Skocz do zawartości

F30 poziom oleju silnika


Pasjonat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,



Auto to BMW f30 318d 2016


Przed wymiana oleju silnika przy sprawdzaniu w idrive poziomu oleju pokazywało max .


Dziś po wymianie oleju pokazuje 3/4 tak zostawić czy dolewać i trzymać max poziom ?


Dodatkowo mechanik powiedział ze wlana jest taka ilość jaka została wyciągnięta czyli bez zmian .



Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to zmień mechanika, bo najwidoczniej nie umie sprawdzić poziomu oleju, tylko dolewa tyle ile wyciągnął :duh: . Po drugie, te czujniki elektroniczne nie są w 100% wiarygodne. Mi raz pokazywał 1/2, a na drugi dzień maxa. Po trzecie, w dieslu nie masz przypadkiem bagnetu pod maską?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym silniku najskuteczniej i wiarygodniej sprawdzić poziom oleju bagnetem .

 


Sprawdziłem faktycznie jest bagnet i na zimny silniku jest 3/4 na bagnecie . Tak jak pokazuje idrive . Dolewać do maxa czy taki poziom 3/4 jest jednak bezpieczny ? Jak BMW w oryginale zalewa silnik olejem do maxa czy tylko 3/4 ?



Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pojemność układu smarowania B47 to 5l. Jeżeli z silnika zostanie dokładnie spuszczony stary olej to po wlaniu 5 litrów jest prawie max. i tyle powinno być.

Ja zawsze dokonuję pomiaru bagnetem. Jeżeli jest przeprowadzony prawidłowo to jest 100% dokładności pomiaru.Pomiar elektroniczny może się mylić,np.ulec awarii czujnik itp. i czasami się tak dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność układu smarowania B47 to 5l. Jeżeli z silnika zostanie dokładnie spuszczony stary olej to po wlaniu 5 litrów jest prawie max. i tyle powinno być.

Ja zawsze dokonuję pomiaru bagnetem. Jeżeli jest przeprowadzony prawidłowo to jest 100% dokładności pomiaru.Pomiar elektroniczny może się mylić,np.ulec awarii czujnik itp. i czasami się tak dzieje.

 


Według faktury wali 4.9 l


Na bagnecie na zimnym silniku 3/4


W idrive sprawdzałem na rozgrzanym silniku tez pokazuje 3/4


Pojeździe jakiś czas ewentualnie jeśli coś się będzie zmienić doleje te 100-150 ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
3/4 miarki bagnetu to wystarczająca ilość oleju ale przy niższym poziomie proponował bym dolać . Jeżeli masz olej to ja teraz dolał bym 200ml. Cały zakres miarki bagnetu nim/max to o ile dobrze pamiętam 1l .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3/4 miarki bagnetu to wystarczająca ilość oleju ale przy niższym poziomie proponował bym dolać . Jeżeli masz olej to ja teraz dolał bym 200ml. Cały zakres miarki bagnetu nim/max to o ile dobrze pamiętam 1l .

 


Czekam jakiej marki był olej bo nie wpisali niestety tylko rodzaj jest wpisany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.