Skocz do zawartości

e39 touring i transport mode


520i

Rekomendowane odpowiedzi

podnioslem sobie zawieszenie tyl INPA, ale zauwazylem ze nastepnego dnia zawieszenie opadlo do "poziomu przewidzianego przez auto".

Teraz wlaczylem Transport Mode i trzyma zawieszenie wysoko. Czy musi byc wlaczony Transport Mode aby podmiesienie zawieszenia bylo trwale? Nie opadalo samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do normalnej jazdy tryb transportowy musi być wyłączny.

Skoro ustawiałeś zawieszenie wyżej, a i tak opadło to zgaduje ze ustawiłeś w inpie w zakładce hand control ? Ta opcja to chwilowe ustawienie. Jak chcesz na stałe to ustawia się w opcji tune. Wtedy musi zapamiętać daną wartość. Zawieszenie regulujemy na płaskiej powierzchni. Jak nie masz gdzie to można podjechać drogę serwisową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do normalnej jazdy tryb transportowy musi być wyłączny.

a ten tryb nie jest do jazdy obciazonym autem (znaczy: pelny bagaznik, na przyklad)? Nie wiem czy to tylko jakas sugestia, ale zauwazylem ze auto przy wlaczonym trybie transport mode jest wygodniejsze...

Skoro ustawiałeś zawieszenie wyżej, a i tak opadło to zgaduje ze ustawiłeś w inpie w zakładce hand control ?

tak, dokladnie.

Jak chcesz na stałe to ustawia się w opcji tune. Wtedy musi zapamiętać daną wartość. Zawieszenie regulujemy na płaskiej powierzchni.

dzieki za info gdzie to podniesc. Nie podnosze duzo - chce wyrownac tylko roznice w kolach przod-tyl. (tyl jest nizej ,jak patrzy sie na karoserie)

Zawsze ustawiam na prostej plaskiej powierzchni.

A skoro juz o tym piszemy: dlaczego auto obniza mi tyl? jak spojrze na nadkola, to z przodu moge wlozyc miedzy opone i karoserie - 4 palce.

Z tylu z lewej - 3 palce ,a z tylu z prawej 3palce, ale po skosie - czyli niejako 2,5 palca.

O co chodzi. Czytalem instrukcje tego zawieszenia, ale nie znalazlem info na ten temat....

zeby bylo smiesznie: jak auto ma wlaczony transport mode - stoi prosto - patrzac od tylu auta.

Jak wylacze ten tryb i auto opadnie do swoich ustawien- takze stoi prosto. Bez przechylu na lewo lub prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To zmierz teraz odległość progu przy przednim i tylnym kole i zobaczysz czy faktycznie tył jest niżej, zapewne nie. To złudzenie przez inny kształt błotników.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

podnioslem "nieco" za duzo tyl i dzis chcialem obnizyc auto. Ta sama metoda, czyli - ACTIVATE-TUNING-TUNING wpisujac nowe nastawy (lewe 12 prawe 10).

Po wyjsciu z INPy i ponownym wlaczeniu auta, nic sie nie dzialo - auto sie nie opuscilo.

Musialem wejsc w HAND i tam obnizyc. Dlaczego? Zrobilem jazde (obnizalem na parkingu w pracy) powrotna do domu i auto stalo na ustawieniach ktore zrobilem recznie.....

co zrobilem zle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze robilem tak, że po każdym wpisaniu wartosci i zatwierdzeniu. trząsłem tyłem lub kawałem sie przejechałem. i tak w kółko, aż ustawiłem dobrze.

Niestety do ustawienia nivo trzeba miec dużo czasu i cierpliwości.

Niby na placu miałem ustawiony idealnie a po jakimś czasie i tak zauważyłem, ze lewa rożni się od prawej i sie po prostu przyzwyczaiłem do tego ze idealnie się tego nie zrobi. Zrobiła się różnica około 0.5cm i tak już zostawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
.....do ustawienia nivo trzeba miec dużo czasu i cierpliwości.

Chyba właśnie tak..

Teraz auto "se" stwierdziło że stoi za wysoko i 'nieładnie" opadło....

No to INPA w ruch (oczywiście po sprawdzeniu bezpieczników 49 i 50 w bagażniku) i "activate-tuning-tuning"... oczywiście po wpisaniu odpowiednich wartości, auto ani drgnęlo w góre...

Włączyłem na chwilę Transport Mode, wyłączyłem TM i auto zaczęło opadać. Ale opadło do zadanej wartości (na oba koła wpisałem -10).

Trzymało całą noc zadaną wysokość, więc INPA ponownie poszła w ruch, tyle że na oba koła poszła komenda -20. Znowu nic sie nie stało ale użyłem na 5 minut opcji Transport Mode. Kiedy wyłączyłem TM, auto opadło, ale do zadanej wysokości którą ustawiłem...

Przy okazji: obok opcji Transport Mode, jest opcja Assembly Mode - do czego to służy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obok opcji Transport Mode, jest opcja Assembly Mode - do czego to służy?

 

wydaje mi się, że ta opcja to dezaktywacja systemu (może na czas naprawy, żeby nie szalało np. przy wymianie poduchy)


przy kalibracji wysokości wpisywanie wartości w zakresie poniżej +/- 10 nie przynosi rezultatów 'natychmiastowych' i dopiero w trakcie przejażdżki auto się ustawi.

u mnie było tak, że jak chciałem opuścić auto o np. 7mm, to wpisywałem +7 i nic się nie działo. dopiero wpisanie wartości +10 lub więcej, auto natychmiast się opuszczało (słychać wtedy pracę zaworków upuszczających ciśnienie).

Natomiast jeżeli chcesz podnieść np. o 7mm, to wpisujesz -7 i wtedy jeżeli kompresor nie zadziało od razu, to możesz zainicjować jego pracę przez włączenie i wyłączenie trybu transport mode (wtedy auto się podniesie i opadnie do zadanej wysokości) - tak było u mnie


wysokość mierzy się od dolnej krawędzi felgi do rantu nadkola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie właśnie tak samo zadziałało po włączeniu na chwilę opcji Transport Mode.

Szukałem po internetach opisu tego systemu, ale nic nie znalazłem ciekawego.

Na jednym z for poświęconych BMW, znalazłem info jakoby Assembly Mode to była opcja fabrycznego ustawienia wysokości auta.

Ale jakoś mi się to nie wydaje możliwe, tym bardziej biorąc pod uwage znaczenie słowa Assembly.

Bardziej właśnie wychodzi na to że jest to opcja naprawy.....

Ja nie chcę opuszczać auta - nie jeste zwolennikiem "glebowania" auta... raczej własnie podnoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.