Skocz do zawartości

2.0d 150hp - ubywa płynu chłodniczego i dymi na zimnym


crash2k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku dni mam problem, po odpaleniu zimnego silnika strasznie się dymi na biało (DPF brak), dymi się do tego stopnia że podczas ruszania z tyłu nie wiele widać :shock: :shock: . W miarę jak silnik się rozgrzewa dymienie ustaje do zera. Na wolnych obrotach z rury nie wylatuje żaden dym. Płyn chłodniczy w zbiorniku znika więc wygląda na to że jest spalany.

Pierwsza myśl że to uszczelka, w końcu po tylu latach mogła już mieć dosyć szczególnie po tych zmianach temperatur zimno/ciepło które ostatnio były. Jedna rzecz mi się nie zgadza, korek od zmiany oleju nie ma na sobie majonezu. Może wcale nie musi go być ? macie jakieś pomysły ?


Przy okazji, wymieniał ktoś uszczelkę w 2.0d ? jakie to są koszty ?


EDIT: poszperałem trochę na sąsiednim forum ze sport w nazwie i podejrzenie pada na chłodniczkę spalin EGR. Objawy na jej pęknięcie by się zgadzały, woda leci do układu wydechowego na postoju po odpaleniu się zaczyna wypalać i ostro dymi - jak się wypali to przestaje dymić. Nie wiem jeszcze jak potwierdzić tę teorię bez rozbierania kolektora wydechowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzał z chłodniczką AGR/EGR okazał się strzałem w 10. Jakieś 4 lata temu wymieniałem ją już z powodu pęknięcia, wtedy pękła obudowa i płyn wyciekał pod auto. Teraz pęknięcie znajduje się gdzieś w środku i płyn na postoju ściekał do układu spalinowego, po założeniu nowej chłodniczki dymienie całkowicie ustało. Jako że poprzednią chłodniczkę kupiłem używaną - ale oryginalną BEHR i kolejny raz padła, teraz dałem szanse nowej NRF 48001 i mam nadzieję że tym razem więcej problemów z nią nie będzie.


Jeśli chodzi o proces wymiany to nie jest to skomplikowane mając odpowiednie klucze/końcówki takie 4/10 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.