Skocz do zawartości

BMW 1 F40 118i M Alpinweiss [2022]


Silent

Rekomendowane odpowiedzi

No i mamy to! Tak jak pisałem tutaj, w Lipcu zgarnąłem slot produkcyjny na 1kę, z której zrezygnował inny klient i udało mi się zmienić konfiguracje pod siebie. Z lekkim opóźnieniem samochód w Piątek stanął w salonie i miałem ogromną przyjemność go odebrać. Jest to moje pierwsze BMW i muszę przyznać, że radość z jazdy jest ogromna. :)


image.png

Digital Brochure


Konfiguracja wyposażenia dodatkowego:


Wyposażenie opcjonalne:

1AG Zwiększony bak paliwa

248 Ogrzewanie kierownicy

2VE Układ kierowniczy M

302 System alarmowy

313 Lusterka zewnętrzne składane elektrycznie 316 Elektrycznie sterowana klapa bagażnika

320 Rezygnacja z emblematu modelu

420 Przyciemniana szyba tylna i tylne szyby boczne

430 Pakiet dodatkowych funkcji lusterek

431 Lusterko wsteczne przyciemniane automatycznie

494 Ogrzewanie foteli przednich

4GQ Pasy bezpieczeństwa z przeszyciami w barwach BMW M

534 Klimatyzacja automatyczna

5AC Asystent świateł drogowych

5AS Systemy asystujące kierowcy

676 Zestaw głośnikowy HiFi

6C3 Pakiet Connected Professional

6NS Telefonia komfortowa

6U3 BMW Live Cockpit Professional z systemem nawigacyjnym

6UX Rezygnacja z dotykowego kontrolera iDrive

754 Spojler tylny M

1Y2 18" aluminiowe obręcze M V-spoke 554

2TF Automatyczna skrzynia biegów dwusprzęgłowa

3MQ Emblematy 50 lat BMW M

481 Sportowe fotele przednie

493 Pakiet dodatkowych schowków

4P3 Listwy ozdobne Berlin, podświetlane

563 Pakiet dodatkowego oświetlenia

5A1 Diodowe reflektory przeciwmgielne

5A2 Reflektory LED

5DF Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go

5DM Asystent parkowania z kamerą cofania

704 Zawieszenie sportowe M

710 Kierownica sportowa M, skórzana

715 Pakiet aerodynamiczny M

760 Obramowania M Shadowline czarne na wysoki połysk

775 Podsufitka M Anthracite

7M9 M Shadowline o rozszerzonym zakresie


Kilka fotek:

1.jpg

3.jpg

2.jpg

4.jpg

6.jpg

7.jpg


Z wrażeń po pierwszych 800 km przejechanych, aktywny tempomat to najlepiej wydane 1900 zł ever. Będąc w trasie 500km, 150 km przejechałem ciągiem bez dotykania pedału gazu i hamulca, regulując tylko odległość i prędkość na kierownicy. Jest to super wygodne, aczkolwiek przy większym ruchu robi się nerwowo, więc wolałem jechać bez niego.


5.jpg


Powyższy egzemplarz cierpi na kilka syndromów pocovidowych. To, że usunęli ambient na tylnych drzwiach to wszyscy wiemy. Podobnie schowek kierowcy pomimo pakietu dodatkowych schowków. Osobiście mam wrażenie, że usunęli podświetlenie przestrzeni na nogi z przodu i z tyłu pod fotelami podczas jazdy. Na postoju za to świecą się ledy tylko w przestrzeniach z przodu, a jestem przekonany, że na jeździe testowej lampki były też pod fotelami z tyłu. ;) Potwierdziła się również obserwacja z tego tematu, że lampy tylne na klapie bagażnika pozbawione zostały kierunkowskazów, co wygląda słabo. Ku mojemu największemu zdziwieniu, pomimo posiadania pakietu dodatkowych schowków, samochód jest pozbawiony haczyków na siatkę w bagażniku oraz gniazda zapalniczki w bagażniku. A jak jesteśmy przy tym gnieździe, to jak ktoś również zauważył na forum, ta z przodu została również pozbawiona podświetlenia. Co dziwne, mam elektryczna klapę bagażnika i jak zawsze na klapie występowały dwa przyciski, do zamykania klapy oraz do zamykania i ryglowania samochodu, tak teraz jest tylko jeden przycisk do zamykania klapy. Kliencie, zarygluj sobie samochód pilotem. :)


Nie wiem w jaki sposób te pół metra taśmy led i kilka żarówek zmienia sytuację fabryki i braku półprzewodników, ale widocznie księgowi doliczyli się znaczących oszczędności. :)


