Skocz do zawartości

325 tds dziura mocy powyzej 3000 tys


RUDY 102

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem tu od niedawna , ale mialem taki sam problem brak mocy po;3000tys.obr. :worried: po wymianie filtra powietrza i paliwa , sprawdzeniu podcisnienia auto jedzie jak nowe :jawdrop:

ale wybrałeś sobie nick :mrgreen: jest już robertbmw ale to zarąbiasty fachura,może ze wzgledu na zbieżność "imion" ci pomoże,a swoją droga co na to admini taka zbieznosc troche zamiesza.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzeszczot

jakis tydzien temu leciałem z zimkiem autobanem z wrocka on A8 ja tym diselkiem i ten biedny dieselek wycioł numer jadac 230 fakt silnik ma przejechane około 98 tys ale fakt to jest diesel i chyba musze sie zgodzic z przedmowca ze trzeba zajac sie filtrami w poniedziałek napisze co sie zmieniło po wymianie filtrów................................................................. zdziwiło mnie to ze wczoraj było wszystko ok a dzis wsiadam i przy 3000 tys obrotów jest odciecie no w poniedziałek zobaczymy

POZDRAWIAM !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to panowie wykrakaliscie.

Teraz mi cos dziwnego sie zaczelo dziac. Taka przepasc mocy w zakresie 3000-4000 ( jeszcze nie zdazylem dostrzec dokladnie), jakby odciecie dawki paliwa czy cos. Chwilowe zmulenie na IV biegu juz 3 razy mi sie to stalo w ciagu kilku dni. Filtr mam K&N, na ktorym zrobione jest juz ponad 20tys. Zamowilem srodki do czszczenia filtra, moze to pomoze. Ale obawiam sie ze to moze byc cos innego. Co to moze byc? Takie prrrruu prrrruuu :P jakby paliwa nie bylo przez moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie brak momentowy paliwa hehehehehe..... chyba jakis wirus grasuje na bmw... u mnie to jest na kazdym biegu dochodzi do 3 koła i prrryyyy noga z gazu konia lzej......................................................................................................... brzeszczot to chyba zemsta bmw za tego dieselka :D
POZDRAWIAM !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem dotyczy również 1,8 tds tyle że moja dostaje zadyszki coś koło 160km\h = 3,7tys\obr a na niższych biegach konczy ciag na 4tys\obr

Wiem na pewno że to nie filtry bo testowane po wymianach i żadnej różnicy nie zanotowano. Problem w tym że czasami idzie bez oporu pod czerwone pole a w wiekszości czasu sie zwiesza. Zapala ładnie , nie mam powietrza w przewodach paliwowych więc co jest "nie teges"?

Turbina niby daje ciśnienie (trzymając scisniety wąż i przegazówka - reką nie utrzymam weża ) Nie byłem na badaniu komputerem ale rece mi opadaja - 1,8 nie jest demonem predkosci i trzeba uważac przy wyprzedzaniu, a pozatym nie chce jej zrobic coś złego.

Auto ma 270tys.km łancuch wymieniony po 180tys.

Jakie jeszcze informacje moga być przydatne?

Może specjaliści z zakresu tds-a pomogą rozwiazac ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat dzis potrzebowałem gdzies podleciec odpaliłem auto lece i nic zero zawiechy przy 3 tys to by u mnie znaczyło ze na pewno kturys filtr jest zawalony chociaz wymieniane za kazda wymiana oleju...............................................................................................................tds maniak

ja bym próbował zwiekszyc dawke paliwa

POZDRAWIAM !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
prawdopodobnie koło filtra paliwa jest takie cos z elektrozaworkami( u mnie w e93 tds tak i te elektrozaworki od podciśnienie i ciśnienia mają filterki służy to tosterowania turbospzarka. musisz je przeczyścić poniewaz jak są zabrudzone to nie ma prawidłowegosterowania turbiną. powinno przestać po tym zabiegu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.