Skocz do zawartości

540i (r. 96) V8 4.4 - automat ''zaskakuje''


gusto2000

Rekomendowane odpowiedzi

Podjedż do Długołęki na ulicę Spacerową wymienią Ci olej i zdjagnozują co jeszcze należy wymienić lub naprawić. Robią dobrze dają gwarancję nie są drodzy i co najważniejsze nie są NACIĄGACZAMI !!! Polecam robiłem u nich swoją skrzynkę i śmiga jak ta lala

 

Dzieki za informacje.

Masz moze jakis nr telefonu do nich? Chcialbym najpierw pogadac telefonicznie. Ewentualnie jakis inny namiar (nazwa)?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wiec tak,w servisie w bremen krzykneli za wymiane ze wszystkim 380euro..ale kolega polecil mi servis ktory sie specializuje w automatach..z oryginalnym olejem bmw bo okazuje sie ,ze inne atf itp nie moze byc wiec z olejem bmw,filtrem uszczelka i robocizna 180euro..mysle ,ze cena bardzo dobra..w poniedzialek wstawiam moja 7ke i zobaczymy.. mam nadzieje ,ze cos to pomoze i wyleczy moja psychike..

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedż do Długołęki na ulicę Spacerową wymienią Ci olej i zdjagnozują co jeszcze należy wymienić lub naprawić. Robią dobrze dają gwarancję nie są drodzy i co najważniejsze nie są NACIĄGACZAMI !!! Polecam robiłem u nich swoją skrzynkę i śmiga jak ta lala

 

Dzieki za informacje.

Masz moze jakis nr telefonu do nich? Chcialbym najpierw pogadac telefonicznie. Ewentualnie jakis inny namiar (nazwa)?

 

Pozdrawiam,

 

jestem ciekawe tego efektu, tez jestem z wroclawia i mam 2 automaty w swoich bmw, nic sie nie dzieje, ale bym wymienil dla swietego spokoju

 

daj znac jak ci to zrobia

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też robiłem skrzynię w Długołęce.Teraz mi wychodzi wymiana oleju i muszą poprawić naciąg linki od sterowania.Z rozmowy z nimi wywnioskowałem,że oni stosują zamiast Esso LT Dextrona III ,tylko wymiana wtedy co 60 tys km.Im częsciej wymienia się olej tym lepiej.A Esso Lt kosztuje około 380 zł za 20 l.W mniejszych opakowaniach nie sprzedają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie ryzykowal zmiany na inny olej

 

byc moze leja taki bo musisz do nich wracac :) i o to chodzi

skoro trzeba lac esso to po co oni kombinuja ze zalewaja dextrona??

 

jak mi nie zaleja fabrycznego to im podziekuje

 

ciekawe tez ze gwarancja pol roku tylko

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przedzwonilem do tego zakladu w Dlugolece.

Za wymiane oleju (olej, filtr i uszczelka) z robocizna chce 380 do 460zl w zaleznosci od tego czy chce shell dextrona czy esso lt.

Troche mnie to zdziwilo, bo wszyscy pisza, ze te oleje nie moga byc i trzeba lac oryginal. Zapytalem wiec czy jak przywioze swoj olej to czy tez wymieni - bez problemu.

Wiec chyba kupie w ASO 5 litrow oleju i podjade na wymiane. Trwa to okolo 40min, ale silnik musi wczesniej wystygnac troche.

 

Jak wymienie dam znac.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiem czy jest sens kupowania 5 litrów w ASO bo za tą samą kasę możesz mieć 20 l Esso. Połowe odsprzedajesz za połowe ceny np Marcinowi 978. 10 l w zupełności wystarczy na wymianę ( nie wiadomo czy 5 l wystarczy ) a nawet trochę zostanie. A co do Dextrona to myślę,że będzie chodzić tak samo tylko Esso wypracowuje się wolniej przez to jest to olej typu Longlife. Dextrona trzeba wymieniać co 60 tys km.

