Skocz do zawartości

Chce kupic BMW ale jestem "zielony" w tej kwestii.


pspkrzysio

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem "zielony" w kwestii BMW a chcialbym jakies kupic.

Podobaja mi sie modele:

 

BMW E38, 725i z 1995/1996 roku z silnikiem 2.5 litra.

 

BMW E39, 525i z 1996/1997 roku z silnikiem 2.5 lub 2.0 litra.

 

Chcialbym wybrac ktorys z tych modeli - nie ukrywam ze podoba mi sie 7 poniewaz jest wieksza, ale za to 5 ma bardziej "okragly" ksztalt.

Jesli mozecie to prosze napisac na co zwrocic uwage, na co uwazac itd, nie wiem na co zwrocic uwage podczas wyboru i zakupu samochodu poniewaz przyznam sie ze sie nie znam :D, zalezy mi zeby samochod duzo nie spalal dlatego wybralem silniki o malej pojemnosci, jednak zalezy mi na skorze i klimatyzacji w samochodzie, oraz koniecznie manualnej skrzyni biegow i o tym zeby samochod byl na bezyne.

Po samochod chcialbym pojechac do niemiec, zabiore ze soba kogos kto zna sie bardziej niz ja na samochodach ale nie bedzie to znawca BMW, a nie chce sie opierac jedynie na jego opiniach dlatego pisze tutaj.

Zwracam sie do forumowiczow o pomoc poniewaz nie chce "wyrzucic pieniedzy w bloto" i miec pozniej dodatkowe wydatki, prosze o rady i opinie. :)

 

Dodam jeszcze ze samochod chce kupic zeby nim jezdzic - normalnie, a nie go katowac i zajezdzac - nie w glowie mi dodatkowe wydatki oraz ponoszenie kosztow zwiazanych z szalenstwami takim samochodem dlatego chcialbym dokonac dobrego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie dlatego napisalem 725i, a chyba 7 sa 728i. :)

 

Na zakup tego samochodu chcialbym przeznaczyc okolo 6.000 euro czyli jakies 25.000 zl. Co do spalania - nie chce zeby samochod duzo palil bo nie jestem zbyt bogaty jesli chodzi o zasoby finansowe na paliwo, dlatego pomyslalem o samochodzie z niezbyt mocnym silnikiem czyli 4 litry i 5 odpada, chce jakis mniejszy, ktory nie spala za duzo. :)

Mysle ze moglbym zalozyc po zakupie instalacje gazowa ale najpierw musze kupic samochod ale nie wiem jaki i na co zwrocic uwage podczas zakupu i przy wyborze. :)

Nie chce dac sobie wcisnac byle czego a wiadomo ze trzeba uwazac i wiedziec kilka rzeczy dlatego pytam tutaj - ludzi obeznanych z tematem, bo ja jestem totalnie zielony, poprostu podoba mi sie BMW i tyle. Prosze o rady poniewaz ta kwota ktora chce wydac na samochod jest dla mnie dosyc duza a nie chce podjac pochopnej decyzji podczas wyboru samochodu i wierzyc w to sie tym co "nawciska" mi sprzedawca. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie dlatego napisalem 725i, a chyba 7 sa 728i. :)

 

Na zakup tego samochodu chcialbym przeznaczyc okolo 6.000 euro czyli jakies 25.000 zl. Co do spalania - nie chce zeby samochod duzo palil bo nie jestem zbyt bogaty jesli chodzi o zasoby finansowe na paliwo, dlatego pomyslalem o samochodzie z niezbyt mocnym silnikiem czyli 4 litry i 5 odpada, chce jakis mniejszy, ktory nie spala za duzo. :)

Mysle ze moglbym zalozyc po zakupie instalacje gazowa ale najpierw musze kupic samochod ale nie wiem jaki i na co zwrocic uwage podczas zakupu i przy wyborze. :)

Nie chce dac sobie wcisnac byle czego a wiadomo ze trzeba uwazac i wiedziec kilka rzeczy dlatego pytam tutaj - ludzi obeznanych z tematem, bo ja jestem totalnie zielony, poprostu podoba mi sie BMW i tyle. Prosze o rady poniewaz ta kwota ktora chce wydac na samochod jest dla mnie dosyc duza a nie chce podjac pochopnej decyzji podczas wyboru samochodu i wierzyc w to sie tym co "nawciska" mi sprzedawca. :)

 

Jeśli nie masz dużych zasobów na paliwo to powinienłes odpuścić sobie BMW w klasie wyższej. Jak już naprawde chcesz kupić to w E39 moim zdaniem najrozsadniejszą jednastką benzynowa jest 2.8l pali tylko 1l więcej od 2.0 za to nie czuć niedoboru mocy. Silnik się tak nie męczy i czasami bywa newet że zużucie jest mniejsze przy większej mocy o 43KM.

E38 trzeba by wziąść z silnikiem przynajmniej 3.5l. Owszem jest tez 2.8 ale on jest tak wsam raz do E39 przewidziany. E38 jest o 300kg cięzsze dlatego jakiegoś rewelacyjnego efektu nie ma. ZJeszcze jak do tego dojdzie automatyczna skrzynia to zużycie powinni oscylować w granicach 15l/100km w ruchu miejskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chcialbym przeznaczyc okolo 6.000 euro...

 

...jakbym dysponował taka kwotę to jedyny wybór E39 525i (...ale je jestem tendencyjny w tym temacie) w automacie. Za te pieniądze znajdziesz ładny wypas chociażby takie , znalezienie ich zajęło mi 1 minutę. Masz tam i benzyniaki i TDS...powodzenia :!:

 

Jest to strona niemiecka, bardzo dużo jest ofert prywatnych, nie tylko handlarzy...

