Skocz do zawartości

Tryb żeglowania w preLCI


dziurba_jr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Czy ktoś uruchomił tryb żeglowania w preLCI i może coś na ten temat się wypowiedzieć. Wrażenia, trwałość skrzyni, ekonomia... nie wiem czy da się to uruchomić bimmercodem ale w dwóch modułach znalazłem tryb "Segel"

Ja miałem chyba w standardzie zęglowanie w prelci w ecopro.

W serii F takze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś uruchomił tryb żeglowania w preLCI i może coś na ten temat się wypowiedzieć. Wrażenia, trwałość skrzyni, ekonomia... nie wiem czy da się to uruchomić bimmercodem ale w dwóch modułach znalazłem tryb "Segel"

 

Mam dograne ale nie korzystam bo nie jeźdzę na ecopro. Zbędny gadzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zbędny gadzet.

Dla mnie nie. W niektórych sytuacjach jak hamowanie silnikiem lub utrzymywanie silnika na obrotach nie jest zasadne i ekonomiczne to korzystam.To tylko jedno przyciśnięcie przełącznika na eco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak to ustawić w preLCI, bo w sumie to nikt nie podał ?

 

Jak masz dograne to aktywujesz w panelu ;) ustawienia auta jak dobrze pamiętam i zaznaczasz ptaszkiem tryb żeglowania.

 

Zbędny gadzet.

Dla mnie nie. W niektórych sytuacjach jak hamowanie silnikiem lub utrzymywanie silnika na obrotach nie jest zasadne i ekonomiczne to korzystam.To tylko jedno przyciśnięcie przełącznika na eco.

 

Litości. Jak masz pisać takie brednie to lepiej nie pisz wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Zbędny gadzet.

Dla mnie nie. W niektórych sytuacjach jak hamowanie silnikiem lub utrzymywanie silnika na obrotach nie jest zasadne i ekonomiczne to korzystam.To tylko jedno przyciśnięcie przełącznika na eco.

 

Litości. Jak masz pisać takie brednie to lepiej nie pisz wcale.

Informacje które przekazujesz sugerują Twoje ograniczenia. Wykorzystuję przydatne dla mnie możliwości konfiguracyjne bo wtedy jazda samochodem sprawia mi jeszcze większą frajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Informacje które przekazujesz sugerują Twoje ograniczenia. Wykorzystuję przydatne dla mnie możliwości konfiguracyjne bo wtedy jazda samochodem sprawia mi jeszcze większą frajdę.



Trzymanie silnika na obrotach nie jest zasadne. To może rower sobie kup. Jak czytam takie brednie to zastanawiam się ile trzeba mieć odwagi by taką głupotę napisać na forum motoryzacyjnym. Ekonomiczne ?? Kolejny absurd. Puść gaz to auto nic ci nie spali. Ile ty chcesz zaoszczędzić na trybie żeglowania ?? I kto tu jest ograniczony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zamiast skakać jak pchła na kołnierzu naucz się czytać że zrozumieniem i uświadom sobie że ktoś może mieć odmienne zdanie niż Ty. Pisałem że korzystam z żeglowania w uzasadnionych sytuacjach ponieważ lubię i umiem efektywnie z niego korzystać itp. Ty nie musisz podzielać mojej opinii. Pomijam fakt po co ci inżynierowie BMW tyle bezsensownie główkowali.

Ekonomiczne ?? Kolejny absurd. Puść gaz to auto nic ci nie spali. Ile ty chcesz zaoszczędzić na trybie żeglowania ?? I kto tu jest ograniczony ;)

W trybie żeglowania po puszczeniu gazu silnik nie hamuje i pokonuje o wiele dłuższy dystans zużywa wtedy nieznaczną ilość paliwa. Nie tylko ale miedzy innymi dzięki temu "Ekonomicznemu absurdowi"według Twojej opinii, moje średnie spalanie z max. czyli z 10tys. to 4.8 l . Można ? można.

Żeby nowoczesne systemy przynosiły na korzyści to trzeba umieć należycie z nich korzystać. Jeżeli nadal z uporem maniaka twierdzisz że korzystanie z tego systemu jest nieprzydatne a wręcz powoduje zwiększenie zużycia paliwa to nie potrafisz należycie z niego korzystać lub nigdy nie korzystałaś i piszesz banialuki tylko na podstawie swoich domniemanych przypuszczeń. Nasuwa się wtedy tylko jeden wniosek o którym pisałem wcześniej.

