Skocz do zawartości

Oprogramowania komputera pokładowego i doposażenie


Retnip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem BMW 1 E81 116i :cry: z 2009 i to w takim słabszym pakiecie wyposażenia. Zastanawiam się, czy istnieje możliwość aktualizacji oprogramowania, lub odblokowania jakiś funkcji, których nie mam np. doświetlanie zakrętów itp. nie chodzi mi o ten ekran na środku deski rozdzielczej, bo go nie mam, tylko o to co jest za kierownicą.Bardzo chciałbym doposażyć swoje auto o "opłacalne" funkcje, tylko takie przy których nie trzeba rozbierać połowy samochodzu, jak np. automatyczna klimatyzacja(już szukałem i jest to zabieg, przy którym lepiej sprzedać i kupić samochód). Jakie są możliwości, bez potrzeby wydawania pieniędzy wartoścu połowy samochodu, lub nawet całego, bo i takie znalazłem? Dziękuję z góry za pomocne odpowiedzi i proszę o wyrozumiałość bo jest to moje pierwsze auto i mam zerowe doświadczenie z samochodami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma zabiegu który doposaży Ci auto....Doświetlanie zakrętów wiąże się z zmianą mnóstwa rzeczy włacznie z lampami. NIestety wszystko wymaga dokupienia potrzebnych rzeczy....Trzeba było myśleć przed zakupem auta.....


P.S Możesz się udać na aktualizację oprogramowania ale czytając komentarze i opoinie innych użytkowników kompletnie nic to zmieniło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po pierwsze nie mamu pojecia czym dysponujesz, wiec albo podaj VIN, albo rozkoduj i wklej wyposażenie. Wtedy sie zobaczy co można zrobic i w jakiej kasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy ja wprowadzam kolegę w błąd? Ty mu napisałeś czego na pewno nie zrobi, bo to jest nie opłacalne, czyli wykluczyleś lampy. Autor sam wykluczył klimę. Jest kilka fajnych retrofitów, ktore można zrobić. Przeczytaj pierwszy post ze zrozumieniem i weź tabletki na uspokojenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zależy jak bardzo niższe wyposażenie masz . Bo widziałem z niskim tunelem środkowym nawet . Podłokietnik z cupholderami w sumie fajna sprawa . Radio BT-USB też się przyda . Doświetlanie zakrętów to mam w Tipo i octavi i to jest dla mnie bida z nędzą .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to przecież wiafomo, że kazdy retrofit to koszta, robota plus kodowanie. Prędkościomierz na liczniku i swiatla dzienne mozna sobie bez kosztów zakodowac. Dla mnie obowiązkowo lusterka skladane musza być, także ten retrofit zawsze robie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to, że nie chcę tam wymienić żadnych części, chodzi mi o możliwości, które można wykonać łatwo bez potrzeby robienia kilometrowej listy zakupów i płacenia drugi raz za samochód, chodzi o rzeczy, które są opłacalne, warte swojej ceny i najlepiej, które można wykonać poprzez "Plug and Play".


Tutaj można sprawdzić co dokładnie tam siedzi:

https://bimmer.work/vin/v1ca2978642e4f906f0b9e01c70283c44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

możesz multifunkcję dodać, wszystko inne kosztuje w tysiące.

Może jak masz wiązkę to tempomat w 5 min doposażyć.

Zainteresuj się M kierą i sportowymi fotelami w skórze to przyjemnie będzie ci się jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zamontuję multifunkcjonalna kierownicę to będę miał przyciski bez funkcji, bo widzę przycisk telefonu, i iDrive, których nie mam?


PS. A można zainstalować te lepsze głośniki Alpine, chciałbym mieć lepsze audio, ale bez subwoowera zajmującego połowę bagażnika, musi to być zrobione jakoś bardziej "fabrycznie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No i kolejne putanie to jakie masz audio. Jak Bussines to szalu nigdy nie będzie, bo to badziewie. Rozkoduj VIN i wklej co masz, bo tak to jest wróżenie, co by bylo gdyby. Na te chwilę o twoim aucie wiemy tylko tyle że ma manialną klimę. Daj jakieś konkrety to będzie można coś napisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIN już podawałem poprzez stronę, która pokazuje jakie opcje tam są, podam jeszcze raz : WBAUB71050VK88536. Właściwie to na audio mi najbardziej zależy bo jestem pod tym względem bardzo czuły, powiedział bym, że nie ma najgorzej, ale nie robi to jakiegoś wrażenia, a tego chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A sorry nie zauważyłem :D Auto całkowiity golas.

Do Businessa to lipa. Wymieniłbym radio na Professional najlepiej juz takie z BT, żeby w zestaw glośnomowiacy doposażyć, wygluszenie drzwi, dodanie tweeterków w obudowy lusterek. Będzie grać lepiej, ale to tez trzeba troche wydać kasy na sprzęt, montaż i kodowanie. Możesz też nie oryginalne wsadzić, tylko to zawsze słabo wygląda i trzeba zasilanie ciągnąć stałe, bo standardowo we wtyczce go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie 2k zl nie brzmi tak źle, skoro byłoby dużo lepiej, przynajmniej jest to auto w dobrym stanie technicznym i zadbane wnetrze, też nie zapłaciłem za nie jakichś kosmicznych pieniędzy, wiec chyba sie skuszę, ale by bylo to dla mnie oplacalne musialbym najpierw skompletowac wszystko co jest do tego potrzebne, potrzebował bym waszej pomocy by sobie zrobić kompletną listę zakupów, nie mieszkam w polsce, ale mam tam znajomego, który by mi to zamontował i przy okazji odwiedziń w polsce mógłbym mu oddać auto, jednak warunkiem jest posiadanie wszystkich części, bo na domówienie czegoś nie byłoby czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mniej wiecej tak to wyglada. Chociaż to jest e93, wiec co nie co, moze sie różnic, ale sa to bardzo podobne auta, jesli chodzi o elektronikę.

https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=687463

Wpisz sobie w google, "DIY retrofit Business to Pro E87"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.