Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie oświetlenia wewnetrznego


tubapl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pewien denerwujacy problem z moja e36, a mianowicie z oswietleniem wewnatrz samochodu.Jest chyba gdzies zwarcie czy cos bo jak gwaltownie zahamuje to oswietlenie sie wlacza i juz nie gasnie wogole.potem gdy gwaltownie przyspiesze to gasnie ale na chwile bo jak znowy cos gwaltowie zrobie to sie albo zaswieca albo gasnie i tak w kolko.problem glupi ale przeszkadza mi w zamykaniu auta bo centarlny zamek sygnalizuje blad i wybija i czasem musze kilka razy zamykac :mad2:

 

ma ktos moze jakies pomysly gdzi emam szukac zwarcia?

pzdr

tuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moim zdaniem należy zdjąć osłonę światła koło lusterka i sprawdzić czy coś tam nie lata. Głupi kurz potrafi zrobić zwarcie.

Czy jak wyłączysz całkowicie oświetlenie (pozycja przełącznika: wciśnięty na maksa z lewej strony) to akcja nadal się powtarza?

Podaj więcej szczegółów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 3 punkty świetlne: koło lusterka i 2 w tylnych słupkach. Wyłącznik światła jest koło lusterka i o tym mówie.

Jeśli światło nie zapala się przy wyłączonym zasilaniu to instalacja jest OK.

W takim wypadku obstawiam czujniki drzwi, zwłaszcza, że wspominałeś, że centralny też szaleje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie ze lamerstwo ale gdzi ekolo lusterka mam "punkt swietlny"?

gdy wylacze zaplon a pozycja oswietlenia wewnetrzengo jest na srodku(normlanie) i akurat zwarcie spowodowalo ze oswietelnie swieci to ono sie nie wylacza po wyciagnienciu kluczyka, jest zwarte.

mam tez pytanie czy przy masce tez jest czujnik?

wlasnie wertuje manuala zeby powiekszyc szanse zlokalizowania usterki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 3 punkty świetlne: koło lusterka i 2 w tylnych słupkach. .

 

hehe chodzi o lusterko na srodku (chyba ze nie masz:P ) ... nie lusterka boczne:) u mnie mialem ten sam problem, zrobilo mi sie tak ze 3 razy potem bylo oko. nic nie grzebalem ani nie sprawdzalem... samo przeszlo:) czego i Tobie zycze...

 

-------------

pozdryy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie w coupe czujniki są w drzwiach, masce i klapie bagażnika. Otwarcie drzwi włącza oświetlenie wnętrza, klapa włącza oświetlenie bagażnika, to chyba oczywiste. Bole tylko nad tym, że Panowie z BMW nie wymyśłili oświetlenia komory silnika. Mnie co prawda się nie przydało i odpukać nigdy nie przyda, ale w innych markach zdarzał się taki patent.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bole tylko nad tym, że Panowie z BMW nie wymyśłili oświetlenia komory silnika. Mnie co prawda się nie przydało i odpukać nigdy nie przyda, ale w innych markach zdarzał się taki patent.

 

Pozdrawiam

Kolega w e32 (750,91r.) ma oświetlenie komory silnika i wszystko wygląda na oryginalne , może było jako opcja :?:

Nie ma tego złego co by mi dobrze nie wyszło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czujniki - bolce w drzwiach tylnych może tylne drzwi sie słabo domykają - wciskaj po kolei bolce palcem do oporu

ja tak miałem.

btw oświetlenie wewn w e36 jest super - bardzo mi sie podoba jak to sprytnie niemiaszki rozwiązały- wchodzisz do samochodu zapala sie i i sciemnia sie powoli dopiero jak przekrecasz kluczyk - super!!!!-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bole tylko nad tym, że Panowie z BMW nie wymyśłili oświetlenia komory silnika. Mnie co prawda się nie przydało i odpukać nigdy nie przyda, ale w innych markach zdarzał się taki patent.

Pozdrawiam

 

W niektorych wersjach bylo podswietlanie komory silnika, ale nie wiem od czego to zalezalo (moze byla to opcja??), ja w swojej e36 mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to auto jest chyba nawiedzone :D

dzisiaj problemu wogole nie ma, tak jakby bylo wszytko okej :duh:

tak samo bylo z wskaznikiem paliwa, zawiesil sie na dobre i nawet nie drgnal, jak chcialem sie dobierac do czujnika nagle bylo wszytko okej :jawdropdzieki za wszytskie sugestie, przydadza sie na kiedys :modlitwa:

 

mam jesczze pytanie nie zwiazane z tematem:chce sobei wyminic plyn chlodniczy bo jest juz malo i gdzies przeczytalem ze niektore wersje e36 mialy srube przy termostacie do spuszczanie plynu?to prawda?

 

pzdr

tuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
odepnijcie wtyczki z krancowek drzwi przednich - kable sa w slupku od wewnatrz, jak sie poprawi - tzn nie bedzie sie zalaczac to bedziecie wiedziec czy prawy czy lewy. konstrukcja jest taka sama jak w e34 - nawet pasuja, i problem jest na pewno po ich stronie. na krotka mete pomaga zamiana L na P i odwrotnie, one sie przecieraja i podczas wyginania sie karoserii nie trzymaja dobrze. na 100% jest to wina krancowek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odepnijcie wtyczki z krancowek drzwi przednich - kable sa w slupku od wewnatrz, jak sie poprawi - tzn nie bedzie sie zalaczac to bedziecie wiedziec czy prawy czy lewy. konstrukcja jest taka sama jak w e34 - nawet pasuja, i problem jest na pewno po ich stronie. na krotka mete pomaga zamiana L na P i odwrotnie, one sie przecieraja i podczas wyginania sie karoserii nie trzymaja dobrze. na 100% jest to wina krancowek.

 

Dobrze napisane, chociaż, że z e34 pasują to nie wiedziałem. Ja kupiłem obydwa z allegro, ale na szczęście od forumowicza i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.