Skocz do zawartości

Skrzynia Automatyczna części 520I


TheMaster2k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

Szukam części, a dokładnie koła zamachowego do E39 520I z roku 2000 (2200cm). Jest to automat i mam problem ze znalezieniem odpowiednich części, byłem w paru sklepach i nie potrafili mi znaleźć po numerze VIN.

Skrzynia to na 99% 5L40E

Krótki opis: Zakupiłem 3 tygodnie temu, a w zeszłym tygodniu padła, dokładna diagnoza: koło zamachowe zniszczone, uszkodzone sprzęgło hydrokinetyczne. Jaki może być koszt części do tego?

Na własną rękę znalazłem coś takiego:

https://www.sprzeglo.com.pl/produkt/zestaw-sprzegla-z-kolem-jednomasowym-rymec-sf1060/62360?id=12515269&auto=BMW-5-TOURING-(E39)-520-I-170KM/125KW-[M54-B22-(226S1)]#opis_start


https://www.sprzeglo.com.pl/produkt/zestaw-sprzegla-z-kolem-jednomasowym-valeo-835082/31726?id=12515269&auto=BMW-5-TOURING-(E39)-520-I-170KM/125KW-[M54-B22-(226S1)]#opis_start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Musisz określić dokładnie jakie masz auto i jaka skrzynię. Zacznij od tego realoem.com Skrzynia o numerach, którą podałeś to typowy Diesel E39. Benzyna miała inną, aczkolwiek wersje nieeuropejskie mogły posiadać skrzynię 5L40E, ewentualnie mogę się mylić ;) Jeśli chodzi konkretnie o koło zamachowe to będzie coś takiego

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DL81-EUR-04-2002-E39-BMW-530d&diagId=11_7574

ale sprawdź dokładnie po swoim roczniku. Z tego co wiem sprzęgło hydrokinetyczne się regeneruje. Te odnośniki, które podałeś dotyczą skrzyni manualnej więc kompletnie nie o to chodzi i w związku z tym domyślam się, że ktoś inny diagnozował problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem sprzęgło hydrokinetyczne się regeneruje.

dokladnie.

Firmy ktore maja sprzet do regeneracji sprzegiel to

SAMKO

MIDPARTS

SENTYRZ

ASB DLUGOLEKA

Pierwsze dwie sa z wawy.

Sentyrz jest z Krakowa

Asb Dlugoleka jest kolo wrocka.

Nie daj sobie wcisnac ciemnoty ze tylko nowe sprzeglo za 2000-3000 pln trza kupic, bo tych sprzegiel sie nie regeneruje....

To bzdura na kolkach.

Regeneracja tych sprzegiel to koszt okolo 500-700 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Midparts regeneruje za 500-700,-?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Midparts regeneruje za 500-700,-?

cena ktora podalem odnosi sie do Samko - zapomnialem dopisac ze cena dotyczy wlasnie Samko.

Ceny w Midparts (z tego co wiem sa nieco wyzsze- aczkolwiek sam nie korzystalem z ich uslug, wiec w 100% tego nie moge potwierdzic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dla przykładu do 6hp26 1230,-

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu do 6hp26 1230,-

w Midparts?

wiem ze Midparts byl drozszy (przynajmniej w czasie kiedy ja wysylalem konwertery do naprawy)

Wybralem Samko, bo bylo tansze i robili dobrze. Przez 12 lat kiedy naprawialem automaty mialem tylko jedna reklamacje (nie zapinal sie lock'up - zrobili za darmo bez problemu- nic nie musialem udowadniac ze zepsute itp)

Kolega dzwonil ostatnio do Samko z pytaniem ile regeneracja konwertera do bmw 3 (2000 rok) z 2 litrowym silnikiem - 570 plnow (nie wiem czy to cena z vat - nie zapytalem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, midparts.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, midparts.

ja konwertery wysylalem do Samko. OHK i brakujace czesci (jak kosze na przyklad) tez bralem z Samko. Midparts jakos nie mogl sie u mnie przebic. Nigdzie natomiast nie moglem znalezc czesci do automatu z Mazda MPV z rynku USA - mial tylko Sentyrz z Krakowa i od niego wszystko kupilem - lacznie z regeneracja konwertera, bo dal mi upust na czesci.

Troche tez bralem z ASB Dlugoleka.

Teraz szykuje sie do zakupu czesci do 5hp19 z mojej pierwszej e39. Na pewno zmienie OHK. Tarczki - o dziwo - pomimo przejechania 270 000 km maja grubosc nominal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.