Skocz do zawartości

6WB + NBT EVO = potrzebuję pomocy przy kodowaniu


Drozduu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, planuję w swojej F30 320d 10.2018r dołożyć dużą navi oraz zegary 6WB. Wiem że, jestem w stanie sam to podłączyć. Czy to istotne jaki światłowód zamówię czy może być na przykład ten https://allegro.pl/oferta/bmw-f10-f11-instalacja-wiazka-swiatlowody-f30-f20-11771044307 ? Pytanie tylko czy jest możliwość aby pozostałą część procesu ktoś mi ogarnął zdalnie. Wiem że, zegary muszą być wyczyszczone z przebiegu jeśli jest wyższy niż w moim aucie, postaram się abym od razu takie dostał ale czy trzeba je jeszcze jakoś przygotować za nim je podłączę?

Aktualnie są u mnie najgorsze zegary z małym prostokątem oraz mała navi NBT EVO. Poniżej fotka z wnętrza.


Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Wszystko oczywiście odpłatnie :)

 

Bez%20tytu%C5%82u.jpg

20220318_173856.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Światłowód ma mieć takie wtyczki jak tu https://allegro.pl/oferta/swiatlowod-przewod-mercedes-r-klasa-w251-12902971569

Z przebiegiem jest tak jak piszesz, ale musi być jeszcze wyczyszczony VIN, a tego zdalnie się nie ogarnie. Trzeba rozebrać zegary, wylutować pamięć i programatorem zmienić VIN. Sam montaż i kodowanie to kilkanaście minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli zdjęcia, które wrzuciłeś są z Twojego auta, to potrzebne są dwie wtyczki. Jakbyś miał lepsze nagłośnienie i do jednostki był doprowadzony światłowód ze wzmacniacza, wtedy potrzebne by były trzy wtyczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. A orientujesz się również na temat nagłośnienia u mnie ? Na pewno są zmienione głośniki bo grają bardzo porównywalnie do Audio Stereo w serii G model 3 , dosc duzo basu ale gdy jest dosc glosno to slychac ze traci moc i basy juz nie sa wyrazne. Pytam na przyszlosc :) ? Moze najlepiej jakis gotowy zestaw do tegu auta ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdjęcia, które wrzuciłeś są z Twojego auta, to potrzebne są dwie wtyczki. Jakbyś miał lepsze nagłośnienie i do jednostki był doprowadzony światłowód ze wzmacniacza, wtedy potrzebne by były trzy wtyczki.

 

Jeszcze jedno pytanie :) Naczytałem się o audio do mojego BMW. Myślę że, chwilę po dołożeniu 6wb i navi założę ten zestaw https://allegro.pl/oferta/audio-system-mfit-bmw-evo2-x80-4d-hlac4-5-11299318499. Akurat nie chcę się bawić w przeciąganie kabli i rozbieranie drzwi więc mam nadzieję że, za rozsądne pieniądze uda mi się to założyć. Ale pytanie inne, w takim razie jaki światłowód powinienem tam pociągnąć do 6WB i navi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

I tak będziesz musiał rozbierać drzwi do wymiany głośników i dokładania tweetów i jeszcze przeciągnąć kable od obu subów do wzmaka.

Ja zakładałem do siebie audio system EVO2 i wzmaka mosconi 130.4 z dsp.

Tył już od ponad roku czeka, planuję dołożyć drugi wzmacniacz i pewnie dwuosiowe głośniki.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będziesz musiał rozbierać drzwi do wymiany głośników i dokładania tweetów i jeszcze przeciągnąć kable od obu subów do wzmaka.

Ja zakładałem do siebie audio system EVO2 i wzmaka mosconi 130.4 z dsp.

Tył już od ponad roku czeka, planuję dołożyć drugi wzmacniacz i pewnie dwuosiowe głośniki.

 

Sory źle się wyraziłem. Miałem na myśli że za rozsądne pieniądze ktoś mi to zamontuje. Masz swiatlowod u siebie? Jak masz to podłączone?


Jeszcze drzwi sam bym rozebrał ale ciągnąć kable do bagażnika rozbierając pół auta to trochę zadyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Światłowód pomiędzy zegarami a navi już miałem bo miałem licznik 6wa, przydało się bo wymieniłem na 6wb.


Audio do wzmacniacza pociagniete tak jak gotowa wiązka jest przygotowana czyli od subów.


Wmazniacz zamontowałem w lewym schowku w bagażniku. Narysowałem sobie blaszkę montażową i w pracy wycięte na laserze i pogięte - odziwo pasowało za pierwszym razem.

 

Blaszka-wzmak.jpg

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I tak będziesz musiał rozbierać drzwi do wymiany głośników i dokładania tweetów i jeszcze przeciągnąć kable od obu subów do wzmaka.

Ja zakładałem do siebie audio system EVO2 i wzmaka mosconi 130.4 z dsp.

Tył już od ponad roku czeka, planuję dołożyć drugi wzmacniacz i pewnie dwuosiowe głośniki.

 

Sory źle się wyraziłem. Miałem na myśli że za rozsądne pieniądze ktoś mi to zamontuje. Masz swiatlowod u siebie? Jak masz to podłączone?


Jeszcze drzwi sam bym rozebrał ale ciągnąć kable do bagażnika rozbierając pół auta to trochę zadyma.

 

Aby przeciagnac kable do bagaznika nie trzeba rozbierac pol auta, uwierz mi. Prosta robota wymagajaca demontazu kilku elementow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będziesz musiał rozbierać drzwi do wymiany głośników i dokładania tweetów i jeszcze przeciągnąć kable od obu subów do wzmaka.

Ja zakładałem do siebie audio system EVO2 i wzmaka mosconi 130.4 z dsp.

Tył już od ponad roku czeka, planuję dołożyć drugi wzmacniacz i pewnie dwuosiowe głośniki.

 

Sory źle się wyraziłem. Miałem na myśli że za rozsądne pieniądze ktoś mi to zamontuje. Masz swiatlowod u siebie? Jak masz to podłączone?


Jeszcze drzwi sam bym rozebrał ale ciągnąć kable do bagażnika rozbierając pół auta to trochę zadyma.

 

Aby przeciagnac kable do bagaznika nie trzeba rozbierac pol auta, uwierz mi. Prosta robota wymagajaca demontazu kilku elementow.

 

Dzięki ale już wpłaciłem zaliczkę za całą instalację razem z strojeniem itd. Firma twierdzi że, stroi profesjonalnie z mikrofonem itd. oglądałem ich filmy na youtube. Przekonali mnie :) Montuje całego Match Up razem z wzmacniaczem Musway M6v3. Mam nadzieję, że mnie zmiecie z planszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.