Skocz do zawartości

Terminy dostaw, opóźnienia, restrykcje


Mati_WZL

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie tu jeszcze jest premium 🙂

 

F10 brat kupił przy zmianie modelowej , jeździ 8 lat i oprócz akcji serwisowej egr zero problemu.

Moja G30 ma 7 lat, u mnie 4

Jedna grubsza awaria - system adblue , kosztowna naprawa , do tego wymieniłem przełącznik kierunkowskazów gdyż nie działał przycisk świateł adaptacyjnych.

2 akcje serwisowe na egr.

Generalnie jestem zadowolony ale ewidentnie co generacja to gorzej.

Sam się zastanawiam nad G60 ale chyba trzeba brać maksymalną gwarancje bo może się okazać iż ewentualne naprawy to

tylko ASO a normalnie cenowo to już było.

Trochę nie ma wyboru , Mercedes mi nie leży, Audi A7 dopiero będzie ale patrzeć na design a6 w elektryku to też bez szału.

Zostają jeszcze suvy , X5 jest ok ale u mnie głównie miasto i jazda emerycka a do tego mi 3 litry nie potrzebne.

Przymierzałem się do Lexusa RX ale jakoś mnie nie przekonał na ten moment.

Jak żyć 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie akcji serwisowej - podobno w poniedziałek BMW PL ma dać jakieś konkretne instrukcje dealerom i dowiedzieć się, co dalej z autami do wydania. Mnie poinformowano, że jest duża szansa na odbiór auta w najbliższym tygodniu 🤞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mg85 napisał(a):

W temacie akcji serwisowej - podobno w poniedziałek BMW PL ma dać jakieś konkretne instrukcje dealerom i dowiedzieć się, co dalej z autami do wydania. Mnie poinformowano, że jest duża szansa na odbiór auta w najbliższym tygodniu 🤞

Trzymamy kciuki! Wrzuć fotki jak odbierzesz 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2024 o 13:46, Valiumpiotr napisał(a):

Odebrałem 520i z produkcji lipiec 2024.

zauważyłem wyłącznie dwie zmiany i to na minus:

1. Brak metalowej podstopnicy na lewą stopę. 

2. Brak kluczyka M w piano black- kluczyk standardowy.

Poza tym pierwsze wrażenia doskonałe.

IMG_5091.jpeg

Piękne auto 😍

Zastanawiałem się nad ciemnym lakierem i ostatecznie decyzja poszła na Brooklyn grey i chyba zaczynam żałować …

Co do kluczyka to masz pakiet z cyfrowym kluczykiem? Bo podobno kluczyk do auta jest inny w zależności od tego czy ten pakiet jest czy nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2024 o 10:36, Jfrom_waw napisał(a):

Piękne auto 😍

Zastanawiałem się nad ciemnym lakierem i ostatecznie decyzja poszła na Brooklyn grey i chyba zaczynam żałować …

Co do kluczyka to masz pakiet z cyfrowym kluczykiem? Bo podobno kluczyk do auta jest inny w zależności od tego czy ten pakiet jest czy nie ma 

Dziękuję.

Mam wszystkie 3 pakiety, w tym travel.

Zmiany mało istotne ale są i warto je mieć na uwadze. Niesmak jednak pozostaje, że przycięto na takich detalach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2024 o 17:14, mg85 napisał(a):

W temacie akcji serwisowej - podobno w poniedziałek BMW PL ma dać jakieś konkretne instrukcje dealerom i dowiedzieć się, co dalej z autami do wydania. Mnie poinformowano, że jest duża szansa na odbiór auta w najbliższym tygodniu 🤞

Update: moje auto dostało dziś aktualizację software'u i jest gotowe do wydania 🙂 Wygląda na to, że baza VIN została zaktualizowana i możecie sprawdzić, czy Was też to dotyczy: https://www.bmw.pl/pl/footer/quick-link/bmw-vehicle-recalls.html (mój nadal pokazuje, że mam akcję przywoławczą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Pierwszy post na forum 🙂

Wtemacie akcji przywoławczej. Odbierałem swój egzemplarz 520i w połowie czerwca i jest on objęty akcją serwisową. Z informacji jakie otrzymałem telefonicznie, akcja aktualizacji oprogramowania związanego ze sterownikiem układu hamulcowego odbyła sie online, ale wezwanie jest aktywne ponieważ użytkownik musi podpisać dokument potwierdzający ze zapoznał się ze zmianami w oprogramowaniu. Zmiana dotyczy nie tyle pracy układu hamulcowego co sygnalizowania awarii w układzie.

