Skocz do zawartości

F11 530d Wymiana zaworu EGR - resetowanie adaptacji


alien20042004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pojawił się u mnie błąd 257E00 co wskazuje prawdopodobnie na uszkodzony zawór EGR. Zawór już kupiłem lecz przeczytałem, że po wymianie należy zresetować adaptację EGR. Jednak na stronie bmwfault.codes przeczytałem, że po wymianie EGR należy "Delete adaptations, air mass system". Więc jak to jest, należy wykasować adaptację EGR czy przepływomierza? Poza tym doczytałem, że nie wykasowanie adaptacji spowoduje, że grzybek w zaworze EGR się nie cofnie i ulegnie uszkodzeniu czy to prawda? I drugie pytanie: Mam program bimmer-tool, czy tym programem idzie wykasować adaptację EGR bo nie widzę takiej opcji, jest tylko możliwość ograniczenia EGR. Opcja resetowania adaptacji przepływomierza jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gdy zawór EGR nie znajduje się pod napięciem, jego przekładnia znajduje się w swojej pozycji końcowej. Siła działająca podczas montażu przez talerz zaworu może uszkodzić przekładnię.


https://motofocus.pl/technika/54064/problemy-przy-wymianie-egr-w-bmw-1-51-62-0-l-diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, to co jest podane na tej stronie dotyczy także silnika 3.0d? Jeśli tak to wspominają tak że cofa się zawór za pomocą urządzenia diagnostycznego, a może wystarczy, że przed montażem podepnę go do instalacji? Czy do cofniecia zaworu wystarczy aplikacja bimmer-tool?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gdy zawór EGR nie znajduje się pod napięciem, jego przekładnia znajduje się w swojej pozycji końcowej. Siła działająca podczas montażu przez talerz zaworu może uszkodzić przekładnię.


https://motofocus.pl/technika/54064/problemy-przy-wymianie-egr-w-bmw-1-51-62-0-l-diesel

To dotyczy silnika b47, w n47/n57 jest inny zawór egr ( nie ma tego "talerzyka" w dolnej części zaworu ). W b47 wystarczy podpiąć wtyczkę do egr i można go montować.

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.