Skocz do zawartości

Finansowanie, leasing, wibor


peter08

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, zalezi napisał(a):

Panowie, którzy braliście niedawno leasing na 3-kę biorąc ją z dużym rabatem, jak wyglądał Wasz leasing?

Bo jeden dealer zaproponował leasing na M340i z sumą opłat aż 128% przy wpłacie 20%, okres 48 msc i wykupie 20%.

To blisko 30% wartości auta, więc zdecydowanie za grubo. Rata 5500 zł do tego 😐

Może lepiej wziąć auto z niższym % rabatem i mieć tańszy leasing? Dajcie proszę znać

To popłynął ten Twój dealer. Ja dopiero co podpisywałem umowę leasingu na M340i. Na auto mam rabat 19%, leasing na ok. 106,53% wartości fakturowej auta. Okres leasingu 24 msc, wpłata własna 45%, wykup 19%, finansujący: PKO Leasing. 

Natomiast na pewno jest tak, że nie dostanie się wysokiego rabatu na auto, jeśli finansującym miałaby być instytucja finansowa z Grupy BMW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże rabaty to były chyba przed pandemią, a z informacji tutaj z forum wynika, że większość osób dostawała 17-20% w ostatnim czasie.

Z moich ofert wynikało, że to mniej więcej na jedno wychodziło - kilka tysięcy różnicy na ogólnym koszcie, ale ja wybrałem leasing wyżej oprocentowany przy wyższym rabacie, u mnie wychodziło to lepiej. 

Przy większym rabacie masz też auto tańsze, co ma znaczenie przy proporcji zaliczania kosztów (limit 150k). 

Dajesz małą wpłatę, więc masz gorsze warunki. Ja wpłacam 40% na dzień dobry. Pomyśl o rozłożeniu na 5 lat. Rata wyjdzie sporo lżejsza, ogólny koszt wyższy. Coś za coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zalezi napisał(a):

Panowie, którzy braliście niedawno leasing na 3-kę biorąc ją z dużym rabatem, jak wyglądał Wasz leasing?

Bo jeden dealer zaproponował leasing na M340i z sumą opłat aż 128% przy wpłacie 20%, okres 48 msc i wykupie 20%.

To blisko 30% wartości auta, więc zdecydowanie za grubo. Rata 5500 zł do tego 😐

Może lepiej wziąć auto z niższym % rabatem i mieć tańszy leasing? Dajcie proszę znać

Przy tych parametrach leasing w ING to 116-117% w zależności czy stałą czy zmienna stopa procentowa.

wiec lepiej poszukać swojego leasingu a rabatu na pewno Ci nie zabiorą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zalezi napisał(a):

Panowie, którzy braliście niedawno leasing na 3-kę biorąc ją z dużym rabatem, jak wyglądał Wasz leasing?

Bo jeden dealer zaproponował leasing na M340i z sumą opłat aż 128% przy wpłacie 20%, okres 48 msc i wykupie 20%.

To blisko 30% wartości auta, więc zdecydowanie za grubo. Rata 5500 zł do tego 😐

Może lepiej wziąć auto z niższym % rabatem i mieć tańszy leasing? Dajcie proszę znać

Ja myślałem o leasingu ale patrząc na te chore procenty po prostu wyciągnąłem gotówkę i oszczędzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zornold napisał(a):

Ja myślałem o leasingu ale patrząc na te chore procenty po prostu wyciągnąłem gotówkę i oszczędzam. 

Ale to jest bez sensu. Zrób leasing na 2 lata z max wpłatą to masz jak kolega 106%. W dwa lata wrzucasz samochód w koszty.... A to co chcesz przeznaczyc na resztę leasingu to wrzuć na jakieś lokaty to Ci kilka % odbije z kosztu leasingu jak nie masz co robić z $

Edytowane przez GrzegorzKo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GrzegorzKo napisał(a):

Ale to jest bez sensu. Zrób leasing na 2 lata z max wpłatą to masz jak kolega 106%. W dwa lata wrzucasz samochód w koszty.... A to co chcesz przeznaczyc na resztę leasingu to wrzuć na jakieś lokaty to Ci kilka % odbije z kosztu leasingu jak nie masz co robić z $

Nie mogę sobie pozwolić teraz wpłacić 45% od razu za auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zalezi napisał(a):

Nie mogę sobie pozwolić teraz wpłacić 45% od razu za auto.

Ja to napisałem w odpowiedzi na komentarz, że lepiej wyciągnąć gotówkę niż brać leasing. Sam skłaniam się ku wpłacie 20-30% na 3 lata z wykupem 1%. Ciekawy jestem co zrobią z tą składką zdrowotną, może to mieć wpływ na moją wpłatę własną. Jeśli obniżą w 2025r. to wpłacę więcej bo sobie trochę odbije będąc na liniowym.    