Co do samego silnika, ostatecznie nie żałuje wyboru i powstrzymania się przed dopłaceniem 12k do 120i. Silnik jest bardzo niepozorny i zaskakująco żwawy. Kilkakrotnie złapałem się na tym, że jechałem dużo za szybko kompletnie tego nie czując. Mam wrażenie, że te współczesne 1.5 litrowe 3 cylindrówki są bardziej dynamicznie niż analogiczne 4 cylindry. Wiadomo, że 3 cylindry szybciej kręcą, ale to połączenie z twin turbo daje radę. :) Kwestię żywotności tego silnika pomijam, ale nie zamierzam tym jeździć dłużej niż przewiduje gwarancja, którą przedłużyłem do 4 lat. :)


Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu i auto cieszy mordkę za każdym razem jak je widzę.



PS: A ten znaczek na 50 lecie M w połączeniu z tymi felgami to jest torpeda. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!


Biały na czarnych felgach i z nowym znaczkiem wygląda bardzo dobrze. :cool2: (Sam miałem brać biały, ale po poprzednim samochodzie, jego utrzymanie w czystości graniczyło z cudem :) )

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższy egzemplarz cierpi na kilka syndromów pocovidowych. To, że usunęli ambient na tylnych drzwiach to wszyscy wiemy. Podobnie schowek kierowcy pomimo pakietu dodatkowych schowków. Osobiście mam wrażenie, że usunęli podświetlenie przestrzeni na nogi z przodu i z tyłu pod fotelami podczas jazdy. Na postoju za to świecą się ledy tylko w przestrzeniach z przodu, a jestem przekonany, że na jeździe testowej lampki były też pod fotelami z tyłu. ;) Potwierdziła się również obserwacja z tego tematu, że lampy tylne na klapie bagażnika pozbawione zostały kierunkowskazów, co wygląda słabo. Ku mojemu największemu zdziwieniu, pomimo posiadania pakietu dodatkowych schowków, samochód jest pozbawiony haczyków na siatkę w bagażniku oraz gniazda zapalniczki w bagażniku. A jak jesteśmy przy tym gnieździe, to jak ktoś również zauważył na forum, ta z przodu została również pozbawiona podświetlenia. Co dziwne, mam elektryczna klapę bagażnika i jak zawsze na klapie występowały dwa przyciski, do zamykania klapy oraz do zamykania i ryglowania samochodu, tak teraz jest tylko jeden przycisk do zamykania klapy. Kliencie, zarygluj sobie samochód pilotem. :)


Nie wiem w jaki sposób te pół metra taśmy led i kilka żarówek zmienia sytuację fabryki i braku półprzewodników, ale widocznie księgowi doliczyli się znaczących oszczędności. :)


Witam

Wczoraj odebrałam swoje 120i

No i u mnie też brak: schowka kierowcy, ambientu z tyłu, ledów kierunkowskazów na klapie, haczyków na siatkę w bagażniku (też mam pakiet dodatkowych schowków), gniazda zapalniczki, ALE za to mam na klapie te dwa przyciski..

Najbardziej denerwujące są problemy z domykaniem drzwi - trzeba mocno walnąć aby się domknęły...

Spalanie (po ok 100 km) 8,1

Ale generalnie autko bardzo OK. Kupiłem żonie (sam jeżdżę 430i) i o dziwo w Jedynce jest więcej miejsca niż w 430i...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj odebrałam swoje 120i

No i u mnie też brak: schowka kierowcy, ambientu z tyłu, ledów kierunkowskazów na klapie, haczyków na siatkę w bagażniku (też mam pakiet dodatkowych schowków), gniazda zapalniczki, ALE za to mam na klapie te dwa przyciski..

Najbardziej denerwujące są problemy z domykaniem drzwi - trzeba mocno walnąć aby się domknęły...

Spalanie (po ok 100 km) 8,1

Ale generalnie autko bardzo OK. Kupiłem żonie (sam jeżdżę 430i) i o dziwo w Jedynce jest więcej miejsca niż w 430i...

 

Produkcja 7.2022 (Regensburg) - mam jeden haczyk w bagażniku! Tyle wygrać w dobie cięcia kosztów ...

Odnośnie 2 przycisków do klapy - może one są połączone z opcją dostępu komfortowego (322)? Silent wyszczególnił tylko opcję 316, bez 322.

Drzwi - po 2 miesiącach można powoli nauczyć jak je poprawnie zamykać (ale czasem zdarzy mi się, że "za słabo" :roll: )

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie też brak: schowka kierowcy, ambientu z tyłu, ledów kierunkowskazów na klapie, haczyków na siatkę w bagażniku (też mam pakiet dodatkowych schowków), gniazda zapalniczki, ALE za to mam na klapie te dwa przyciski..

