Skocz do zawartości

[G30/31] Srzypienie przy ostrym skrecaniu podczas parkowania


kapitan.szpunt

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu przy ostrym skrecaniu przy niskiej predkosci (podczas parkowania) z przodu dochadzi glos jakby skrzypienia. Dzwiek pojawia w momencie wykonywania skretu kierownica i utrzymuje sie podczas jazdy chwile po wykonaniu skretu gdy kola sa juz docelowo skrecone.


Jakies pomysly co to moze byc?


Pacjent to G31 z 2017 roku. Przebieg 75kkm. Adaptacyjnego zawieszenia brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podzielenie sie swoim doswiadczeniem.


Ja auto kupilem uzywane. Efekt raczej nie pojawil sie nagle. Pamietam, ze zaraz po zakupie jakies dzwieki podczas manewrowania zwrocily moja uwage, ale dopiero teraz zaczalem mocniej zwracac uwage.


Chetnie posluchalbym opinii osob specjalizujacych sie w diagnostyce/naprawach usterek o podobnych objawach.


EDIT: Czy kontaktowales sie moze w tej sprawie z ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też od nowości. Mam wrażenie, że jedynie przy włączonym AutoHold. Zapewne naprężenia w okolicach mocowania koła, tarczy, hamulca (?). Na razie z tym żyję, bo nie czytałem o pewnym rozwiązaniu i nie chcę za bardzo grzebania w ciemno. Zastanawiam się, czy może mieć to związek z hałasem w M3/4, który był eliminowany przez tzw. podkładki zwiększające tarcie między kołem a tarczą i piastą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 13.08.2022 o 11:36, kapitan.szpunt napisał(a):

Od jakiegos czasu przy ostrym skrecaniu przy niskiej predkosci (podczas parkowania) z przodu dochadzi glos jakby skrzypienia. Dzwiek pojawia w momencie wykonywania skretu kierownica i utrzymuje sie podczas jazdy chwile po wykonaniu skretu gdy kola sa juz docelowo skrecone.

 

Jakies pomysly co to moze byc?

 

Pacjent to G31 z 2017 roku. Przebieg 75kkm. Adaptacyjnego zawieszenia brak.

Ja miałem po 7000 km to i była do wymiany przekładnia kierownicza. Po wymianie chrupanie i skrzypienie ustało. A dodatkowo przy skręcie w lewo był słyszalny lekki huk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.