Skocz do zawartości

Opony na felgi 20"


Galeks

Rekomendowane odpowiedzi

Ale rozmiar opony do felgi i felgi do opony dobiera się pod katem parametrów technicznych koła a nie marki. To trochę jak z olejem niby jest olej OEM BMW, ale to tak naprawdę Shell a i są lepsze oleje ;) no i słynna gwiazdka bmw na kołach, tylko po to aby bmw dodatkowo zarabiało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Bzdura. Kalkulator do wszystkiego jest do niczego.

Mercedes na 8,5x18 zakłada 245/35 a BMW 255/35.

A czasem na 7,5 BMW zakłada 205 a czasem 225, w zależności od modelu felgi.

Felga w jednej szerokości może przyjąć różną gumę w zależności co się inżynierom BMW spodoba.

Zobaczyłeś gdzieś kalkulator i już doradzasz w temacie opon. Trochę trzeba jednak siedzieć w temacie. Jak chcesz używać kalkulatora to używaj tego: https://www.willtheyfit.com/.

Kolejna sprawa jak ktoś do np. 3er włoży felgi 9 + 10 zamiast 8 + 9 i co, tez fabryczne opony polecisz? To nie takie proste. Temat rzeka, bo dodatkowo do szerokości felgi dochodzi ET i to ile miejsca jest w nadkolu na jakie wysunięcie.

A słynna gwiazdka BMW się nie przekonasz do czasu aż nie będziesz miał xDrive z mieszanym ogumieniem. To nie jest foliowa czapka i wymysł. Jesteś jednym z tych co stoją u mechanika Kazia i nawzajem sobie słodzą tekstami: „kiedyś to było, kto to widział panie i te gwiazdki wymyślili inżynierkowie..."?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie gwiazdki to jest film jak gość tłumaczy dlaczego stosować gumy on to nazwał OEM, na przykładzie Michelina.

Już nie chodzi tyle o tolerancje, ale inny skład gumy jest i inne opasanie w oponie o tym samym rozmiarze ale bez gwiazdki... No trochę trudno w to uwierzyć ale wyjaśnia że opona jest zamawiana tutaj akurat pod Bmw i według ich specyfikacji, no bardzo temat ciekawy.


Ja teraz zamówiłem 245/35r20 i 285/30r20, dziś przyszły to odrazu robiłem pomiary obwodów. 285/30/20 - 2118mm

245/35/20 - 2121mm może pół milimetra mniej. Trochę nijak się to ma do tego co pokazuje kalkulator. Chyba że chodzi o to że są bez ciśnienia. Przednia ma dalej obwód jakieś 2,5 mm większy od tylnej, myślę że od takiej różnicy napęd się nie posypie. Z ciekawości zmierzyłem 225/55r17 na których kupiłem auto, i niby 4 takie same gumy równo zużyte a też są różnice 2-3 mm na obwodach, nawet niewiem gdzie która była na aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.