Skocz do zawartości

Wideorejestrator w e65


Kubarescue

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem wideorejestrator 70mai a500s wraz z tak zwanym Hardware Kit aby kamerka mogła działać w trybie parkingowym. Czy ktoś z was ma coś takiego zamontowane i mógłby podpowiedzieć pod jaki bezpiecznik podłączyć stały plus a pod jaki plus po zapłonie? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na tą chwilę mogę ci zaproponować dwa rozwiązania.....

1. Plus - zapożyczony z punktu przejścia grubego kabla z komóry silnika do kabiny pasażerskiej. Kabel przechodzi po stronie pasażera z przodu , zaraz pod schowkiem. Teraz temat dojścia do tego miejsca jak i możliwość podłączenia przewodu?

Czy da się tam przykręcić konektory z oczkiem , nie wiem ponieważ na rysunku w instrukcji nie widzę tego dobrze.....

Jeśli tam byś się podłączał to musiałbyś zastosować dodatkowy bezpiecznik , który zabezpieczy obwód wideorejestratora. Nie wiem jaki prąd płynie do twojego urządzenia? Najczęściej jest to 1A . Jeśli tak to ja bym zastosował bezpieczniki 2A. Oczywiście bezpiecznik zamontował w miarę dostępnym miejscu. Nie wiem jak czujesz się w temacie instalacji elektrycznych ale pamiętaj o tym aby przewody nie dotykały żadnych krawędzi i były w miarę często przyklejane do punktów mocujących / innych wiązek przewodów. Zapobiegniesz przetarciu się przewodu.



2. Plus - można podłączyć pod bezpieczniki znajdujące się w komorze silnika ( od F101 do F104. Bezpieczniki znajdują się bliżej podszybia , po stronie pasażera , zaraz obok sterownika ABS.

To są duże bezpieczniki . Uważam ,że i tak byś musiał zastosować dodatkowy 2A bezpiecznik + przeprowadzenie przewodu z komory silnika do kabiny pasażerskiej.



Minus/masa - punkty są również po stronie pasażera z przodu. A dokładniej pod stopami . Aby to zrobić dobrze to najprawdopodobniej trzeba by było wyjąć fotel pasażera i podnieć całą tapicerkę. Ten zabieg powinien ci ułatwić dojście do plusa i minusa.



Teraz kwestia ,czemu nie można tego podłączyć pod jeden z bezpieczników czy to z przodu auta ( za schowkiem pasażera z przodu ) czy z tyłu ( w bagażniku )???

Wszystkie te bezpieczniki są zasilane przez moduł mocy . Niestety nie mam informacji jak on działa ale po schematach widzę ,że posiada on przekaźnik. Podejrzewam ,że te przekaźniki włączają się gdy otworzysz auto z pilota bądź wciśniesz zapłon ? Tak więc stale zasilanie na twój wideorejestrator nie będzie możliwy.


No nic , pisz jak coś.

Oczywiście przy takich operacjach proponuję ci odłączyć masę/minus AKUMULATORA .


Pozdrawiam i powodzenia... :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.