Skocz do zawartości

Dodatkowy alarm w x1


roman344

Rekomendowane odpowiedzi

Czy coś wiecie jaki dodatkowy alarm, zabezpieczenie montują dilerzy BMW? Mi sprzedawca odradził fabryczny bo wiadomo nic nie daje ale dwa systemy zabezpieczenia do AC muszą być. Zaoferował montaż jakiegoś tam systemu z abonamentem. Nie wnikałem zbytnio s sprawę ale teraz mnie to zaciekawiło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś wiecie jaki dodatkowy alarm, zabezpieczenie montują dilerzy BMW? Mi sprzedawca odradził fabryczny bo wiadomo nic nie daje ale dwa systemy zabezpieczenia do AC muszą być. Zaoferował montaż jakiegoś tam systemu z abonamentem. Nie wnikałem zbytnio s sprawę ale teraz mnie to zaciekawiło.

Większość towarzystw nie wymaga dwóch zabezpieczeń. Co więcej, od jakiegoś czasu tak to jest wyliczane, że ilość zabezpieczeń nie zmienia wysokości składki.

Bierze się to z tego, że towarzystwa w głównej mierze opierają się o statystykę, a jak wiadomo, w czasach kradzieży na walizkę, gameboya i łamania zabezpieczeń linii can, jakiś standarowy alarm nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś wiecie jaki dodatkowy alarm, zabezpieczenie montują dilerzy BMW? Mi sprzedawca odradził fabryczny bo wiadomo nic nie daje ale dwa systemy zabezpieczenia do AC muszą być. Zaoferował montaż jakiegoś tam systemu z abonamentem. Nie wnikałem zbytnio s sprawę ale teraz mnie to zaciekawiło.

 

Pewnie mówił nie tyle o alarmie, a o lokalizacji pojazdu po utracie (chodzi o lokalizację drogą radiową - bardzo trudno zagłuszalne). BMW proponuje chyba system lojack https://lojack.pl/

Ja znam jeszcze gannet - https://gannet.pl/


Sam się nad tym zastanawiam aby wziąć abonament na 3 lata

Podobno są bardzo skuteczni (98% aut odzyskują). Niestety nie znam osób, które faktycznie odzyskały pojazd :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten system lojack i informacje o nim w internecie pochodzą sprzed kilku lat. Żadnej bieżącej wzmianki nigdzie się nie znajdzie, strona www nie aktualizowana od lat. Wg mnie ktoś odgrzał starego kotleta ma dojście do dilerów i wciskają ściemę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 30.03.2023 o 22:53, kosa4444 napisał(a):

Alarm w pakiecie innowacji

S0302 System alarmowy jest coś takiego.

Teraz na topie jest zabezpieczenie ,,PIN,, ( np. Can Lock blokada CAN ) ale nie wiem czy jest sens w to inwestować przy tylu zabezpieczeniach z kluczykiem i alarmem ? Ponoć PIN jest dobre na kradzież na tzw. game boy-a.  

Są warianty z powiadamianiem przy pakowaniu na lawetę kiedy złodzieje nie mogą odpalić auta oraz lokalizacją, wersja podstawowa zabezpiecza przed odpaleniem ustawionym PIN em, który jest kombinacją kliknięć na różnych przyciskach w pojeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2024 o 09:19, locomotiv12 napisał(a):

Z drugiej strony - czy chciałbyś jeździć samochodem, który by Ci ukradziono a potem byś go odzyskał?

 

Chyba zawsze lepiej odzyskać jeżeli się nie ma GAPa wykupionego. Dostajesz 70% czyli szkodę całkowitą, jeżeli się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.