Nie dość że narzucasz swoją opinie nie popartą żadnym merytorycznym argumentem to piszesz w aroganckim tonie nieładnie.

Życzę miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zamiast skakać jak pchła na kołnierzu naucz się czytać że zrozumieniem i uświadom sobie że ktoś może mieć odmienne zdanie niż Ty. Pisałem że korzystam z żeglowania w uzasadnionych sytuacjach ponieważ lubię i umiem efektywnie z niego korzystać itp. Ty nie musisz podzielać mojej opinii. Pomijam fakt po co ci inżynierowie BMW tyle bezsensownie główkowali.
Ekonomiczne ?? Kolejny absurd. Puść gaz to auto nic ci nie spali. Ile ty chcesz zaoszczędzić na trybie żeglowania ?? I kto tu jest ograniczony ;)

W trybie żeglowania po puszczeniu gazu silnik nie hamuje i pokonuje o wiele dłuższy dystans zużywa wtedy nieznaczną ilość paliwa. Nie tylko ale miedzy innymi dzięki temu "Ekonomicznemu absurdowi"według Twojej opinii, moje średnie spalanie z max. czyli z 10tys. to 4.8 l . Można ? można.

Żeby nowoczesne systemy przynosiły na korzyści to trzeba umieć należycie z nich korzystać. Jeżeli nadal z uporem maniaka twierdzisz że korzystanie z tego systemu jest nieprzydatne a wręcz powoduje zwiększenie zużycia paliwa to nie potrafisz należycie z niego korzystać lub nigdy nie korzystałaś i piszesz banialuki tylko na podstawie swoich domniemanych przypuszczeń. Nasuwa się wtedy tylko jeden wniosek o którym pisałem wcześniej.

Nie dość że narzucasz swoją opinie nie popartą żadnym merytorycznym argumentem to piszesz w aroganckim tonie nieładnie.

Życzę miłego dnia.

Czy jest jakiś rzetelny test, co jest bardziej paliwooszczędne? :)

Czy żeglowanie czy jazda na biegu?

Rzeczowy test auta z automatyczną skrzynią ZF 8HP.


Czyli np. 500m drogi, auto 50km/h i ktore auto po 500m z predkoscia 50km/h po puszczeniu gazu dojedzie do celu zuzywajac mniej paliwa przy max roznicy czasu np. 3 sekund? (chodzi o to zeby ten drugi nie toczył się przez 2 minuty, a ten pierwszy nie jechał na 2 biegu 13km/h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego. Jakby ktoś tym się bawił i kodował, to by tu napisał. Nie musisz pięc razy o tym przypominać. :) Najwyraźniej nikt tego nie kodował, nawet Esysem. Nie dziwię się w sumie.


Ja, ponieważ jeździłem prawie rok, tą samą trasą około 100 km w jedną stronę, to przetestowałem tryb Eco, na wszystkie sposoby, w porównaniu do zwykłego. Mogę stwierdzić, z pełnym przekonaniem, że nie daje on nic w przypadku, gdy ktoś potrafi jeździć ekonomicznie i rozume samochód. Przypuszczam, że gdy jeździ ktoś, kto kompletnie nie zna się na samochodach od strony technicznej i po prostu wciska gaz i hamulec, możliwe, że tryb eco da mu jakąś korzyść, ale to raczej w mieście, niż na trasie.


To co podaje komputer BMW, w sensie ile się zaoszczędziło, w trybie ECO, to zwykła propaganda, nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Taki po prostu ekologiczny gadżet, aby iść pod rękę z globalistyczną propagandą tych, którzy robią interesy na CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy wypowie się ktoś jak to zakodować w preLCI?

Bimmercode znalazłem już w 4 czy 5 miejscach hasło Segeln albo Sailing. Wszystko activ... eneble... a i tak nie działa...

Wydaje mi się że w dwóch miejscach starczy.

Kodowałem to kiedyś ale nie pamiętam jak się parametry nazwały


Na pewno EGS (skrzynia) i NBT (możliwość włączenia).

Być może jeszcze ICM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wypowie się ktoś jak to zakodować w preLCI?