 

A co do gwarancji jest to 6 miesięcy bez limitu km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o szarpiacym automacie....a z uzywanym bmw na automacie zawsze jest loteria.

Serwis nie zaleca wogole wymiany oleju, na skrzyni jest naklejka "lifetime oil". Kazdy srednio kumaty czlowiek wie ze te skrzynie nie roznia sie wiele od tych produkowanych kilkanascie lat temu, w ktorych wymieniac olej trzeba.

 

Do rzeczy, jezeli kupujemy bmw z automatem, po przebiegu wiekszym niz 100 tys to wymiana oleju jest niemalze koniecznoscia ale...moze tez skonczyc sie uszkodzeniem skrzyni. Tzn jezeli ktos katowal samochod do tego nie wymienial oleju to zalanie nowym olejem moze doprowadzic do wyplukania szlamu i zatkania zaworow sterujacych. Kupujac uzywane auto nigdy nie wiadomo jak automat byl traktowany dlatego jest to loteria.

 

Ja mam ktores juz bmw w automacie i zmieniam olej co 30 tys. Mozna tez co 50 o ile jezdzicie z przewaga cyklu "trasa", ale wiadomo: czesciej=lepiej

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do preparatow z tej aukcji

http://www.allegro.pl/item138772900_preparat_wspomagajacy_automat_skrzynie_biegow_.html

 

wczoraj bylem w serwisie boscha w poznaniu na wymianie sondy lambda i staly owe preparaty na poleczce,pelna gama.Panowie powiedzieli ze bardzo sobie chwala a jak sie spytalem o konkurencyjne STP to wysmiali ze to wogole nie jest konkurencja dla tych produktow.ogolnie widzialem je pierwszy raz w zyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o szarpiacym automacie....a z uzywanym bmw na automacie zawsze jest loteria.

Serwis nie zaleca wogole wymiany oleju, na skrzyni jest naklejka "lifetime oil"

 

t.

jesteś w błędzie serwisy zgodnie twierdzą że jak pojawią sie minimalne anomalie w działaniu asb szybko na wymianę oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do preparatow z tej aukcji

http://www.allegro.pl/item138772900_preparat_wspomagajacy_automat_skrzynie_biegow_.html

 

wczoraj bylem w serwisie boscha w poznaniu na wymianie sondy lambda i staly owe preparaty na poleczce,pelna gama.Panowie powiedzieli ze bardzo sobie chwala a jak sie spytalem o konkurencyjne STP to wysmiali ze to wogole nie jest konkurencja dla tych produktow.ogolnie widzialem je pierwszy raz w zyciu.

co do wszelkiej maści preparatów to wszystko dla mnie jest jak preparat profesora Tołpy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tora rozumiem jezdzac nowym autem nie spotyka sie problemow z zapchanym ukladem chlodzenia,brudnymi wtryskami czy szlamem w silniku.A w autach kilkuletnich plukanko silnika (o ile nie jest to zajechany trup) jest jak najbardziej na miejscu...nie mowiac juz o plukankach do dawanych do paliwa do czyszczenia ukladu paliwowego a znajac nasze paliwa jest konieczne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W kwestii kupienia 20l Esso i podzieleniem sie z Marcinem.

Nie widze zadnego problemu, nawet logistycznego, ale mam watpliwosci co do zastosowania tego oleju.

Duzo czytalem o tych olejach (sporo jest tez na tym forum) i zdecydowana wiekszosc komentarzy sugerowala uzycie oryginalnego oleju BMW.

Czy jest ktos na grupie, kto wlal do podobnego typu automatu jak moj (i Marcina) Esso? Jesli tak to moze sie podzieli opinia jak to chodzi.

Zdecydowanie bardziej wole wydac dwa razy mniej za cos tej samej jakosci:)

 

No i drugie pytanie: Gdzie kupic Esso z pewnego zrodla w beczce 20l?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.