Skocz do zawartości

Kod aktywacyjny nawigacji CIC problem z aktualizacją


dadurro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam problem z bmw x3 vin: WBAWY31030L601532 chciałem zaktualizować mapy do najnowszych, ale się zorientowałem że prosi mnie " Aby uruchomić nawigację, należy wprowadzić kod aktywacyjny" i aktualnie nie mogę korzystać z map które mam wgrane w aucie. Radio nawigacja oryginalne CIC, a mapy to Road Map Europe MOVE 2010 wszystko po polsku. Mapy kiedyś działały. Posiadam kabel enet i programy bmwaicoder, Esys. Kod FSC generuje mi normalnie do nowej mapy jak i do starej tylko wyskakuje za każdym razem że jest błędny kod . Dodatkowo w FSC Tools pokazuje 001B Deactivated. Nie wiem czy coś kiedyś program Esys namieszał czy jakiś termin minął.

Najnowsze mapy mam Europe EAST 2022 a kod mam UZNQO3UJZFSDSAEIABRA

Co muszę zrobić żeby stare mapy działały i aby wgrać nowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zacznijmy od tego, że skoro oryginalnie masz mapy Move to nie masz CIC. Mam wrażenie, że próbujesz wgrać mapy od innego typu nawigacji. Inna sprawa, że nie powinien Ci zacząć w ogóle czytać map nie od Twojej wersji. Nie wiem co Ty tam pomieszałeś. Nawet jak wprowadzisz nieprawidłowy kod, nie powoduje to uszkodzenia starych map i ogólnie nie blokuje uzywania nawigacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mapy CIC, nie jest to CCC, a NBT było w nowszych. Mapy wgrywałem poprawne tylko pewnie kody FSC miałem błędne. Z tego co się zorientowałem to kilkukrotne błędne wpisanie kodu do aktualizacji powoduje zablokowanie nawigacji. Ale po uruchomieniu mapa załaduje się na chwilę, więc jest problem z kluczem nawigacji w aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ty masz main unit CHAMP2, ale w sumie jest to standard CIC, mówiąc ogólnie.


Próbowałeś ściągnąć jakąś starszą mapę i zacząć wgrywanie? Np. z 2018 roku itp.


Jak masz kabel, to po prostu ściągnij jakiś soft do generowania kodu i go wygeneruj na żywo, a nie opierając sie na VIN.


Jeżeli nie pomoże wgrywanie innej mapy, to musisz przeprogramować main unit od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeżeli nie wiesz jak sie programuje sterowniki, to lepiej się nie bierz za to sam. Musisz miec dobrą ładowarkę do tego i mocny komputer.


Generowanie kodu też Ci nie idzie. :) Może po prostu poszukaj pomocy u kogoś kto ma pojęcie. Nie wiem w jakiej okolicy mieszkasz, bo nie podałeś, ale na pewno ktoś się znajdzie z wiedzą i odpowiednim sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.