Bimmercode znalazłem już w 4 czy 5 miejscach hasło Segeln albo Sailing. Wszystko activ... eneble... a i tak nie działa...

Wydaje mi się że w dwóch miejscach starczy.

Kodowałem to kiedyś ale nie pamiętam jak się parametry nazwały


Na pewno EGS (skrzynia) i NBT (możliwość włączenia).

Być może jeszcze ICM

 

NBT to już po lift, a chodzi o preLCI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
NBT był już w przedlifcie od połowy 2012 roku, o ile kojarzę. Zresztą nie ma to znaczenia. Jeżeli da się to włączyć, w starszych rocznikach, to koledze pewnie chodziło ogólnie o headunit, a nie tylko NBT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
NBT był już w przedlifcie od połowy 2012 roku, o ile kojarzę. Zresztą nie ma to znaczenia. Jeżeli da się to włączyć, w starszych rocznikach, to koledze pewnie chodziło ogólnie o headunit, a nie tylko NBT.

Tak, dokladnie.

HU miałobyć.

NBT od lipca 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NBT był już w przedlifcie od połowy 2012 roku, o ile kojarzę. Zresztą nie ma to znaczenia. Jeżeli da się to włączyć, w starszych rocznikach, to koledze pewnie chodziło ogólnie o headunit, a nie tylko NBT.

 

Ja mam lipiec 2012 ale niestety HU CIC. Zakodowałem w skrzyni, w HU CIC i jeszcze w dwóch miejscach ale niestety nie poszło. W HU nie znalazłem żadnej opcji gdzie mógłbym włączyć żeglowanie, ani w ecopro ani w efencity dynamic... nigdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
NBT był już w przedlifcie od połowy 2012 roku, o ile kojarzę. Zresztą nie ma to znaczenia. Jeżeli da się to włączyć, w starszych rocznikach, to koledze pewnie chodziło ogólnie o headunit, a nie tylko NBT.

 

Ja mam lipiec 2012 ale niestety HU CIC. Zakodowałem w skrzyni, w HU CIC i jeszcze w dwóch miejscach ale niestety nie poszło. W HU nie znalazłem żadnej opcji gdzie mógłbym włączyć żeglowanie, ani w ecopro ani w efencity dynamic... nigdzie...

Podaj mi VIN prosze, na priv moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
NBT był już w przedlifcie od połowy 2012 roku, o ile kojarzę. Zresztą nie ma to znaczenia. Jeżeli da się to włączyć, w starszych rocznikach, to koledze pewnie chodziło ogólnie o headunit, a nie tylko NBT.

 

Ja mam lipiec 2012 ale niestety HU CIC. Zakodowałem w skrzyni, w HU CIC i jeszcze w dwóch miejscach ale niestety nie poszło. W HU nie znalazłem żadnej opcji gdzie mógłbym włączyć żeglowanie, ani w ecopro ani w efencity dynamic... nigdzie...

OKazuje się że nie lipiec a 29 czerwiec :)


Parametry do zmiany


DME / 3701 OHNE_ZEITLIMIT, 10 / Segeln / On / Werte=01

DME / 3701 OHNE_ZEITLIMIT, 10 / Segeln_CPL / On / Werrte=FE

EGS / 3000 Applikation, 02 / Segeln / aktiv / Werte=01

EGS / 3000 / POCHEN to aktiv

EGS / 3000 / NIC_alt to aktiv

ICMQL / 3000 Daten, F8 / C_Segeln_vorhanden / enable / Werte=01

ICMQL / 3000 Daten, F8 / IcmKod_B_AuskuppelnOK: aktiv

KOMBI / 3003 FZG_Ausstattung, 10 / SEGELN_ENABLE / aktiv / Werte=01

HU_NBT / 3000 HMI, 98 / EFF_DYN_SAILING / aktiv / Werte=01 I tutaj jest problem bo masz CIC, tam też jest taki parametr, ale niby nie 'daje efektu'.



Z tego co mi wiadomo, przed 07/2012 - czyli przed NBT, nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sailing (coasting) is a function of the ZF transmission hardware changes starting with July 2013 builds (2014 LCI as stated above) that allows the drivetrain to disconnect from the engine when letting off the gas at 40+ mph.


Więc możesz dać spokój z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.