Najbardziej denerwujące są problemy z domykaniem drzwi - trzeba mocno walnąć aby się domknęły...

Spalanie (po ok 100 km) 8,1

Ale generalnie autko bardzo OK. Kupiłem żonie (sam jeżdżę 430i) i o dziwo w Jedynce jest więcej miejsca niż w 430i...

 

Produkcja 7.2022 (Regensburg) - mam jeden haczyk w bagażniku! Tyle wygrać w dobie cięcia kosztów ...

Odnośnie 2 przycisków do klapy - może one są połączone z opcją dostępu komfortowego (322)? Silent wyszczególnił tylko opcję 316, bez 322.

Drzwi - po 2 miesiącach można powoli nauczyć jak je poprawnie zamykać (ale czasem zdarzy mi się, że "za słabo" :roll: )

 

Ładne jaja z tymi przyciskami. Nie wziąłem opcji dostępu komfortowego, bo nie przemawiała do mnie dopłata do tego. Ale moim zdaniem powinno być dokładnie na odwrót i jeden przycisk mógłby być w dostępie komfortowym, bo samochód i tak zamknąłby się po odejściu od niego. Totalnie nie rozumiem co ma plastikowy schowek i metalowe haczyki wspólnego z problemami w produkcji, no ale cóż. Mam ten jeden haczyk na zakupy, taki czarny, ale on wygląda jakby był doklejony w ostatniej chwili i raczej nigdy go nie użyje.


Co do drzwi, też to zauważyłem, że normalne zamykanie czasami nie domyka drzwi, dziwna sprawa. A już chciałem krzyczeć na partnerkę, że trzaska drzwiami jak od stodoły. :D


A swoją drogą jakie oznaczenie w numerze VIN ma fabryka w Regensburgu? Bo u mnie na 11 miejscu jest cyfra 5. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne jaja z tymi przyciskami. Nie wziąłem opcji dostępu komfortowego, bo nie przemawiała do mnie dopłata do tego. Ale moim zdaniem powinno być dokładnie na odwrót i jeden przycisk mógłby być w dostępie komfortowym, bo samochód i tak zamknąłby się po odejściu od niego.

Tutaj się nie zgodzę. Opcję dostępu komfortowego można wyłączyć z poziomu komputera - i są one podzielone na dwie opcje:

1. Gdy podchodzisz do samochodu (wtedy się sam otworzy, jak wykryje klcuzyk)

2. Gdy odchodzisz od samochodu (wtedy się sam zamknie, jak straci kontakt z kluczykiem)


Jeśli ktoś wyłączy opcję zamykania samochodu po odejsciu od niego, to bagażnik i tak się nie zarygluje - więc ten przycisk jest potrzebny jeśli chcesz zamknąć samochód a masz wyłączona ta opcję :D

 

Totalnie nie rozumiem co ma plastikowy schowek i metalowe haczyki wspólnego z problemami w produkcji, no ale cóż. Mam ten jeden haczyk na zakupy, taki czarny, ale on wygląda jakby był doklejony w ostatniej chwili i raczej nigdy go nie użyje.
To chyba źle zrozumiałem, ja właśnie u siebie mam ten czarny plastikowy. To były jeszcze jakieś inne dostępne haczyki w bagażniku? :roll:


 

A swoją drogą jakie oznaczenie w numerze VIN ma fabryka w Regensburgu? Bo u mnie na 11 miejscu jest cyfra 5. ;)

jak wrzucisz VIN do dekodera to dostaniesz informację o miejscu producji:

bimmer.work: "Manufacturer BMW AG / Regensburg, Germany"

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silent możesz wrzucić zdjęcie bagażnika? Bo patrząc po ogłoszeniach aut wyprodukowanych od lipca 2022 i schowek, i haczyki są widoczne. Zastanawia mnie więc czy rzeczywiście poszli jeszcze dalej z wycinaniem wyposażenia :evil:


EDIT: już chyba wiem o które haczyki chodzi. O te metalowe przy podłodze, do których przyczepia się siatkę bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie, chodziło mi o te 4 metalowe haczyki do zaczepienia siatki przy podłodze. Zgodnie z opisem w konfiguratorze, pakiet dodatkowych schowków powinien je dodać. Tymczasem u mnie są 4 czarne zaślepki w tych miejscach… :|

 

Tutaj się nie zgodzę. Opcję dostępu komfortowego można wyłączyć z poziomu komputera - i są one podzielone na dwie opcje:

