Skocz do zawartości

G30 restrykcje


tkwiat

Rekomendowane odpowiedzi

Anulowałem swoje zamówienie na M5 F90 po informacjach o tych dziwncyh akcjach z autami kompletowanymi w ASO, z częsci dosyłanych z różnych dziwnych miejsc na świecie i usuwaniu "potajemnie" wyposażenia - o braku indukcji dowiedziałem się czytajac ten wątek, ciekawe co jeszcze zniknęło z wyposażenia. Auto za 600k netto a nie można naładować telefonu normalnie w trasie, troche to jest słabę dla mnie.


Wziłąem gotowca G11 750i i poczekam do grudnia/stycznia, jak sytuacja sie poprawi, podejdę do tematu ponownie. Co zrobić, jak żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 800
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale M5 ma w standardzie indukcję, więc jak rozumiem nie bylo by z tym problemu. Czekam na produkcje swojej Mki z kilkoma opcjami w restrykcjach wiec na dniach sie potwierdzi czy Mki maja priorytet.

 

Właśnie POWINNA MIEĆ w standardzie, ale handlowiec powiedział mi kiedy zacząłem dopytywać (czytając ten wątek), ze BMW wycina funkcjonalności standardowe i właśnie indukcji już nie ma.


Zobacz, jak masz opisaną w zamówieniu opcję "Telefonia komórkowa". Ja miałem w konfiguratorze ASO: "6NS Telefonia komórkowa", kiedy wersja z ładowaniem opisana jest według handlowca jako: "Telefonia komórkowa z ładowaniem bezprzewodowym".


I teraz pytanie brzmi: ile takich rzeczy poza ładowaniem indukcyjnym znika po cichu i zauważysz braki już po jakimś czasie? Albo ile częsci wejdzie z zamienników, czy od Chińskich dostawców z łapanki, bo auta trzeba wydać wiec nie ważne co się instaluje, byle auto poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten kod wedlug cennika to 6NW czyli telefonia komfortowa z ladowaniem bezprzewodowym. W zamowieniu nie mam tej pozycji, ale nie mam tez kilku innych z wyposazenia standardowego.


Dla mnie wazny jest cennik z dnia podpisania Zamowienia - tam jest dokladna specyfikacja co jest a co nie w standardzie i tego bede wymagal od dealera.

Edytowane przez BigCactus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten kod to 6NW czyli telefonia komfortowa z ladowaniem bezprzewodowym.

 

Skoro tak masz w zamówieniu, to pewnie taką wersje dostaniesz. Mnie chcieli wcisnąc wersje bez ładowania.


Niby mała rzecz, ale przyzwyczaiłem się że jak jadę autem w trasę, to nie bawię sie w kable ani pilnowanie poziomu naładowania telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisalem przed chwila - nie ma w ogole tej pozycji w zamowieniu, ale nie mam tez kilku innych (z wyposazenia standardowego jak head up, etc.) i dealer powiedzial mi, ze obowiazuje mnie cennik i to co w nim zawarte.


Lada dzien pokaze sie VIN i wtedy albo chill albo awantura u dealera;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisalem przed chwila - nie ma w ogole tej pozycji w zamowieniu, ale nie mam tez kilku innych (z wyposazenia standardowego jak head up, etc.) i dealer powiedzial mi, ze obowiazuje mnie cennik i to co w nim zawarte.

 

OK, jak nie masz nic przeciwko, napisz jak wyprodukują, co faktytcznie dostałeś.


Ja uznałem, że poczekam z zamówieniem do listopada/grudnia, zobaczę jak wyglądają realia z dostępnością części, wycinaniem ich z wyposażenia przez producenta i wtedy zgłoszę się po prdoukcję na 2022, jeśli sytuacja sie wyklaruje i pójdzie w pozytywnym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dziś ostatecznie rozwiano moje nadzieje. Zamówienie wróciło na 105 i standardowo do wyrzucenia kamery 360 i dodatkowo otwieranie klapy z kopniaka. Ciekawe kiedy teraz zaproponują produkcje. Ciśnie się na usta „a nie mówiłem” ale czym byłoby życie bez odrobiny ryzyka/marzeń . Od sierpnia praktycznie będę bez samochodu wiec jeszcze czas na szybka akcje ze stocku. Może zmiana na g30 lub coś całkowicie odmiennego. Trochę tylko szkoda tego półrocznego czekania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szkoda…

I teraz naprawde nie rozumiem - przeciez auta z kamerami 360 wchodza na produkcje. Braki sa uzupelniane u dealera. Tak sie dzieje od paru tygodni, wiec dlaczego Twoja nie weszla?

Chyba nie przes otwieranie nogą, bo to (jak mi sie wydaje) wylatuje z definicji, tj bez oficjalnego pytania o zgode.


Ale nie martw sie. Moj po zmianach byl juz bez restrykcji, a i tak produkcje przeniesiono z lipca na wrzesien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie auto wskoczyło na 150 i mam VIN, ale nie mogę go jeszcze zdekodować. Z restrykcji mam kamery, ładowanie indukcyjne, HR, dostęp komf. Zobaczymy ile z tego potwierdzi VIN.

