Skocz do zawartości

Touring - siłowniki klapy


Fuser

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Cztery lata temu wymieniałem zepsuty siłownik, bo pękła sprężyna i klapa opadała. Siłowniki były tylko oryginalne, zresztą bardzo drogie. Teraz pojawiły się zamienniki, w komentarzu ktoś napisał, że wszystko działa, itd., ale co istotne - "po podniesieniu klapy na 20cm sama później idzie do góry". U mnie tak nie jest, muszę podnosić do samej góry, a podczas opuszczania muszę trzymać klapę aż do samego końca. Jak już leży to jednym palcem dociskam i następuje dociąganie. Czy to oznacza, że ten drugi siłownik mimo sprawnej sprężyny też jest trafiony ? Jak to ma prawidłowo działać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......"po podniesieniu klapy na 20cm sama później idzie do góry". U mnie tak nie jest

u mnie jest tak samo. Silowniki sa za slabe, aby podniesc klape do gory, ale sa na tyle silne, ze jak nie pomoge podniesc klapy, to nie ma zagrozenia ze opadnie ona komus na glowe. niestety, to tylko zamiennik. Pewnie bede szukal oryginalow.....

Amory zalozone w tym roku latem (chyba w sierpniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
niestety, to tylko zamiennik

No tak, ale tamta opinia z Allegro była właśnie do zamienników NTY, że niby takie super. Wydaje mi się, że zakładałem STABILUS, bo nic innego nie było, a wyjęty oryginał był tej samej marki, ale ze znaczkiem BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pamiętajcie że jak będą strzelone siłowniki szyby, czy zatarte zawiasy (co się nierzadko zdarza) to klapa na pewno sama do góry nie pójdzie.

Ja montowałem siłowniki główne bodajże z febigo, również siłowniki szyby nowe, zawiasy miałem nasmarowane, a klapa i tak sama nigdy się nie uniosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

ja będę wymieniał siłowniki - na pewno szyby. A czy klapy - zobaczymy.

Wymieniłem siłowniki klapy silnika na jakieś zamienniki i było tak samo jakbym ich nie wymienił.

Z racji tego że mój dostawca części się pomylił przy zamówieniu siłowników i przysłał mi do szyby tylnej, siłowniki maski silnika miałem drugi komplet.

Ten drugi komplet jest z firmy DACO.

Podmieniłem te siłowniki i teraz klapa silnika, jak ją podniosę na 1/4 wysokości (mniej więcej) - na siłownikach DACO, idzie sama do góry.

Więc na pewno będę szukał do szyby amorków DACO albo np FEBI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moja klapa podnosi się teraz lżej niż w zimie. Działa teraz całkiem poprawnie, ale jak się kiedyś wezmę za wymianę wiązki to przesmaruję jeszcze zawiasy.

 

...teraz klapa silnika, jak ją podniosę na 1/4 wysokości (mniej więcej) - na siłownikach DACO, idzie sama do góry.

Dobrze wiedzieć. Zatem też zamówię, bo maska zrobiła się ociężała. DACO, zależy jak się trafi. Niektóre części robią całkiem OK w niskiej cenie, inne są kiepskie. Zamontowałem kiedyś amortyzatory DACO na tył i po 15k km wymieniłem, bo były jakieś dziwne, jakby zbyt twarde, tył podskakiwał. Natomiast mam komplet tarcz DACO i jestem bardzo zadowolony. Przód zrobiłem 8k km, na tylnej osi są świeże. Ładnie, równo hamują, nie ma wibracji. Wiadomo, że nie jest to ATE, ale do spokojnej jazdy uważam, że są bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te amortyzatory maski silnika mają numer DACO SG0310

a co do hamulców:

przód tarcze brembo nacinane

klocki czarne EBC (może zamieni je na zielone EBC)

tył:

tarcze maxgear (chodzi mi po głowie albo brembo, albo nacinane EBC)

klocki: Ferodo Premier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.