Skocz do zawartości

F20 116i Wymiana płynu chłodzącego


Andpa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W związku z wyciekiem płynu (najprawdopodobniej z połączenia pod turbiną) musiałem dolać (ok 2 litry) na szybko płynu. Jedyny jaki miałem pod ręką to Dynagel 2000 G12. Jak spuścić całość płynu z tego silnika )podejrzewam, że zlewając z chłodnicy jakaś cześć zostanie w silniku a chciałbym pozbyć się całości). Czy w nim jest jakiś korek spustowy w bloku? Chyba, że można zostawić taką mieszankę G11 i G12 bez ryzyka - w takim przypadku podarowałbym sobie wymianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umęczyłem wymianę oringa nr 14 ze schematu (www.realoem.com - silnik N13) pod rurką znajdującą się pod turbiną. Tam jest strasznie słaby dostęp i nawet po odkręceniu metalowej rury z płynem obok turbiny tylko odrobinę udaje się ją wysunąć. Operacje muszę powtórzyć albowiem wstawiłem tam jedyny oring jaki miałem pod ręka, który jest wykonany z EPDM. Wydaje mi się, że mógłby tam zostać bo olej i benzyna w tym miejscu nie występuje ale żeby wyeliminować ryzyko nagłego wycieku chyba zmienię go na oryginał (już zamówiony). I teraz mam do was dwa pytania. Pierwsze czy waszym zdaniem EPDM w tym miejscu zda egzamin oraz drugie czy znacie jakiś miły sposób na wyjęcie całej tej wąskiej rurki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„… płyn typu G11 to zawartość krzemianów na poziomie 500-680 miligramów na litr, płyn typu G12/G12+ nie zawiera krzemianów, a płyn typu G12++/G13 to zawartość 400-500 mg/l. Nie jest zalecane mieszanie płynów zawierających krzemiany z tymi, które ich nie zawierają…” czyli płynów G11 i 12 nie powinno się mieszać. Lepiej wymień na dedykowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.