Z leasingiem jest tak, że moim zdaniem warto jest go wziąć na krótki okres z jak najniższym wykupem chyba że bierzesz na 2 lata to wtedy większy wykup. Wtedy koszt finansowania (odsetki) nie jest jest bardzo obciążający dla naszego tyłka 😛 Mamy niestety czasy wysokich stóp procentowych, więc taniego leasingu nie ma. Gdyby stopy spadły do poziomu 2-3% już byłoby nieźle. Biorę na pewno leasing na zmiennej stopie, bo wydaje mi się że jednak będą w najbliższych 2 latach obniżki. Samochód trzeba kupować biorąc pod uwagę swoje zarobki oraz sytuację życiową. Jednak ratka za BMW często jest na poziomie raty kredytu za fajne mieszkanie w dużym mieście. Jak już masz swoje mieszkanie oraz wolne środki, które jeszcze możesz odliczyć po zakupie samochodu od podatku to czemu nie;) Spełniajmy marzenia bo życie jest jedno, tylko aby się nie odbiło finansową czkawką. 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, GrzegorzKo napisał(a):

Ja to napisałem w odpowiedzi na komentarz, że lepiej wyciągnąć gotówkę niż brać leasing. Sam skłaniam się ku wpłacie 20-30% na 3 lata z wykupem 1%. Ciekawy jestem co zrobią z tą składką zdrowotną, może to mieć wpływ na moją wpłatę własną. Jeśli obniżą w 2025r. to wpłacę więcej bo sobie trochę odbije będąc na liniowym.    

Z leasingiem jest tak, że moim zdaniem warto jest go wziąć na krótki okres z jak najniższym wykupem chyba że bierzesz na 2 lata to wtedy większy wykup. Wtedy koszt finansowania (odsetki) nie jest jest bardzo obciążający dla naszego tyłka 😛 Mamy niestety czasy wysokich stóp procentowych, więc taniego leasingu nie ma. Gdyby stopy spadły do poziomu 2-3% już byłoby nieźle. Biorę na pewno leasing na zmiennej stopie, bo wydaje mi się że jednak będą w najbliższych 2 latach obniżki. Samochód trzeba kupować biorąc pod uwagę swoje zarobki oraz sytuację życiową. Jednak ratka za BMW często jest na poziomie raty kredytu za fajne mieszkanie w dużym mieście. Jak już masz swoje mieszkanie oraz wolne środki, które jeszcze możesz odliczyć po zakupie samochodu od podatku to czemu nie;) Spełniajmy marzenia bo życie jest jedno, tylko aby się nie odbiło finansową czkawką. 

 

W pełni się zgadzam z tym, co napisałeś. Byleby nie pszeszarżować.

Na szczęście mieszkanie w dużym mieście mam prawie spłacone, chociaż tyle 😉

Jestem na ryczałcie 12%, więc dochodowego i tak nie odliczę, bo mi i tak się lepiej on opłaca, niż liniowy/skala nawet mając sporą ratę leasingu.

Wpłacę jeśli już 20-25% i chyba w 4 lata uderzę, bo wpadł update od dealera i nagle zrobiło się 118% dla warunków 20%, 4 lata 20% wykup.

Edytowane przez zalezi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz mLeasing. Mają kalkulator na stronie. Mi trochę tańszą ofertę przedstawili niż w tym kalkulatorze. 

Dla warunków 45%, 47 rat 5% wykup wychodzi ok. 109,9% 

Czekam na ofertę 45%, 23 raty 30% wykupu. Będzie sporo taniej.

Ubezpieczenia wyliczyli mi na niecałe 8k i do tego rabat 30zl/msc na racie co finalnie da ok 6,5k za OC/AC. Nikt tego nie przebije. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2024 o 08:33, zalezi napisał(a):

Panowie, którzy braliście niedawno leasing na 3-kę biorąc ją z dużym rabatem, jak wyglądał Wasz leasing?

Bo jeden dealer zaproponował leasing na M340i z sumą opłat aż 128% przy wpłacie 20%, okres 48 msc i wykupie 20%.

To blisko 30% wartości auta, więc zdecydowanie za grubo. Rata 5500 zł do tego 😐

Może lepiej wziąć auto z niższym % rabatem i mieć tańszy leasing? Dajcie proszę znać

Rabat 19%,

własne finansowanie

3 lata, wpłata 45%, wykup 1%

koszt 107%

brane w maju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolejności negocjacji to 100% zgody, ale dlaczego nie ma prawa uzależnić jednego od drugiego? Jest wolny rynek. Na finansowaniu też mają jakąś marżę + cele sprzedażowe więc zrozumiałe, że jak jadą po bandzie z rabatem to przy ich finansowaniu będą bardziej elastyczni. Ja akurat jestem etatowcem i kupuję samochody za gotówkę, więc niestety mnie to nie dotyczy, ale już dwukrotnie spotkałem się z takim podejściem (akurat nie w BMW) i jestem w stanie to zrozumieć. 

Edytowane przez pawel934

E30 325i 2d '88 - classic

E36 325i '92 Smurf na tor - klik!

E36 320i '97 cabrio

E87 130i '06 daily car - klik!

MX-5 ND '19 track car

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, --maly-- napisał(a):

Ustal rabat na auto ale z zewnętrznym finansowaniem i masz temat prosty. 

ustala się rabat , finansowanie to rzecz wtórna ( gotówka  ,  kredyt , leasing , pożyczka u babci 😁 ) ... nie wchodźcie z założenia w buty sprzedawcy-dealera , który chce dodatkowo przyciąć kasę na ubezpieczeniu czy leasingu, albo podejść z bardzo prostym przekazem max rabat jaki oferujecie ? Za mały idę do innego dealera , rabat OK  zamawiam u was auto , finansowanie nie ma problemu ale oferta nie gorsza niż propozycja z zewnątrz .. na końcu oni też to auto muszę sprzedać i zrobić plan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.