Skocz do zawartości

BMW X4 XDrive 20i, wymiana oleju


DanielB.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Posiadam samochód BMW X4 XDrive 20i, kupiłem go w maju 2020 z salonu jako nowy. Komputer pokazuje mi, że pierwsza wymiana oleju wypada w marcu 2022 albo po 16 000km (obecnie mam przejechane 9 300km i do marca 2022 pewnie nie zrobię 16 000km). Wymiana oleju w marcu 2022 to będzie po prawie dwóch latach od zakupu. Z tego co słyszałem olej powinno się wymieniać po roku?

Czy ktoś się orientuje dlaczego tak długo nie muszę wymieniać oleju?

Z góry wielkie dzięki za pomoc.


Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Olej silnikowy w nowym aucie powinno wymienić się po przejechaniu 1000 / 2000 km.

Następne wymiany co rok lub .......

- 7000 km jazda głównie po mieście

- 10000 km jazda mieszana

- 15000 głównie trasy


Jeszcze jedna wskazówka , olej silnikowy łapie temperaturę pracy po przejechaniu 10 - 15 km.


Aby samemu wymieniać olej , musisz zakupić z ASO tylko filtr oleju.

Olej kupujesz sam ze sprawdzonego źródła , z odpowiednią normą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


Aby samemu wymieniać olej , musisz zakupić z ASO tylko filtr oleju.

Gdy samochód miałem na gwarancji i między przeglądami gwarancyjnymi w ASO sam wymieniałem oleje i filtry oleju zawsze kupowałem Manna i nigdy w ASO. Żaden z dwóch różnych ASO w których byłem na przeglądach gwarancyjnych nie wspomnieli słowem na temat wymienionych przeze mnie filtrów czy olejów żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Nie wspomnieli bo nic grubszego się nie sypnęło, gdyby klęknął silnik to zaraz by znaleźli powód odmowy - filtr oleju niezgodny bla bla bla :) Lepiej dołożyć te 20 zł i spać spokojnie - to moje zdanie (mimo tego że oryginał to też MANN tylko ma jeszcze logo BMW :duh: ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zakładając że silnik uległby poważnej awarii tylko na skutek nieodpowiedniego smarowania to wtedy mogliby jakby byli bardzo upierdliwi i bardzo zależałoby im żeby bezpodstawnie pod względem technicznym udupić klienta bo filtr Manna na pewno nie spowoduje awarii silnika i oni też dobrze o tym wiedzą. Ale faktycznie z bardzo małym prawdopodobieństwem zbiegu tych wszystkich wyjątkowo niekorzystnych okoliczności taka sytuacja może się zdarzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak jak pisałem, jak będą nieuczciwi i uprą się żeby z jakiegoś niezawinionego powodu udupić klienta nie będzie zależało im na opinii to w takiej sytuacji mogą. Tylko po co ? chyba że mają w takiej sytuacji obowiązek wysłanie do BMW np. starego filtra lub udokumentowanego zdjęcie itp,to wtedy zmienia to postać rzeczy, tego nie wiem. ASO nie ponosi koszty naprawy gwarancyjnej wręcz przeciwnie dla nich to też zarobek. Wydaje mi się że im tez powinno zależeć na bez problemowej z klientem naprawie :cool2: To tyle teoretyzowania :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Przy „grubszym” temacie wszystko leci do centrali, logi ze sterowników i pełny raport. Dopiero kiedy ASO dostanie zielone światło mogą zacząć naprawę która oczywiście dla nich jest zyskiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.