Skocz do zawartości

Kod błedu sterownika świec żarowych 4203 po wymianie sterwonika na nowy


szogun1309

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukałem na forum odpowiedzi za nim napisałem post.

Mianowicie od jakiegoś czasu mam problem z prawidłowy, wypalaniem DPF-a automatycznie i musiałem robić manualne wypalanie przez aplikację Btool przez błąd świec żarowych (pokazywało 4).

Postanowiłem zamówić nowy sterownik świec żarowych został wymieniony błędy skasowane Btool.

Po ponownym uruchomieniu auta pokazuje mi nowy błąd 4203 bład sterownika świec żarowych...

Nie wiem teraz czy nowy sterownik jest wadliwy.. czy napięcie do sterownika nie dochodzi, czy jednak te 4 świece są naprawdę spalone ...

Moje pytanie brzmi czy ktoś miał może podobny problem w swoim E90?

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bład 4203 mowi, że nie ma komunikacji ze sterownikiem, czyli albo kupiles nie ten moduł, seria M47 ma inny modul niz N47 lub źle dopchnałes wtyczke te duza 12 pinową. Kabel zasilajacy, czyli ten pojedynczy nie ma nic wspólnego z tym błędem. Jak jest skopany wyswietla błąd wszystkich świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2023 o 22:28, Jack79 napisał(a):

Bład 4203 mowi, że nie ma komunikacji ze sterownikiem, czyli albo kupiles nie ten moduł, seria M47 ma inny modul niz N47 lub źle dopchnałes wtyczke te duza 12 pinową. Kabel zasilajacy, czyli ten pojedynczy nie ma nic wspólnego z tym błędem. Jak jest skopany wyswietla błąd wszystkich świec.

Czyli podjadę jeszcze raz do mechanika niech sprawdzi. Model modułu sprawdzałem po VIN w OEM i na stronie było ze to ten. Kupiłem i po zmianie mam teraz błąd 4203. Wcześniej na starym pokazywał mi ze mam spalone 4 świece żarowe. Tak jak napisałeś skopany. 
No to puki co do mechanika… 

Dziękuję za odp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz nie ten modul. Jak kujon napisal napisz co kupileś dokladnie. Silnik powinien byc M47 patrzac na twoj podpis. Daj jakies szczegoly to pomożemy, ale jesli wczesniej miales bład 4 świec a teraz masz 4203 to na 99% nie ten moduł masz wsadzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.