Skocz do zawartości

Elektryczna kierownica + kilka innych pytań


doll00

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,


wreszcie po 14 m-cach oczekiwania odebrałem swoje X5 :D

na razie mam go dopiero 2 dni i przejechałem 300km, ale pierwsze wrażenia są super.


jest jednak kilka drobiazgów, które mnie denerwują i nie potrafię sobie z nimi poradzić, nie wiem czy ja jestem ciemny czy też producent tego nie przewidział:


1. elektryczna kierownica,

za każdym razem jak wyłączam samochód to się odsuwa i obniża i oczywiście po ponownym uruchomieniu znowu się ustawia jak wcześniej.

czy to można gdzieś wyłączyć, bo nie mam olbrzymiego brzucha, więc na nic mi taka funkcja jest potrzebna :wink: , a jednak zawsze przy włączaniu samochodu to trwa ok. 7-10 sekund.


2. digital key

czy ktoś używa i może polecić lub skrytykować?

mam starszy telefon (Samsung S10) niekompatybilny z tą funkcją i się zastanawiam czy warto wymienić


3. android auto

z powodu zastosowania półprzewodników z innej firmy, podobno do mojego samochodu jeszcze nie można aktywować android auto.

próbowałem pobrać aktualizację oprogramowania, ale na ekranie tylko pisze, że sprawdza czy jest nowe, ale trwa to kilkadziesiąt minut i finalnie nie ma żadnego komunikatu.


4. urządzenia mobilne

podłączyłem telefon z samochodem i mam w ustawieniach w samochodzie wybrane, wszystkie opcje wraz z obsługą aplikacji oraz WiFI.

ale jak patrzę na telefonie w aplikacji myBMW w sekcji "Podłączone urządzenia mobilne" to pokazuje, że telefon ma tylko połączenie przez bluetooth, a Aplikacje oraz WiFi pokazuje jako "Nie podłączono".

czy telefon musi być podłączony np. przez WiFi z samochodem, a jeśli tak to w jaki sposób się to robi?


5. opony RubFlat

mam w samochodzie felgi 21' i opony RunFlat i odbierając samochód dowiedziałem się, że do tych felg czego nie wiedziałem, mogę w przyszłości założyć tylko opony w wersji RunFlat, czy to prawda?

pytam bo zastanawiam się nad zakupem opcji zimowej i nie wiem czy same opony czy też opony z felgami.


dodatkowo jeśli opony są RunFlat to w bagażniku nie ma zestawu naprawczego, mam na myśli kompresor, bo na tych oponach można przejechać do 80km np. do najbliższego serwisu.

ale w sumie czasami np. jadę na lotnisko i mam więcej niż 80km, a nie mam czasu na zjechanie do serwisu, więc napompowanie było lepszą opcją, bo w oponach bezdętkowych zejście powietrza czasami trwa nawet kilka dni więc to rozwiązywało taki problem......

czy jak sobie dokupię kompresor to takie opony RunFlat też mogę dopompować w momencie awarii?



pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz kompresora? Zobacz w schowku bagażnika z lewej strony.


Co do wi-fi i komórki - nie pomogę, mam Apple Car i łączy się zarówno do hotspot wifi jak i bluetooth automatycznie. Chociaż ten hotspot to raczej bezużyteczny przy cenie za pakiety danych.


Kierownica - mnie na początku też irytowało czekanie aż się ustawi. Teraz, po prawie 2 latach, po prosty ruszam gdy ona jeszcze się ustawia.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz kompresora? Zobacz w schowku bagażnika z lewej strony.

podobno jak są opony RunFlat to nie dodają kompresora ...... auto za 0,5mln, a kombinują na czym się tylko da :cry:


 

Co do wi-fi i komórki - nie pomogę, mam Apple Car i łączy się zarówno do hotspot wifi jak i bluetooth automatycznie. Chociaż ten hotspot to raczej bezużyteczny przy cenie za pakiety danych.

obdzwoniłem już serwisy i powiedzieli, że to z powodu zastosowania nowych półprzewodników od innego producenta i ta opcja będzie dodana w nowej aktualizacji oprogramowania do końca czerwca.


 

Kierownica - mnie na początku też irytowało czekanie aż się ustawi. Teraz, po prawie 2 latach, po prosty ruszam gdy ona jeszcze się ustawia.

mnie dalej irytuje ....... i dziwne, że tego nie można wyłączyć, jeśli innych ustawień i to zdecydowanie mniej ważnych jest w brud.


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy macie też tak, że po odpaleniu jak kierownica się ustawi i wciśniecie przycisk pamięci ustawień to kierownica zrobi jeszcze delikatną korektę? mnie to irytuje

 

Tak zdążało mi się to. Wgranie całego nowego softu w serwisie póki co rozwiązało problem jak i parę innych, które były związane z elektrycznym ustawianiem fotela i kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czy macie też tak, że po odpaleniu jak kierownica się ustawi i wciśniecie przycisk pamięci ustawień to kierownica zrobi jeszcze delikatną korektę? mnie to irytuje

Walczę z tym problemem od pół roku. Jak nie zrobisz korekty przez pewien czas (kilka parkowań samochodu) to kierownica ląduje na kolanach...

Wymieniono mi już "pół samochodu", między innymi całą kolumnę kierownicy, główny komputer, kilka modułów, dżojstik sterujący, itp. Jakieś 2 tygodnie temu BMW doszło do wniosku, że jest problem z ...oprogramowaniem. Poprawka ma się pojawić pod koniec roku. Na razie pozostaje z tym żyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Poradziliście sobie z waszymi kierownicami?


Mam niestety to samo, ciągle podnoszenie jej i opuszczanie niesamowicie mnie irytuje. W dodatku oparcie fotela (mam wielokonturowy M) również odchyla się (górna łamana część).


Wtf, nie ogarniam, kto wymyślił, że taki bezsens ma być na stałe w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziliście sobie z waszymi kierownicami?


Mam niestety to samo, ciągle podnoszenie jej i opuszczanie niesamowicie mnie irytuje. W dodatku oparcie fotela (mam wielokonturowy M) również odchyla się (górna łamana część).


Wtf, nie ogarniam, kto wymyślił, że taki bezsens ma być na stałe w aucie.

 

mi ogólnie ta kierownica dobrze działa, poza tym że mnie wku...a te ciągłe jeżdżenie i dostosowywanie za każdym razem przy zapalaniu samochodu.

chętnie bym to wyłączył, aby się w ogóle automatycznie nie chowała.


tak samo chętnie bym wyłączył siedzenie, aby też się automatycznie nie przesuwało po wyłączeniu samochodu......


dziwne, że w tym samochodzie można ustawić tyle różnych drobnych zmian, a tego akurat nie można :(



.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.