Skocz do zawartości

Spalanie B47 drive F31


Ddawid_

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Jake macie średnie spalanie w swoich beemkach z tym silnikiem?


Na razie mam w cyklu miasto 80-90% ok 7.2l/100km wydaje mi się to torcie dużo, stąd moje pytanie. Gdzieś czytałem, że egr jak średnio dział może podbijać spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na początku zaznaczam, że mam xdriva :)

W większości dynamiczna jazda - 60trasa/40miasto w korku - nigdy nie przekraczam 7l/100km z dystrybutora a kręcę się w okolicach 6,5. BC pokazuje chyba 6,2.

Jak raz się uparłem (bo bardziej chodzi o cierpliwość żeby nie wyprzedzać) to w dłużej nieautostradowej trasie do 120km/h najmniej miałem 5,5l


Myślę, że jak na samo miasto to 7,2 to rewelacyjny wynik. Dla mnie nie do osiągnięcia od świateł do świateł tym bardziej, że mieście najczęściej jeżdżę na sporcie :D.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód swoje waży. Cudów nie ma :D

 

Widzę ze masz chipa, jak wrażenia po zrobieniu moda? Robiłeś jednocześnie skrzynie i silnik? Czemu zdecydowałeś się na xhp? Pytam bo chciałbym trochę moja skrzynie „podnieść” aby jeżdżąc w trybie comfort nie trzymała 1000 rpm tylko trochę więcej a nie chce cały czas jeździć w trybie sport. Same zmiany biegów uważam ze są super szybkie i tutaj nie potrzebuje nic poprawiać.


Szkoda ze bardzo mało wyszło 25d w m pakiet f31 i ciężko to kupić bo fajne przystojny generuje :D a 20d ma słabe wtryski i nie opłaca się nic poza chipem robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Xhp wrzuciłem od razu po zakupie bo podobało mi się w 6hp.

Chipa zrobiłem po roku od zakupu i na razie przejechałem z nim ok 60kkm.

Wg mnie duza różnica odczuwalna w użytkowym zakresie obrotów.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.