Skocz do zawartości

525d (2001) Czy ma turbine?


Zodiac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kupiłem niedawno 525d w manualu, 2001 kwiecień.

 

Czy moje BMW ma turbinę? Pytam, bo ma przejechane 160 tys km. Gdzieś słyszałem, że wymienia się turbinę po 150 tys. Czy (jeśli ją mam) powinienem dokonac wymiany i co będzie się działo, jeśli tego nie zrobię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ,że masz turbinę :!:

Widziałeś nowoczesnego diesla bez turbo :?:

Jeżeli chodzi o drugie pytanie, to ktoś Ci bajek naopowiadał :mrgreen:

Turbinę wymienia się tylko w przypadku uszkodzenia, bądż zużycia ale nie koniecznie po 150tyś.km, gdyz jest to operacja dosyć kosztowna.

Jej żywot uzależniony jest głównie od sposobu traktowania silnika tzn. jeżeli auto było katowane na zimnym silniku lub po ostrej jeżdzie ktoś od razu gasił silnik nie dająć turbinie ok.1-2 minut na wystudzenie, to jej żywot może być bardzo krótki.Czasem turbo nie wytrzymuje też chiptuningu.

Generalnie jeżeli auto nie ma braków w mocy, nie kopci mocno( diesel zawsze troszkę kopci), to turbinka jest raczej w porządku :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Jestem laikiem - ale ciągle się uczę :)

 

Do silnika mam tylko małe zastrzeżenia (wcześniej jeździlem tylko na benzynie, ale wziąłem diesla na rok żeby przekonac się na własnej skórze jak się sprawuje):

- klekocze, jak dla mnie to głośno, oczywiście w środku cisza, ale przed autem jest to dośc słyszalne na "luzie",

- na 2gim biegu strasznie rwie drążkiem od zmiany biegów, na 3ce jest super spokojny niezależnie od obrotów, mam wrażenie jakby coś było wyjechane,

- po wyłączaniu słychac pisk z silnika przez ok. 1 sekundę jak silnik się zatrzymuje (mój kolega miał taki jak uszkodził sobie głowicę w golfie trójce), szybko znika ale jest, szczególnie dobrze słychac w garażu,

- przy wyłaczaniu silnik ma tendencje do skakania, tj. przekręczam kluczyk i wpada w dziwne wibracje silnik i skrzynia biegów (skacze), w benzynie to niespotykane, znajomy ktory jest mechanikiem wspomniał coś o uszkodzonej "poduszcze" - ma to sprawdzic.

 

Jeśli ktoś zna przyczyne - stawiam piwo za wyjaśnienie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skakania to napewno uszkodzona/e poducha pod silnikiem i ewentualnie pod skrzynią .Radze szybko wymienić ,szkoda innych elementów.

Klekot to norma w dieslu, a ten krótki pisk to nie wiem co to jest ale mam też u siebie i generalnie wszystko mam w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ,że masz turbinę

Widziałeś nowoczesnego diesla bez turbo

 

no wiec sa silniki disla produkowane w 2006r bez turbiny

np wielki terenowy blyszczacy woz 3,0 disel o mocy ~74 KM (made in china) :)

 

Miałem na myśli nowoczesnego diesla, wyposażonego we wtrysk Common Rail itp.

Poza tym spójrz na parametry twojego przykładu 3.0L i 75KM.

Oczywiste jest, że są i będą produkowane diesle bez turbin, ale na potrzeby przemysłu,maszyn ciężkich a nie samochodów osobowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.