Edytowane przez misiek666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pspkrzysio: zaden samochod z benzynowym silnikiem klasy sredniej-wyzszej i luksusowej nie bedzie Ci palil srednio 10l/100 km.

 

Za 25 tys PLN mozesz probowac kupic E39 - 520i, 523i lub 528i.

Ewentualnie diesla.

Co do tego, na co zwrocic uwage przy zakupie:

po pierwsze poszukaj na forum, jest masa tematow o kupowaniu uzywanego samochodu.

Po drugie, na ogledziny przed kupnem wez ze soba kogos, kto sie zna - np. zaprzyjaznionego mechanika. Zrob dokladny przeglad samochodu w ASO i dopiero wtedy decyduj o tym, czy kupic, czy nie.

 

BorsukWro: utrzymanie BMW nie kosztuje wiecej, niz utrzymanie innych marek podobnej klasy i wielkosci. Najwazniejsze, zeby kupic zadbany egzemplarz, a wtedy, niezaleznie od marki i modelu, koszty utrzymania beda w granicach rozsadku.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiu , kup E39 523 tak jak ja i jestem zadowolony. leje paliwo i jezdze ;) jak bys chcial zobaczyc i przyjzec sie E39 z bliska to mozemy sie spotkac to zobaczysz jak to autko jezdzi itp ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za wszystkie rady i opinie.

 

Mysle, ze najlepszym wyjsciem bedzie wlasnie zakup E39 model 520 lub 523, jesli mozecie to prosze napiszcie jeszcze jakie taki samochod ma sapalanie na 100 km - max i przy jezdzie "oszczednej".

Nie znam, i jesli nie kupie BMW to kupie jakis samochod ktory ma silnik 1.6, np. Honde Civic z roku 1997, a jesli nie 1.6 to moze nawet 1.4 - ale chcialbym BMW (jest wieksze) i jesli nie bedzie bardzo duzej roznicy w utrzymaniu takiego BMW to kupie wlasnie BMW, a nie mala Honde.

 

Co do zakupu to mysle ze zabiore ze soba kogos kto zna sie bardziej niz ja.

rews - dzieki za propozycje - jesli sie zdecyduje to odezwe sie na pw poniewaz chcialbym wlasnie pojechac po samochow do Niemiec a wiadomo ze lepiej z kims kto sie zna i wie co i jak i moze pomoc - taka pomoc jest przydatna. :)

Edytowane przez pspkrzysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mówiłem że odradzam 520 według katalogu pali 12,8 , 523- 13,5 a 528-13,9. W rzeczywistości to wygląda tak że 520 się bardziej męczy, trzeba ją wyżej pokręcić a wtedy pali więcej niż 528 żeby osiągnąc ten sam efekt. Sam kiedyś miałem 528i i spalanie w cyklu miejskim było w granicach 13l, raz udalo mi się nawet zejść do 11 ale to już była spokojna jazda. Natomiast kumpla 520 pali nawet w granicach 14l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie bardzo czesto nie oszczedzam i srednio mam ok 14l ;)

 

ale co z tego , najwazniejsza jest przyjemnosc z jazdy :mrgreen: :modlitwa:

 

dokładnie, tylko że czerpiąc przyjemność z jazdy E39 M52 zawsze będzie palił w granicach 14-15l, bez względu na to czy będzie to 520,523 czy też 528 a roznica macy jednaj jest i przyjemność też się rózni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli utrzymanie samochodu wraz z kosztami np. na paliwo nie beda duzo wyzsze niz np. Hondy lub Audi to zdecyduje sie na BMW, zastanawialemn sie takze nad samochodem Audi A4 2.0 z 1995/1996 roku i nie wiem jaki samochod wybrac, ale BMW bardziej mi sie podoba, jest wieksze. :)

 

Martwie sie ze takie BMW bedzie pozeralo paliwo jak smok a chce tego uniknac dlatego mysle o samochodzie z silnikiem 2 litrowym. Zastanawaim sie jak to jest z BMW 520 przy innych samochodach z silnikami 2.0 - czy BMW zzera o wiele wiecej niz np Honda czy Audi z taka sama pojemnoscia silnika ? Nie wiem ktory z tych samochodow bedzie lepszym wyborem jesli chodzi o spalanie. :?:

Edytowane przez pspkrzysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz oszczędzać na BMW to nie pakuj kasy w felgi za 4 tyś, spojlery (żeby szybciej jeździł) za 2 tyś, nowej skórzanej tapicerki za 3 tyś tylko w benzynę (lub gaz) do V12. Proste.

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko nie rozumiem jak mozesz porownywac 5ke do audi a4. segment a4 to 3ka. a civic.... to wlasciwie nie ma odpowiednika bo compact e36 jest dosc wyrosnietym compactem. na poczatek jednak moglbys wziac compacta 318ti badz lepiej coupe 318is bo jest o wiele ladniejsze i ma bardziej sportowa linie. a pala malutko te samochody...
"there's more to living than only surviving"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze to calkiem inne samochody ale chcialem znac opinie kogos kto moze cos wiedziec na ten temat bo ja nie mam pojecia dlatego pytam jak wychodzi BMW 520i z 1996 przy takich samochodach jak Audi A4 z 1996 2.0 L i Honda Civic z 1995 2.0 L - czy BMW spala wiecej paliwa ?

Chodzi mi wylacznie o zuzycie paliwa przy takiej samej pojemnosci silnika.

Swoja droga zastanawiam sie ile wynosi cena takiego BMW 520i z 1996 r. sprowadzonego z Niemiec bo w PL widzialem za okolo 20.000. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.