 

Gratulacje! Niezła fura będzie. U mnie dekodery pokazywały wyposażenie dopiero ok 2 tyg od wejścia w status 150 i to nie wszystkie. Na szczęście u mnie wszystko w wyposażeniu się zgadzało.


Z ciekawości, testowałeś gdzieś to x5mc na demo czy zamawiałeś na podstawie opinii? We wszystkich testach mówią o piekielnie twardym zawieszeniu w odmianie comp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Niezła fura będzie. U mnie dekodery pokazywały wyposażenie dopiero ok 2 tyg od wejścia w status 150 i to nie wszystkie. Na szczęście u mnie wszystko w wyposażeniu się zgadzało.


Z ciekawości, testowałeś gdzieś to x5mc na demo czy zamawiałeś na podstawie opinii? We wszystkich testach mówią o piekielnie twardym zawieszeniu w odmianie comp.

 

Dzięki. Niestety nie testowałem, bo byłem akurat na wakacjach jak anulowali mi zamówienie najpierw na SQ7 a później SQ8 i musiałem szybko szukać alternatywy i slotu produkcyjnego :mad2: .


Rzeczywiście czytałem sporo opinii o twardym zawieszeniu - mam nadzieję, że wynika to głównie z porównania z trochę pontonowym zawieszeniem pneumatycznym w X5 i ogólnie z pneumatyką. Dla osób przechodzących z adaptacyjnego zawieszenia M nie ma jakiegoś dramatu i na to liczę, bo sam mam takie na 22' felgach. Lubię twarde zawieszenia (tym bardziej w M) ale będzie to mój daily car także do wożenia 2 dzieci, więc był to główny czynnik dlaczego się wahałem - w Audi sportowa pneumatyka ze stabilizacją przechyłów fajnie łączy oba ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie X5M C służy jako daily i jest idealnie :D

 

I tego się trzymam :mrgreen: - głos od Ciebie był decydujący, a wartość większości testów jest niestety zerowa ;).

 

To prawda ze takie testy są trudne do oceny bo nie znamy często punktu odniesienia testującego, a często powielają utarte stereotypy.


To czekam na relacje jak już odbierzesz. Jak będzie pozytywne go będę sobie pluł w brodę ze nie dopłaciłem z m50i do M ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jak nie masz nic przeciwko, napisz jak wyprodukują, co faktytcznie dostałeś.


Ja uznałem, że poczekam z zamówieniem do listopada/grudnia, zobaczę jak wyglądają realia z dostępnością części, wycinaniem ich z wyposażenia przez producenta i wtedy zgłoszę się po prdoukcję na 2022, jeśli sytuacja sie wyklaruje i pójdzie w pozytywnym kierunku.

 

Mam już zdekodowany VIN - jest HK, są kamery 360 więc jednak M-ka ma priorytet.


Nie widzę telefonii komfortowej z ładowaniem bezprzewodowym, ogrzewania przednich siedzeń (chyba, że to jest ujęte już w fotelach M) i Head-upa - być może te pozycje są schowane w pakiecie M/ M Competition - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Head up na 99% powinien byc na liscie wyposazenia, podobnie jak ładowanie bezprzewodowe. Ogrzewanie równiez zawsze mam na liście.


Czyli produkują wybrakowane modele, ciekawie, cieszy mnie że sobie chwilowo produkcję M5 odpuściłem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem przed chwilą z dealerem - Head up jest schowany w pakiecie M Competition i nie jest wylistowany osobno. Pewnie grzanie foteli analogicznie bo obie pozycje widzę w Drivers Guide. Nie widzę jedynie indukcyjnego ładowania - to akurat przeżyje bo i tak nędznie działa ta ładowarka i grzeje telefon i ładuje kablem.


Czyli M-ki i 45e produkują się zgodnie z zamówieniami i nie obejmują ich restrykcje (poza indukcja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dostałem niemal dokładnie to samo info tyle że do lutego 22'

U mnie wywaliło kamery 360 a co za tym idzie Drive Recorder, otwieranie i odpalanie auta poprzez NFC, otwieranie bagażnika z buta

Zamówiony w czerwcu, produkcja listopad


Edit: produkcja przesunięta na październik czyli wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luty czy marzec już nie wielka różnica jak się tyle czeka ja się jednak zdecydowałem na rezygnacje z tych kamer a wrzuciłem kamerę tylną z asystentem parkowania , wcześniej już wyrzuciłem ładowarkę indukcyjną . Nikt też nie da gwarancji , że faktycznie na początku 2022 te kamery będą możliwe do zamówienia ... może będą wcześniej może później a ja swoje 540i zamawiałem w ostatnim tygodniu marca z odbiorem na lipiec . Teraz prawdopodobnie po wyrzuceniu kamer ma się wyprodukować między 36 a 38 tygodniem ... uwierzę jak dostanę vin . Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.