1. Gdy podchodzisz do samochodu (wtedy się sam otworzy, jak wykryje klcuzyk)

2. Gdy odchodzisz od samochodu (wtedy się sam zamknie, jak straci kontakt z kluczykiem)


Jeśli ktoś wyłączy opcję zamykania samochodu po odejsciu od niego, to bagażnik i tak się nie zarygluje - więc ten przycisk jest potrzebny jeśli chcesz zamknąć samochód a masz wyłączona ta opcję :D


To chyba źle zrozumiałem, ja właśnie u siebie mam ten czarny plastikowy. To były jeszcze jakieś inne dostępne haczyki w bagażniku? :roll:

 

W sumie masz racje. Lipa, że mi dali tylko jeden przycisk. Z kolei te czarne, plastikowe haczyki mam dwa. Po obu stronach. Lol…

 

jak wrzucisz VIN do dekodera to dostaniesz informację o miejscu producji:

bimmer.work: "Manufacturer BMW AG / Regensburg, Germany"

 

Rzeczywiście, Regensburg, produkcja była 30.09.2022.


Tak to wygląda, przy okazji tak wyglada ten samotny przycisk zamykania klapy.

A8-C8424-C-2-BED-4-A64-AACD-54386078-D157.jpg

1-F8-C7-AE3-1-ACC-42-A4-BA12-577137-D0029-B.jpg

E7-F20-B0-D-26-E8-403-B-B400-CB1-C99816-E5-E.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze te haczyki w podlodze i siatka jest dopiero w opcji: system zaladunkowy za 900 zl obecnie, razem z dzielona tylna kanapa w proporcjach 80:20:80.


Wzgledem wersji 2021 macie za to mozliwosc zmiany pochylenia tylnej kanapy, dolozyli to od lipca 2021. Wczesniej bylo to wlasnie tylko w pakiecie z systemem zaladunkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze te haczyki w podlodze i siatka jest dopiero w opcji: system zaladunkowy za 900 zl obecnie, razem z dzielona tylna kanapa w proporcjach 80:20:80.


Wzgledem wersji 2021 macie za to mozliwosc zmiany pochylenia tylnej kanapy, dolozyli to od lipca 2021. Wczesniej bylo to wlasnie tylko w pakiecie z systemem zaladunkowym.

 

Edit: na scianach bocznych jednak i ja mam haczyki, majac tylko pakiet schowkow, ktory jest z automatu dla M pakietu (i chyba tez sportline?). Ale siatka to juz na pewno byla z systemem zaladunkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzgledem wersji 2021 macie za to mozliwosc zmiany pochylenia tylnej kanapy, dolozyli to od lipca 2021. Wczesniej bylo to wlasnie tylko w pakiecie z systemem zaladunkowym.

Jak to działa :shock: bo ja nie widzę u siebie takiej możliwości, albo jestem ślepy :D

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzielona tylna kanapa w proporcjach 80:20:80.

Pojechałeś z proporcjami :D

 

A czy ktoś wie czy można te 4 metalowe haczyki do zaczepienia siatki przy podłodze dokupić i gdzie ?

Chodzi o te dwa haczyki po bokach (bo czterech nie widzę, chyba, że są tuż przy progu):


EtX6fZy.jpg

 

Ale siatka to juz na pewno byla z systemem zaladunkowym.

No właśnie, jak są te haczyki to nie powinno być siatki w standardzie? Mam opcję:

465 System załadunkowy PLN 900,00

A siatki brak. Chyba mi ją zaimali :(

 

Jak to działa bo ja nie widzę u siebie takiej możliwości, albo jestem ślepy

Przyłączam się do prośby. System załadunkowy mam, auto z 2022 a pierwszy raz słyszę o pochylaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, mialo byc 40:20:40 :D skracalem wpis i tak juz zostalo :D


Przy mococwaniu oparcia tylnej kanapy jest taki zaczep (po obu stronach), mozna go ustawic poziomo i w ten sposob zablokowac oparcia w pozycji pionowej.


Tak jak pisalem wczesniej bylo to w opcji systemu zaladunkowego, a od 2021/07 to standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mococwaniu oparcia tylnej kanapy jest taki zaczep (po obu stronach), mozna go ustawic poziomo i w ten sposob zablokowac oparcia w pozycji pionowej.


Tak jak pisalem wczesniej bylo to w opcji systemu zaladunkowego, a od 2021/07 to standard.

Sprawdziłem u siebie - mam też to :)

Jestem tylko ciekawy czy kiedykolwiek tego użyję :lol:

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.