Skocz do zawartości

Jakie to są lampy?


HubiBubi98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pany. Przychodzę tu na forum z takim durnym zapytaniem, jako że w mechanice samochodowej jestem kompletnie zielony, to muszę was się zapytać, czy to są xenony czy zwykłe lampy,plus poprzedni właściciel zmienił zderzak na m-pakiet. Poniżej zamierzam kilka fotek. Pozdrawiam TH56xjL :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zakładam, że to jest lampa pod H7, bo nie ma spryskiwaczy w zderzaku, a sądząc po żarówce z radiatorem jest to albo LED, albo jakiś chiński xenon. Pewne jest to, że są to lampy polift. Biorąc pod uwagę rzeźbiarstwo goowniane z kablami, które jest tam odwalone to ciężko powiedzieć czy to xenon czy H7, bo lampy te różnią się tylko oprawką i jej mocowaniem w odbłyśniku świateł mijania. Xenon ma do lamp zamontowaną przetwornicę w kształcie blaszanej puszki.


EDIT:

Trochę zdjęcia mnie zmyliły. W odbłyśnikach mijania jest H7 czyli lampy są zwykłe poliftowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że to jest lampa pod H7, bo nie ma spryskiwaczy w zderzaku, a sądząc po żarówce z radiatorem jest to albo LED, albo jakiś chiński xenon. Pewne jest to, że są to lampy polift. Biorąc pod uwagę rzeźbiarstwo goowniane z kablami, które jest tam odwalone to ciężko powiedzieć czy to xenon czy H7, bo lampy te różnią się tylko oprawką i jej mocowaniem w odbłyśniku świateł mijania. Xenon ma do lamp zamontowaną przetwornicę w kształcie blaszanej puszki.


EDIT:

Trochę zdjęcia mnie zmyliły. W odbłyśnikach mijania jest H7 czyli lampy są zwykłe poliftowe.

Dziękuje bardzo Kumpel za odpowiedź, sprawa juz ogarnięta! Pozdroweczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
.....Pewne jest to, że są to lampy polift.......

niekoniecznie polift. W moim touringu (ten ze zdjecia) mam w oryginale takie lampy wlasnie na zarowki H7. Te LEDy z radiatorem zalozylem sobie sam, poniewaz nieudolnie wyjmowalem oprawke tej zarowki i pekla. Caly ten element kosztuje na znanym serwisie 80 pln. Chinskie LEDy ktore zdaja egzamin - tylko 20 pln.....

Auto jest z 99 roku wiec to nie polift...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Lampy soczewkowe z ringami zostały wprowadzone od września 2001. Dla aut z wcześniejszych roczników od 1997 był dostępny retrofit

https://e39source.com/archives/4395

Tak samo był retrofit tylnych lamp na LED'y

https://www.ecstuning.com/b-hella-parts/led-taillight-upgrade-set/63212496297rw/

zawierający dodatkowe sterowniki, które w oryginalnym polifcie nie występowały ze względu na nowszy LCM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy soczewkowe z ringami zostały wprowadzone od września 2001. Dla aut z wcześniejszych roczników od 1997 był dostępny retrofit......

Nie jestem wlascicielem tego auta od nowosci, wiec nie moge zareczyc ( i upierac sie) ze nikt przy nim lamp nie wymienial. Niemniej jednak, biorac pod uwage ceny tutaj za takie rzeczy do aut, i cene uslugi- nie chce mi sie wierzyc zeby jakis norweg pakowal spora kase tylko dlatego zeby miec ringi.... no, ale jak napisalem wyzej - nie jestem wlascicielem tego auta od nowosci.

Ale za to moj sedan, ktory jest z 2001 roku (niby polift) mial wlasnie takie tylne lampy z tymi sterownikami.

Probowalem te sterowniki zapakowac do touringa, ale raczej sie nie da, bo potrzebne sa 2 sterowniki na strone (jeden do karoserii, drugi do klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dobra, co do retrofitu przednich lamp to coś mi się pokręciło, bo tamten artykuł dotyczył dołożenia czujnika zmierzchu. Co do reflektorów, jeśli masz w obu autach ringi to porównaj wiązki czy są identyczne. Polift ma jedną wtyczkę więcej więc jeśli lampy były dołożone to ktoś musiał rozdzielić kable. Natomiast tylne lampy ze sterownikami to na na pewno jest upgrade. Wpisz na realoem swój VIN i jeśli w zakładce doposażenie będą widoczne opcje retrofitu znaczy, że wyposażenie, które posiadasz zostało zmienione.

 

Niemniej jednak, biorac pod uwage ceny tutaj za takie rzeczy do aut, i cene uslugi- nie chce mi sie wierzyc zeby jakis norweg pakowal spora kase tylko dlatego zeby miec ringi.

Niekoniecznie. Zawsze można sobie wyobrazić, że przy zakupie nowego auta wynegocjował bonus w postaci zmiany wyposażenia, ale czy faktycznie tak było ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.