Skocz do zawartości

G31 540xd usterka tylnej klapy, haka i szyberdachu


Arkadius79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jestem tu nowy i przychodze do Was z problemem :(

Posiadam G31 540xd r. 10.2017 ktory mam juz prawie rok.

przejechalem nim okolo 30 tysiecy km bez zadnych usterek az do teraz. teraz auto ma 150tys km.

Ostatnio jadac autem podjechalem na stacje aby cos szybko kupic a ze autko bylo nie rozgrzane a ja potrzebowalem tylko minute, zamknalem je pilotem nie wylaczajac silnika.

ruszajac nim po doslownie 10-20 metrach wyskoczyl blad podwozia i haka. Bylo tam napisane ze nie wolno mi wiecej jezdzic z przyczepa i ze istnieje blad z podwoziem. do tego tez wyskoczyl blad tylnych bocznych radarow ktore sa odpowiedzialne za wyprzedzanie.

wczoraj bylem w serwisie bmw ale nie mieli czasu sie zajac autem. wyczytali tylko na szybko bledy i okazalo sie ze trzy sterowniki maja blad. te trzy sterowniki sa podlaczone do modulu bcm. Nie dzialaja nastepujace rzeczy: elektryczna klapa, szyberdach, elektryczny hak, nie mozna zlozyc tylnych oparc, gdy zamykam auto pilotem nie ma potwierdzenia migaczami ani syrena. powiedziano mi w serwisie ze znalezienie bledu moze byc bardzo ciezkie i dlugie.

moze ktos z Was mial juz podobny problem. moze to oszczedzi szukania?

A moze ktos z Was zna dobrego fachowca ktory w temacie elektroniki w bmw dobrze sie orientuje w okolicach szczecina lub wroclawia?

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj kogoś z ista, tak najszybciej zdjagnozujesz tą usterkę. Może byc wszystko od bezpiecznika, słabego Aku, uszkodzonej wiązki lub modułu. Wymieniłem w kolejności prawdopodobieństwa. Inaczej to są długie godziny żmudnego szukania .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.