Skocz do zawartości

Dodatkowa kamera - rejestrator


doll00

Rekomendowane odpowiedzi

integracja z czujnikami auta, czyli wybudzanie i nagrywanie przy wykryciu ruchu czy uderzen przekonalo mnie

 

Jesteś 100% pewien tej integracji? :-) Bo tak na chłopski rozum, jeżeli to miałoby być jakoś zintegrowane z autem - poza podłączeniem zasilania - to ten ekranik byłby niepotrzebny, a ustawienia jak i podgląd miałbyś dostępny z Infotainment - tak jak jest w przypadku Drive Recorder'a.


Druga kwestia, która powoduje że wątpię w istnienie takiej integracji, to ustawienia kamery dostępne z poziomu jej ustawień, które pozwalają jedynie na korektę czułości _wewnętrznych_ czujników w kamerze. Brak jest jakichkolwiek ustawień związanych z czułością czujników w pojeździe.


Nie mam dostępnej instrukcji montażu tej kamery, dlatego powyższe to tylko moje podejrzenia, ale trudno mi nie odnieść wrażenia, że ktoś nawinął Tobie marketingowy makaron na uszy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pewien, w ustawieniach moga wybrac tryb w jakim ma dzialac kamera, czy to ma byc tylko tryb jazdy, czy ciagly, czy parkingowy, czy korzystac z czujnika g-shock czy z radarow.

I owszem dziala, bo wykrywa zdarzenia. Oprocz przegladania po dacie i godzinie mam liste nagran w przypadku wykrycia zdarzenia takiego jak np. gdy ktos przeszedl przed autem jak bylo zaparkowane, mozna bujnac autem i tez wybudza i nagrywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo poza kamerami trzeba odżałować trochę kasy i założyć dodatkowe zasilanie. Ja mam dołożone na każdą kamerę ( mam dwie) Powerbank IROAD 12000 mAh.

 

co powerbank ma do integracji z czujnikami auta?

To, że nie ma żadnej ingerencji z czujnikami auta.

Kamera ma swoje czujniki i pobiera prąd z powerbanka, nie korzysta z aku samochodu.

 

jestem pewien, w ustawieniach moga wybrac tryb w jakim ma dzialac kamera, czy to ma byc tylko tryb jazdy, czy ciagly, czy parkingowy, czy korzystac z czujnika g-shock czy z radarow.

I owszem dziala, bo wykrywa zdarzenia. Oprocz przegladania po dacie i godzinie mam liste nagran w przypadku wykrycia zdarzenia takiego jak np. gdy ktos przeszedl przed autem jak bylo zaparkowane, mozna bujnac autem i tez wybudza i nagrywa

 

Bo w kamerze masz te wszystkie czujniki i one odpalają kamerę a nie czujniki w aucie (ustawiasz to w menu kamery czy samochodu?).

Nie bądź taki pewien, bo nie masz racji. Kamera nie zamontowana w aucie, leżąca na regale mająca zasilanie rejestruje wszystkie czynności które wymieniłeś (o ile takie posiada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pewien, w ustawieniach moga wybrac tryb w jakim ma dzialac kamera, czy to ma byc tylko tryb jazdy, czy ciagly, czy parkingowy, czy korzystac z czujnika g-shock czy z radarow.

 

Hm, no nie wydaje mi się ...


 

I owszem dziala, bo wykrywa zdarzenia. Oprocz przegladania po dacie i godzinie mam liste nagran w przypadku wykrycia zdarzenia takiego jak np. gdy ktos przeszedl przed autem jak bylo zaparkowane, mozna bujnac autem i tez wybudza i nagrywa

 

To że wykrywa pieszych oznacza tylko tyle, ze kamera jest ciągle włączona, a nagrywa jedynie przy rozpoznaniu obiektów. Tak jak to od lat jest w CCTV. Układy mają teraz super możliwości rozpoznawania i kategoryzacji obiektów (np. pojazd, człowiek czy zwierzę).


Bujnięcie auta, to akurat sensor w kamerce. Tej i każdej innej dostępnej na rynku.


Nic co opisałeś nie jest nadzwyczajne, aby płacić tyle pieniędzy za brandowaną kamerę gorszej jakości niż od liderów tego sektora. No chyba, że masz instrukcję instalacji która faktycznie pokazuje wpięcie kamery w jakąś szynę danych w pojeździe, bo jak wspomniałem wcześniej, nie mam dostępu i nie mam jak sprawdzić aby mieć pewność.


EDIT: w sumie podczas wklejania linka do tego postu, miałem włączone odtwarzania. Lektorka wyraźnie wspomina o wbudowanych w kamerę czujnikach ruchu. Także nie, kamera NIE KORZYSTA z czujników w aucie.


EDIT2: żeby nie wyszło że krytykuję Twój wybór. Nie. Sam rozważałem ten zakup - podobnie jak dopłatę do Drive Recordera. Problem w tym, że jak na możliwości które ma BMW, strasznie słabo je wykorzystują i jestem tym osobiście zawiedziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, masz rację, wsłuchałem się i to rzeczywiście jest czujnik w kamerze. Co nie zmienia faktu, że za 3000 z montażem i mam kamerę przód i tył, wpięta w instalacje auta, nie ryzykując że ktoś mi zakwestionuje gwarancję, jest akceptowalna cena. Standardowe 5000zl to rzeczywiście nieadekwatna kwota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.