Skocz do zawartości

Pierwsza wymiana oleju


dawido922

Rekomendowane odpowiedzi

Według instrukcji BMW:

Silnik, skrzynia biegów i przekładnia osi

Do 2000 km

Nie przekraczamaksymalnej prdkoci obrotowej i prdkoci jazdy:

  • ▷  W przypadku silnika benzynowego 4500 obr./min i 160 km/h.

  • ▷  W przypadku silnika Diesla 3500 obr./min i 150 km/h.

    Naley unikajazdy na pełnych obrotach i gwałtownego wciskania pedału gazu.

    Od 2000 km

    Mona stopniowo zwikszaprdkość obrotowi prdkość jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2024 o 12:33, JuRik99 napisał(a):

Podczas docierania dosłownie 2, 3 razy przełączyłem się na tryb sport bo później wyczytałem w instrukcji, że przełączenie samej skrzyni na "S" powoduje dezaktywację START/STOP także najczęściej tak jeździłem. Nie przekraczałem 4tys. obrotów i max prędkości 150 km/h (w instrukcji jest wzmianka o 4,5tys. obrótow i 160 km/h).

Dzięki,

serwis troszkę daleko ode mnie 🙂 Sklepik zanotowałem.

Czyli nie ma problemu żeby docierać jeżdżąc na trybie sport byleby zachować w/w ograniczenia. Super.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, 

Miesiąc temu odebrałem moje X1 i chciałbym wymienić olej + filtr po 2 tys, zastanawiam się czy jak to zrobię sam nie wyskoczy żaden błąd? Czy podczas wymiany oleju poza kasowaniem inspekcji (nie potrzebuje kasować) trzeba podłączać auto do komputera? 

 

  • ??? 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pieniek89 napisał(a):

Witam, 

Miesiąc temu odebrałem moje X1 i chciałbym wymienić olej + filtr po 2 tys, zastanawiam się czy jak to zrobię sam nie wyskoczy żaden błąd? Czy podczas wymiany oleju poza kasowaniem inspekcji (nie potrzebuje kasować) trzeba podłączać auto do komputera? 

 

Oczywiście że nic sam wymieniałem i to w aso po 2 tyś km olej+filtr czym będziesz zalewał jaki olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.07.2024 o 16:43, dawido922 napisał(a):

Oczywiście że nic sam wymieniałem i to w aso po 2 tyś km olej+filtr czym będziesz zalewał jaki olej?

Sam wymieniałeś w ASO ? Rzuć koło ratunkowe bo po czteropaku nadal nie mogę rozkminić tego oksymoronu ? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 23.05.2024 o 17:07, Franek Dolas napisał(a):

Witam,

mógłbyś się podzielić informacją odnośnie tej wymiany oleju.

Chodzi o to jaki olej, filtr i czy samemu da rade wymienić, tak żeby ASO nie miało problemów ?

Ogólnie jaki jest dokładny symbol silnika 23i ?

Zamówiłem xDrive 23i  w styczniu i powoli zaczynam ogarniać materiały pod przyszłą obsługę.

Mam wykupiony serwis na 5 lat ale mam zamiar wymieniać olej co rok na zmianę z wykupionym planem.

Pozdrawiam


1. Olej kupuję ten sam co jest w serwisie , jak dla mnie głupotą byłoby lanie innego niż leją w serwisie na BSI bo co to da ?? 🙂 tu bardziej chodzi w nowym aucie o pierwszą wymianę i kolejne częściej niż zaleca producent , jak słyszę że ten się nie nadaje , tamten zły , róbcie płukanki , dolewajcie uszlachetniaczy itd to mi się śmiać chce ,w starym aucie po gwarancji oki ale w nowym nie ma to sensu .... 

2. wymieniaj byle gdzie ( tam gdzie masz zaufanie ) , byleby mogli zrobić wpis do bazy BMW , nikt z tego powodu nic w centrali nie zrobi , a zawsze będzie łatwiej samochód sprzedać niż jak się widzie pierwszą wymianę jak u większości po 25 tysiącach ( maź w silniku ) 

3. symbol silnika może się różnic , zamawiasz części po VINIE a nie symbolu silnika , ja zawsze zamawiam wszystko na 
https://czescidobmw.pl/?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIrcm4xeKFiQMVJwuiAx10Iy3vEAAYASAAEgJmPvD_BwE

Od lat i polecam , nigdy nie miałem problemu .

4. Szkoda że nie zamówiłeś m35i x1 , jak ja zamawiałem nie było dostępności , a wtedy już w miarę się to odpycha , choć na trasy ( tylko wtedy jeżdżę x1 ) jakoś sobie radzi w przedziale 100-180

kiedy odbierasz?

 

W dniu 23.05.2024 o 17:07, Franek Dolas napisał(a):

 

 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.