Skocz do zawartości

2.0i 150KM - zamulony silnik


Andrzejawxx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z moą bawarką konkretnie :


e39 2000r podwojny vanos 150km 2.0 benz/gaz


Problemem jest to, że auto cholernie wolno się rozpędza dopiero od około 5k obrotów zaczyna ciągnąć, na niższych obrotach rozpędza się bardzoo wolno, dziwne jest to, że gdy dam 1/2 gazu a do dechy jedyną rożnicą jest to, że dźwięk silnika się zmienia, przyspiesza tak samo. Ja wiem, że jest to ciężkie auto, a to dość mały silnik jak na tą budę ale przyspieszenie naprawdę jest tragiczne.


Wymieniłem świece na NGK 4 elektrodowe takie jak zaleca bmw, wymienione filtry, świeży olej. Nie ma różnicy w mocy między benzyną a LPG. Do tej pory spalanie utrzymywało się na około 11l benzyny teraz bierze 16. Na starych świecach nalot kawy z mlekiem na wszystkich taki sam.


Czy zimny czy ciepły odpala bez problemu.


Obroty na neutralu nie falują, lecz mam wrażenie że rozpedzajac sie na 2-3 niezbyt dynamicznie auto jakby delikatnie poszarpywało.


Co może być przyczyną ? Od czego zacząć, niestety nie mam jak teraz podpiąć buni do kompa..


Na zegarach nie ma żadnych błędów.



Może ktoś z okolic Gdyni, kto ma możliwość podłączenia buni pod komp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybys sie odezwal przed 1 sierpnia -to chetnie... teraz jestem w Norge, ale jak bede lecial do PL, to moge wziasc INPE ze soba.... - jakby co...

co wymieniales w silniku oprocz swiec? odma? uszczelka pokrywy zaworow?

olej w skrzyni?

z opisu wynika ze problemu szukalbym w skrzyni - wymiana oleju...

pod pedalem gazu jest tzw kickdown- moze tam jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Np. martwy vanos przez niesprawny jeden z czujników położenia wałka rozrządu. Komputer z programem do bmw to podstawa.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na komputerze. Okazało się, że jest błąd czujnika połozenia wałka ( ten z wtyczką ) kupłem nowy hella i błędy sond lambda, ale to ponoć przez to, że mam LPG. Po wymianie czujnika i skasowania błędów odżyła nieco na niższych obrotach. Jak włącze klimę to dalej jest dość " mulisty " ale to chyba normalne przy tym silniku i tej budzie. Czy błędy sond lambda faktycznie mogą być od LPG? Czy to normalne ze przy jeździe typowo miejskiej z klimą autko życzy sobie 14l LPG? DOdam, ze wczoraj byłem na wymianie filtrów gazowych i ustawianiu i mieszanka byłą trochę za uboga. Teraz mam przepalić ze zbiornik LPG i wróćić żeby zobaczyć jak z tymi dawkami.


Wydaje mi się też że linka gazu jest do wymiany, ponieważ gdy puszczę gaz na ekonomizerze przez 1-2 sek jest jeszcze z 6L spalania i dopiero spada na 0.


Oczywiście, żeby było wesoło urwała się linka od maski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włącze klimę to dalej jest dość " mulisty " ale to chyba normalne przy tym silniku i tej budzie.

Jakos nie odczuwam zeby ten silnik w Touringu byl "mulisty"....

Wylacz gaz, pojezdzij na benzynie i zobacz czy bedzie lepiej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię. Dziwi mnie tylko to, że bez klimy jedzie ok, a z klimą strasznie traci na mocy, jakbym jakiegos malucha na hol wziął. Inna sprawa, że może to kwestia przyzwyczajenia, bo ostatnie lata ujeżdżałem tylko diesle, które wiadomo jakiego kopa mają aktualnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też czy może to kompresor już nie pada, ale nie bardzo wiem jak mógłym to spawdzic. I czy to normalne, że przy klimie w jeździe po mieście pali 14-15 l LPG ?

zdejmij pasek z kompresora - ma osobny naped i sprawdz sprzeglo....

gdyby kompresor ci padal - tak na zdrowy rozum- to musialoby kolo kompresora mic opor ... wiec, albo zrywaloby pasek (pasek napedzany od walu), albo bylyby wachania obrotow silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.