Skocz do zawartości

Akcja serwisowa - kody


Ppeppe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 
Sprawdzałem dziś na stronie BMW i niby mam coś do wymiany. A nawet się cieszę. 
Kody akcji technicznych:  0011530600, 0011350700

Bunia właśnie po wymianie kolektora. Niestety błąd egr nadal jest. Mechanik przed wymianą pokazał kilka zdjęć że nie był taki zły ale jak przyjechałem pokazał jak wygląda bo nie chciał mnie przez telefon straszyć. Wypalony w 4 miejscach. Dziury około 1cm. 
I teraz czy te akcje dotyczą egr czy muszę szykować monetę na nową chlodniczke wraz z tym zaworem. 
Auto z 18r. Żadnej akcji nie było jeszcze. 

 

vin WBA8C31010A086601

dziekuje za wszelką pomoc 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mi akcja STOP...  dwa tygodnie temu zniknęła i wskoczyło:

Z samochodem powiązana jest akcja przywoławcza. Kliknij tutaj i umów wizytę serwisową online lub znajdź kontakt do swojego Dealera BMW tutaj, aby poznać więcej szczegółów. Kod akcji przywoławczej: 0032550300
Ktoś wie co to za akcja? Podobno kontrola poduszki powietrznej kierowcy.
Edytowane przez irekbr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 11.07.2024 o 17:26, irekbr napisał(a):

Mi akcja STOP...  dwa tygodnie temu zniknęła i wskoczyło:

Z samochodem powiązana jest akcja przywoławcza. Kliknij tutaj i umów wizytę serwisową online lub znajdź kontakt do swojego Dealera BMW tutaj, aby poznać więcej szczegółów. Kod akcji przywoławczej: 0032550300
Ktoś wie co to za akcja? Podobno kontrola poduszki powietrznej kierowcy.

Właśnie po akcjach z końcówką 300 i 700. Wymiana chłodniczki wraz z EGR+ rura powietrza oczyszczonego+przepływomierz + programowanie. Całość 1 dzień. Fiknąłem jeszcze grubo z portfela (stawki astronomiczne) bo okazało się, że śruba (jedna z dwóch) między chłodniczką a kolektorem pękła i trzeba było ją rozwiercać na aucie by nie demontować kolektora. Moim zdaniem akcja to akcja, a że im podczas tej pracy śruba pękła.....przecież to oni wołali na akcję.... 2 Akcja kontrola poduszki powietrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.08.2024 o 15:30, irekbr napisał(a):

 Fiknąłem jeszcze grubo z portfela (stawki astronomiczne) bo okazało się, że śruba (jedna z dwóch) między chłodniczką a kolektorem pękła i trzeba było ją rozwiercać na aucie by nie demontować kolektora. Moim zdaniem akcja to akcja, a że im podczas tej pracy śruba pękła.....przecież to oni wołali na akcję.... 2 Akcja kontrola poduszki powietrznej.

U mnie też pękła ta śruba czy się uszkodziła,  ale nic nie płaciłem, tylko coś tam gwintowali. Dostałem przy odbiorze takie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2024 o 15:30, irekbr napisał(a):

Właśnie po akcjach z końcówką 300 i 700. Wymiana chłodniczki wraz z EGR+ rura powietrza oczyszczonego+przepływomierz + programowanie. Całość 1 dzień. Fiknąłem jeszcze grubo z portfela (stawki astronomiczne) bo okazało się, że śruba (jedna z dwóch) między chłodniczką a kolektorem pękła i trzeba było ją rozwiercać na aucie by nie demontować kolektora. Moim zdaniem akcja to akcja, a że im podczas tej pracy śruba pękła.....przecież to oni wołali na akcję.... 2 Akcja kontrola poduszki powietrznej.

Czołem czy mowa o tej śrubie? Miałem w zeszłym tygodniu wymianę chłodnicy egr prosiłem o wydruk błędów w ciul ich było.  Na drugi dzień znowu kontrolka check i informacja na centralnym wyświetlaczu jedz wolno ograniczona moc itp.itd.  wymieniona chłodnica egr u Sikory a u Gazdy twierdzą że ta rurka że zdjęcia i czujnik generuje ten błąd. Co to wogole jest czujnik ciśnienia?

Pozdrawiam.

20240704_131641~2.jpg

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie i Panie proszę uważać na czujnik ciśnienia paliwa - winna to być akcja serwisowa dla każdego - napisałem skargę do BMW Polska i BMW siedzibą a to dlatego że auto było na serwisie wymiany chłodnicami spalin 29.07.2024 i szkoda że się dotychczas nie spalił. Jak się okazało 3.08.2024 tuż przed urlopem przesralnjechac prawidłowo. Diagnoza zalane kable komputer i wszystko co się da, mimo że w kwietniu 2024 r było wszytko ok i czujnik wymieniony był. Więc 2 wadą tego silnika 2.0 diesel nr opisowy x1 25d 231 km. Wskazuje że serwisowałem stale więc do 200 tys nic się nie działo ale już 203 tys i taki problem. Nadal nie wiadomo czy się uda to zreanimowane bo kable są kupione czujnik i wszytko co trzeba nawet mam specjalistę od komputera tu cud nie pływał w ropie jak inne ponoć pojazdy. Jeżeli ktoś ma taki model to ostrzegam zerknijcie w dobrym warsztacie którzy się znają bo serwisy BMW albo wiedzą i robią to specjalnie albo są niedouczeni.  Tel w razie pytań 513761029. Może komuś to pomoże uniknąć tragedi i wydatków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej to samo jest w B47 190KM  z tym czujnikiem. Ja się dziwię że jeśli on puszcza paliwo w przewody to czemu nie można tam zrobić np. odpływu dziurki etc w tej otulinie kabli. Wtedy by wszystko było widać czy sprawny czy nie, a nie leciało i zalewało kompa itp. U mnie kable schodzą poniżej kompa zanim wchodzą do całej skrzynki i się zastanawiam czy w tym miejscu nie naciąć tej plastikowej otuliny jak by coś się miało dziać. 
Może ktoś coś podpowie czy coś kombinował z tym problemem. Ponoć nowe czujniki poprawione, ale już kolejne info że jednak nie. Akcja powinna być wszyscy wiedza ale cóż.
Ktoś coś z tym robił, ma patent oprócz wymiany czujnika który działa????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

problemem jest, że ropa nie idzie przez peszel ale wewnątrz wiązki..

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W ten wtorek oddaję moje  X3 (silnik B47) w końcu na czwartą akcje serwisową -wiadomo EGR (odpukać wszystko do tej pory było ok) i dowiedziałem się, że jeszcze będą sprawdzać poduszkę i już na miejscu odpowiedzą, czy trzeba ją wymieniać. Ktoś już miał akcję z poduszką do czynienia?

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2024 o 00:28, radzio76 napisał(a):

Czołem czy mowa o tej śrubie? Miałem w zeszłym tygodniu wymianę chłodnicy egr prosiłem o wydruk błędów w ciul ich było.  Na drugi dzień znowu kontrolka check i informacja na centralnym wyświetlaczu jedz wolno ograniczona moc itp.itd.  wymieniona chłodnica egr u Sikory a u Gazdy twierdzą że ta rurka że zdjęcia i czujnik generuje ten błąd. Co to wogole jest czujnik ciśnienia?

Pozdrawiam.

20240704_131641~2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.