Skocz do zawartości

E39 problem z wentylatorem klimatyzacji 3pinowym.


tom3k1921

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z wentylatorem klimatyzacji, który w ogóle nie startuje (przeczytałem wiele wątków ale nie znalazłem nic więcej). Moje auto to: 3.0d 04/99r.klimatyzacja manualna, wiatrak 3 pinowy -sprawny, ponieważ przekładałem do drugiego e39 i działa. Sprawdziłem także, przekaźnik w drugim aucie i jest sprawny. Bezpieczniki za schowkiem całe. w schowku i w bagażniku też wszystkie całe.

Na pewno na wiatraku brak 12v, zamiast 12v mam 3,5v. (u kolegi gdzie wszystko działa jest +12v a na sygnałowym 0v) Pzez inpę też nie można uruchomić wiatraka. Mam natomiast błąd 1152 electric fan (controll unit or short circuit to positive B-)

mostkowałem piny w czujniku ciśnienia i nic.

Może ktoś ma jakiś pomysł, ewentualnie schemat elektryczny od instalacji klimatyzacji. Będę wdzięczny za każdą pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiatrak 3-pin nie posiada żadnego przekaźnika. Na wtyczce ma być 12V nawet bez kluczyka w stacyjce. Sprawdź bezpiecznik F75 50A za schowkiem

https://www.bimmerfest.com/attachments/blower-fan-fuses-jpg.343364/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie masz 12 V, sprawdz kable...moze zgnily.

U mnie tak bylo. Tyle ze kosztowalo mnie to nowy wentylator. Zamowilem nowy, wzialem sie za wymiane, zdemontowalem zderzak i "oczom mym ukazal sie" zgnity kabelek.

Po zlutowaniu przewodu, wentylator ozyl, tyle ze zalozylem nowy. Stary poszedl na polke po wyczyszczeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.