Tak mi to przekazano. Dokument można podpisać przy okazji np przeglądu w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kivlov napisał(a):

Jak mozna sprawdzic czy juz zjechało z taśmy? Mam informacje tylko od sprzedawcy, że będzie w 37 tygodniu w salonie, a jak dlugo rwa rejestracja i inne elementy związane z odbiorem - kilka dni?

1. Auto które zjechało z taśmy ma wpis w mdecoder.com (vin)

2. Na stronie BMW.pl w sekcji “mój garaż” dostaniesz informacje po dodaniu vin ze musisz się zalogować w swoim pojeździe 

Przed zakończeniem produkcji wyświetlał się błąd że nie ma takiego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: w niemieckim cenniku od lipca znalazłem, że to jest standard we wszystkich silnikach, kod 89A

ale w tym samym cenniku jest też opcja 4UR - oświetlenie ambientowe z interaction bar, które jest dostepne tylko od wersji 550e i elektryki +m5

Edytowane przez ryb55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kivlov napisał(a):

Czy ktoś z was czeka na odbiór auta. Miało dojechać z fabryki w tym tygodniu do salonu i niestety cisza 😞 Jestem załamany polityką BMW i wyczekiwaniem na pojazd od lutego.

Masz numer VIN? Co mówi sprzedawca nt daty produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kivlov napisał(a):

Czy ktoś z was czeka na odbiór auta. Miało dojechać z fabryki w tym tygodniu do salonu i niestety cisza 😞 Jestem załamany polityką BMW i wyczekiwaniem na pojazd od lutego.

Szczególnie biorąc pod uwage, że sprzedaż w DE spadła rok do roku o 30 %, koleżanka czekała czekała .. od zeszłego roku  powiedziała pa pa i w garażu stoi MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kivlov napisał(a):

Tak, mam już nr VIN, teraz podobno jest jakiś problem, gdyż nie ma jakiegoś modułu od napędu i nadal jest na produkcji.

Nie chcę już zamawiać kolejnego auta i przeżywać tego samego.

 

A jaki silnik zamówiłeś? Masz może kod statusu produkcji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamówione xDrive 520d, status był taki, że miał być termin dostawy 37 tydzień, a teraz coś niby się stało z jakimś modułem czy coś.Niby jest wyprodukowany, ale nie ma tego czegoś :{ Nie dostałem kodu statusu produkcji, powoli mi ręce opadają. Nie wiem czy to wina dealera czy faktycznie coś w fabryce. Nigdy nie miałem BMW zamówiłem nawet nie będąc w salonie i chyba to coś czuję ostatnie zamówienie BMW, w Mercedesie jak zamówiłem E klasę miałem tylko tydzień czy dwa opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kivlov napisał(a):

Mam zamówione xDrive 520d, status był taki, że miał być termin dostawy 37 tydzień, a teraz coś niby się stało z jakimś modułem czy coś.Niby jest wyprodukowany, ale nie ma tego czegoś :{ Nie dostałem kodu statusu produkcji, powoli mi ręce opadają. Nie wiem czy to wina dealera czy faktycznie coś w fabryce. Nigdy nie miałem BMW zamówiłem nawet nie będąc w salonie i chyba to coś czuję ostatnie zamówienie BMW, w Mercedesie jak zamówiłem E klasę miałem tylko tydzień czy dwa opóźnienia.

Wejdź na mdecoder.com i wpisz swój VIN - jeśli zadziała to znaczy że faktycznie auto już wyprodukowane. Daj znać jaki jest build date. Auto powinnno być Twoje 2tyg po produkcji. Możliwe że załapałeś się na stop-sale związane z modułem hamulcowym. Sprawdź swój vin na stronie BMW czy nie jest objęte akcją serwisową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.