Skocz do zawartości

[E87] Nie działające spryskiwacze i brak reakcji wycieraczki


darek559

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem z samochodem BMW e87 118i otóż przyszły pierwsze mrozy i przestały działać spryskiwacze przedniej szyby, nie słychać pompki i wycieraczka po użyciu spryskiwacza też nie reaguje co może być przyczyną ? Teraz jest już dodatnia temperatura jednak nic się nie zmieniło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka magła paść ale że nie reaguje wycieraczka hmm... Dość spory zbieg okoliczności aby poszły obie części naraz. Choć tak się ostatnio stało w 1 mojej siostry i wymieniałem tylną pompkę i spryskiwacz, można jeszcze sprawdzić na zaciskach czy dochodzi napięcie na pompkę i do silnika wycieraczek, ale w pompkę to lepiej się zaopatrzyć bo roboty dużo a pompka niedroga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był letni wymieszany z zimowym. Jednak od kilku dni temperatura w dzień i w nocy jest na plusie a nadal brak reakcji ze strony spryskiwacza. Skoro wymiana bezpiecznika oraz przekaźnika nic nie dała to zabiorę się za wymianę pompki może to pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czolem ,

Ach mam podobny problem w swojej e87 LCI 118i, nie dzialaja spryskiwacze przedniej szyby. Jak popatrzylem na rozpiske bezpiecznikow to wychodzi na to ze bezpiecznik 48 (30A) za to dopowiada. Sprawdzilem go jest cały, ale tez zauwazylem ze ten sam bezpiecznik odpowiada za spryskiwanie tylnej szyby.  Machnąłem manetka aby spryskac tylna szybe przy wyciagnietym bezpieczniku nr 48 i tylna szyba sie spryskała.  I teraz jestem zdezorientowany.... Czy moglibyscie podpowiedziec ktory bezpiecznik odpowiada za przednie spryskiwacze ? 
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma bezpiecznika. Pompki spryskiwacza, zarowno szyby przedniej jak i tylnej, sa bezposrednio zasilane przez modul jbbe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaskoczenie . Dzieki za info. 
A tak z Ciekawosci od czego jest 48. bezpiecznik ?  Ta rozpiska  ktoramam dolączoną za schowkiem w takim razie nieaktualna jest.  
Ma ktos moze rozpiske do e87 118i LCI 2009 ? 

W miedzy czasie rozebralem nadkole i wyciągnąłem zbiornik - i okazalo sie ze pompka uwalona 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)
Godzinę temu, toostrow napisał(a):

Ale zaskoczenie . Dzieki za info. 
A tak z Ciekawosci od czego jest 48. bezpiecznik ?  Ta rozpiska  ktoramam dolączoną za schowkiem w takim razie nieaktualna jest.  
Ma ktos moze rozpiske do e87 118i LCI 2009 ? 

W miedzy czasie rozebralem nadkole i wyciągnąłem zbiornik - i okazalo sie ze pompka uwalona 😮

Bezpiecznikiem (48) zabezpieczona jest pomka spryskiwacza rekflektorow. Tylna wycieraczka to bezpiecznik 01, a przednia to 50.

Edytowane przez kkx5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.