Skocz do zawartości

525xD 218KM wymiana rozrządu


jacb82

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli zajmują się tylko rozrządami, to są bardzo dobrze przygotowani do takiej operacji, aby się przebić u konkurencji, muszą to robić taniej, szybko i bez reklamacji, warsztat/stanowisko pracy/narzędzia i mechanicy są przygotowani właśnie konkretnie pod takie zadanie, co oznacza że czas jaki potrzebują na to jest krótszy, domyślam się że na półce w swoim magazynie mają wszystko co jest potrzebne do zmiany, więc nie ma oczekiwania na części. Dobrym przykładem jest strefa serwisowa na rajdzie, jak to możliwe że w 20min!!! wymieniają skrzynię biegów, zawieszenie i dyferencjały? Do każdego koła jest oddzielny mechanik, kolejny wjeżdża pod samochód zajmuje się skrzynią, kolejny pod tylny dyfer i wszystko zmienione, ale każdy z nich wiedział co za chwilę będzie robił i miał już w ręku odpowiednie narzędzia. To nie czas powinien decydować o tym jak to robią, tylko liczba zadowolonych klientów, ja bym oddał do takiego warsztatu niż do Pana Kazia który 3 dni się kręci koło auta, poza tym dziś to nie pieniądze są istotniejsze w mechanice, tylko skuteczność i czas wykonania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@derlysy

Setki tysięcy - nie bójmy się tego powiedzieć :)


Każdy ma swoje zdanie i ma do tego prawo. Ja nie oddałbym samochodu, pralki, odkurzacza ani czajnika elektrycznego na "pitstop" tego rodzaju.


Są różne stare "ludowe" powiedzenia mówiące o tym, do czego prowadzi pośpiech. Im jestem starszy - a bardzo młody już nie jestem - tym bardziej widzę ile w nich sensu - wyciągniętego zapewne z doświadczenia życiowego naszych przodków ;).

Sam muszę bardzo często pracować w pośpiechu i widzę jaka jest różnica w jakości "produktu" między pracą na czas a "normalną".


Więc jeśli ktoś chce tam jechać (czy gdziekolwiek gdzie robi się z zegarkiem w ręku) i wierzy, że ma wszystko zrobione super to niech jedzie. I być może będzie miał zrobione super.


Na własne oczy widziałem jak mechanik walił młotem w zębatkę od napędu pompy wysokiego ciśnienia (?) bo ciężko szła ściągaczem :) a czas naglił.


Są na forum osoby, którym się nie wydaje, tylko po prostu wiedzą, czy w takim czasie da się wymienic rozrząd zgodnie ze sztuką. Ja do tych osób nie należę, więc mogę jedynie gdybać.


@Wojtekx

W rajdach tego typu naprawa ma wystarczyć na czas trwania OESu chyba...?



Z mojej strony EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@derlysy

Setki tysięcy - nie bójmy się tego powiedzieć :)


Każdy ma swoje zdanie i ma do tego prawo. Ja nie oddałbym samochodu, pralki, odkurzacza ani czajnika elektrycznego na "pitstop" tego rodzaju.


Są różne stare "ludowe" powiedzenia mówiące o tym, do czego prowadzi pośpiech. Im jestem starszy - a bardzo młody już nie jestem - tym bardziej widzę ile w nich sensu - wyciągniętego zapewne z doświadczenia życiowego naszych przodków ;).

Sam muszę bardzo często pracować w pośpiechu i widzę jaka jest różnica w jakości "produktu" między pracą na czas a "normalną".


Więc jeśli ktoś chce tam jechać (czy gdziekolwiek gdzie robi się z zegarkiem w ręku) i wierzy, że ma wszystko zrobione super to niech jedzie. I być może będzie miał zrobione super.


Na własne oczy widziałem jak mechanik walił młotem w zębatkę od napędu pompy wysokiego ciśnienia (?) bo ciężko szła ściągaczem :) a czas naglił.


Są na forum osoby, którym się nie wydaje, tylko po prostu wiedzą, czy w takim czasie da się wymienic rozrząd zgodnie ze sztuką. Ja do tych osób nie należę, więc mogę jedynie gdybać.


@Wojtekx

W rajdach tego typu naprawa ma wystarczyć na czas trwania OESu chyba...?



Z mojej strony EOT

 

Tyko musisz tez wiedzieć że tam jest 4-5 osób do jednego auta. Mają wyuczony mechanizm kto za co jest odpowiedzialny. To nie praca na akord bo w życiu by nie utrzymali renomy i poziomu wykonania tego zabiegu. Dużo śmieszków też było na grupach fb którzy twierdzili dokładanie to co Ty. Nie da się, pewnie nie wszystko ze sztuką. Trafiło się dwóch dyletantów którzy postanowili sprawdzić ową usługę. Z bólem serca ale przyznali że da się jednak i pełna profeska. Na tym zakończe bo nie moim celem była tu ich reklama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że każdy powinien robić tam gdzie uważa, może gdy bym mieszkał w pobliżu oddał bym tam, cenowo nie jest to jakieś wielkie wow ,a już wogóle żeby przez pół Polski jechać, bo ok 1tys. zł między zwykła wymiana to żadna różnica. Ja mam czas i wolę spokojnie zrobić i bez pośpiechu. Dzisiaj wszystko robią na czas, domy, samochody a później różne rzeczy się dzieją(nie jest to regułą oczywiście). Więc szkoda się rozpisywać bo i Pan Kaziu w garażu też może dobrze zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Żadna robota na wyścigi nie wróży nic dobrego.



Dzięki Gorik za rozwianie moich wątpliwości.

 

Taaaa i setki jak nie tysiące efek zrobionych u nich już nie jeździ ;) Po co pisać takie bzdury że nie wróży nic dobrego.

 


a widzisz tak się składa że też zajmuję się serwisem i znajduję śrubki na osłonach po ich robocie , dać Ci namiar do klienta żeby Ci potwierdził ? co oczywiście nie zmienia faktu że bez paru śrubek też auto będzie jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
żeby jeszcze była jasność nie piszę tego z powodu zazdrości każdy robi jak uważa a ja lubię robotę dokładną bo w końcu ktoś po coś pisze te serwisówki, wiedziałeś np. że zbyt mocno skręcona skrzynia robi jajo w ostatnim cylindrze ?, to nie rajd a auto ma przejechać wiele kilometrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.