Skocz do zawartości

2.0 b47 olej


Mercek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie od razu proszę nie zastrzelcie mnie tekstami typu było już sto razy, są wątki na ten temat itd. Dotychczas lałem olej BMW Twin Turbo 5W30 oryginalny, ale sporo jest niepochlebnych opinii w internecie, do tego dochodzą teorie o syntetykach, które wcale nie są takie syntetyczne jak twierdzi producent. Proszę o jasny konkret jaki olej jest na prawdę dobry, godny zaufania i lepszy niż oryginalny olej BMW. Cena bez znaczenia, chodzi mi wyłącznie o jakość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy olej można nazwać syntetycznym definiują przepisy danego kraju. W Polsce takich przepisów brak, w De trzeba 50%. Lepkość nie ma znaczenia ile % bazy syntetyka będzie w środku, może być i 10W30 z dużą zawartością polialfaoleofin :lol:


Ten twinpower jest bardzo dobrą i mocną oliwą typu 5W30. Tylko, że drogą. Jest to quasi-hydrokrak, w autorskiej wersji Shella czyli GTL. Twinpower 5W30 to w zasadzie kopia 1:1 Shell AM-L lub Shell ECT.

Źródło: https://www.oil-club.ru/forum/topic/41112-bmw-twinpower-turbo-ll-04-5w-30-svezhee/ . Na polskim oilclub też można się co nieco dowiedzieć ;)


Z konkurencji to co guzior2 napisał Ravenol VMP 5W30, od siebie mogę dodać jeszcze wersję REP 5W30. Podejrzewam, że sporo więcej niż połowa składu to PAO.

Z ciekawostek, nasz Orlen MaxExpert V 5W30 (nie będzie wiele gorszy od Ravenol, lub serio taki sam)też zawiera dużo PAO, a to dlatego, że zaktualizowane normy VW 504/507 dla każdego oleju wymagają bodajże co najmniej 30% zawartości baz syntetycznych, gdzieś to wyczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.