Skocz do zawartości

Antena Bluetooth - lokalizacja w aucie


Michal_Jablonski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


od jakiegoś czasu jestem posiadaczem F20 po lifcie z 2015r, podczas zakupu nie przyszło mi do głowy żeby sprawdzać jakość rozmowy przez bluetooth.

Niestety podczas rozmowy głos osoby po drugiej stronie nie jest "czysty" jak w innych samochodach którymi wcześniej jeździłem, słychać dodatkowo szumy i lekkie trzaski, które zniekształcają słowa i teoretycznie słychać, można rozmawiać, ale jest to mocno irytujące, bo czasami nie da się zrozumieć drugiej osoby.


Sprawdziłem moduł BT który jest w bagażniku i wygląda, że nie był ruszany i wszystko raczej z nim jest ok, bo jak opisałem powyżej samo połączenie jest realizowane i działa, ale nie tak jak powinno.

Po sprawdzeniu wątków na forum, gdzie w innych modelach mieli podobny problem, pomogła ingerencja w antenę bluetooth.


Czy ktoś jest w stanie określić dokładnie miejsce gdzie jest zlokalizowana ta antena?


Znalazłem taki schemat ulokowania różnych anten, ale nie jest wyszczególniona antena BT:

https://www.hubauer-shop.de/de/autoteile/1er-teilekatalog/1-5-t/1t11-f20n-b47/120dx-5-tuerer-audio--navigation--elektroniksysteme-1t11/1t11-652316-compone/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.