Skocz do zawartości

dużo pali, ekonomizer chyba źle działa...


SOER

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Mam pytanie gdzie dokładnie jest podłaczony przepływomierz, do jakiego czujnika lub urzadzenia bo u mnie przy właczeniu silnika na luzie pokazuje zużycie 22 litry a przy jeździe ze stała prędkościa pokazuje 0. Doradzcie mi co mam sprawdzić. Dodać tylko mogę że moja BMKA to E30 1,6i silnik m40 z 89 roku. Na trasie w 4 osoby plus dziecko i cały bagażnik spaliło mi 23 litry (340 km) a w mieście pali na któtkich odcinkach około 15 litrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spalaniem walcze już z pół roku :wink: , więdz wyminiłem: świeczki, fitry,kable, a teraz pożyczyłem od koleżanki przepływke moje pytanie dlaczego jest tam benzyna jak na foto, zbiera sie ona też w tym wężu zaznaczonym, jak brałem przepływke od koleżanki z uta była czysta.. jak wycigałem moja też była tam benzyna.... auto pali na trasie 10 a w miescie 16-17 normalna jazda do 3 tyś i zmiana biegu.

 

http://img440.imageshack.us/img440/1178/img000500005be.th.jpg

...nieważnie dokąd jedziesz,ważne ze bokiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)dlaczego jest tam benzyna jak na foto, zbiera sie ona też w tym wężu zaznaczonym, jak brałem przepływke od koleżanki z uta była czysta.. jak wycigałem moja też była tam benzyna.... auto pali na trasie 10 a w miescie 16-17 normalna jazda do 3 tyś i zmiana biegu.

cześć. ja mam 325 m20b25. pali mi po mieście nie mniej niż 14/100 ale jeżdżę dość krótkie odcinki. na trasie przy prędkościach do 230km/h lekko przekroczyło 10 (oczywiście średnio) a przy spokojnej jeździe z teściową 7.6l/100km. Ale podobno 2.5 palą mniej niż 2.0. aha, economizer wchodzi na 30i dalej jak już naprawdę ostro dostaje w tyłek w czasie przyspieszania.

co do benzyny to generalnie nie jest to objaw normalny że się tam zbiera. ale czy jesteś pewien że to benzyna? bo jeśli to olej, nawet śmierdzący benzyną to znaczy że idzie z odmy (chyba że kolektora ale to by było chyba słychać w pracy zaworów). Nie jestem ekspertem, trochę grzebnąłem, czytałem to i owo i mogę się mylić. Niemniej na mój gust benzyna nie ma się tak skąd wziąć po prostu...

pozdrawiam - Kris

 

ps. zapomniałem dodać że mam chip'a i że nie mam pojęcia jak i czy to wpływa na zużycie paliwa u mnie. pozdr~

E39 540i touring jeszcze bardziej czarrrnaaa :twisted:

E30 325i touring diabelnie czarna (była!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
Jesli zbiera Ci sie benzyna, to masz walniętą mebranę w regulatorze ciśnienia paliwa, dlatego duzo pali i w kręca sie dopiero powyżej 4500 obrotów :roll:

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zbiera Ci sie benzyna, to masz walniętą mebranę w regulatorze ciśnienia paliwa, dlatego duzo pali i w kręca sie dopiero powyżej 4500 obrotów :roll:
jednak co znawca to znawca. na to bym nie wpadł... :clap:

E39 540i touring jeszcze bardziej czarrrnaaa :twisted:

E30 325i touring diabelnie czarna (była!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
jednak co znawca to znawca. na to bym nie wpadł... :clap:

Dzieki :roll:

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.