Skocz do zawartości

Powłoka ceramiczna - czy warto ?


boohmacher

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie, jak użytkownicy powłok myją swoje auta?

Mam folię i powłokę. Do mycia samemu mam pianownicę (GLORIA FM30) + pianę, dwa wiadra, szampon, rękawicę, 2 ręczniki, coś do felg. Na myjnię jeżdżę późno albo w ciągu tygodnia - żeby nikogo nie blokować.


1. W domu szykuję pianę i wiadra

2. Na myjni nakładam pianę, czekam 5+ minut (spryskuję felgi), spłukuję samą wodą

3. Myję pół auta (rękawica, szampon, płukanie), spłukuję wodą

4. Myję pół auta (rękawica, szampon, płukanie), spłukuję wodą

5. Wycieram auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Prawnie można myć tylko w miejscach z odpływem, czyli pod blokiem i garażem nie wolno. Musi być odpływ kanalizacyjny. Na swojej parceli też nie wolno myć bez odpływu, życzliwy sąsiad może narobić kłopotu. :evil:

Ile czasu potrzeba na takie mycie i jak często?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli chcecie mieć błysk po myjni bezdotykowej musicie auto oczywiście już osuszone prysnąć takim czymś jak Quick Detailer.

Zawsze po osuszeniu zostaną mazy, czy macie folię czy wosk czy ceramikę. Szczególnie na czarnym kolorze.

Polecam dwa które stosuję naprzemiennie

- Koch Chemie Allround Quick Shine

- SOFT99 Fukupika Spray

Do osuszania bezsprzecznie najwydajniejszy jest WORK STUFF Prince Drying Towel

Przetestowałem milion preparatów i obstawiam przy tych opcjach jak wyżej. Work Stuff jest genialny, zbiera wodę jak głupi.

Co do zabezpieczenia nowego auta to na przód czyli zderzak, maska, lampy ew lusterka folia PPF. Nie ma szans żeby na polskich syfiastych i brudnych drogach nie zaliczyć odprysków, a na ciemnym kolorze to wygląda słabo.

Reszta auta to już zależy od kasy ile możecie wydać. Wosk dobry Soft99 Fusso Coat jest bardzo dobry. Ceramika też jest ok, ale trzeba o nią dbać i jeżdzić na tzw przeglądy gdzie lubią człowieka naciągnąć na tzw odświeżenie.

Na felgi zawsze dają ceramikę GTECHNIQ C5 WHEEL ARMOUR. Dobrze się zmywa syf.

W ogóle chemia do auta to temat rzeka. Ja dodałem tutaj swoje trzy grosze z własnego doświadczenia.

Wosków, QD-ków, osuszaczy jest milion na rynku. Ja podałem te z których jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, jak użytkownicy powłok myją swoje auta?

Mam folię i powłokę. Do mycia samemu mam pianownicę (GLORIA FM30) + pianę, dwa wiadra, szampon, rękawicę, 2 ręczniki, coś do felg. Na myjnię jeżdżę późno albo w ciągu tygodnia - żeby nikogo nie blokować.


1. W domu szykuję pianę i wiadra

2. Na myjni nakładam pianę, czekam 5+ minut (spryskuję felgi), spłukuję samą wodą

3. Myję pół auta (rękawica, szampon, płukanie), spłukuję wodą

4. Myję pół auta (rękawica, szampon, płukanie), spłukuję wodą

5. Wycieram auto

 

Co do mycia, tutaj kolega przedstawił sposób jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu potrzeba na takie mycie i jak często?

Dokładnie nie sprawdzałem, myślę że jakieś 20 minut na myjni. Plus przygotowanie piany i wiader 5 minut.

Mam też odkurzacz ręczny (kupiłem Xiaomi DREAME V10 do biura) - fajnie się też sprawdza do odkurzania auta.

Z częstotliwością mycia to się nie da odpowiedzieć. Jak lecisz ekspresówką w lato (pełno robali), to po jednej trasie 300 km auto do mycia. Innym razem przejeździsz miesiąc po mieście i nie ma tragedii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Prawnie można myć tylko w miejscach z odpływem, czyli pod blokiem i garażem nie wolno. Musi być odpływ kanalizacyjny. Na swojej parceli też nie wolno myć bez odpływu, życzliwy sąsiad może narobić kłopotu. :evil:

Dzięki :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy są jakieś zasadnicze różnice jeśli chodzi o rodzaje powłok? W sensie czy różnią się one pomiędzy sobą czymś więcej niż tylko nazwą producenta?

Można je jakoś podzielić ze względu na charakterystykę?

 

Proszszsz, tutaj masz coś na ten temat


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Prawnie można myć tylko w miejscach z odpływem, czyli pod blokiem i garażem nie wolno. Musi być odpływ kanalizacyjny. Na swojej parceli też nie wolno myć bez odpływu, życzliwy sąsiad może narobić kłopotu. :evil:

Dzięki :cool2:

Zależy od gminy ale odpływ zawsze musi być.

Czasem wymaga się coś więcej lub całkowicie zakazuje.

U mnie np. oprócz odpływu trzeba mieć środki biodegradowalne, akurat mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To straż miejska czyta naklejki na szamponie?

Chyba dla siebie nie wlewasz syfu a nie bo SM kontroluj - ciekawa sposób rozumowania. U mnie na wsi nie można i to akurat dobrze. I większość się pilnuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Debilne przepisy na temat mycia auta na własnej posesji pochodzą z lat 60 kiedy razem z wodą lał się mazut i hgw co jeszcze. W normalnych państwach ludzie sobie myją auta pod domem nie zastanawiając się czy SOMSIAD zadzwoni po miejskich :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolegów zaskoczę, ale to dobrze że ludziska się muszą mitygować i nie brudzą czy nawet nie zatruwają okolicy bo ktoś im przywali służbowo. Mycie naszych aut to dobre specyfiki i z reguły biodegradowalne - dbamy o lakier i tak wychodzi. Widzę też, że mycie a w zasadzie picowanie to relaks, dla mnie tak :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tylko neutralne pH.

Propozycje west:

CG Honeydew

Poorboy’s World Super Slick & Foam

Meguair's Ultimate Snow Foam

Z polskich:

SG fruit snow foam

ADBL Yeti tropical night

Jak dużo będzie szło to kup galon/5l baniak. Jak tak kupuję szampon i APC, bo schodzi tego zbyt dużo na opakowania 0,5l, z drugiej strony warto kupić małe i testować. Jak się znajdzie coś fajnego wtedy baniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debilne przepisy na temat mycia auta na własnej posesji pochodzą z lat 60 kiedy razem z wodą lał się mazut i hgw co jeszcze. W normalnych państwach ludzie sobie myją auta pod domem nie zastanawiając się czy SOMSIAD zadzwoni po miejskich :roll:

 

Powiedz gdzie wg ciebie jest tak idealny świat. U siebie na wsi nie myje auta (chociaż mam myjkę ciśnieniową) ale też nie wyobrażam sobie aby ktoś z moich sąsiadów to robił. Rozumiem że nie masz nic przeciwko jak by ktoś np. twoim dzieciom do picia tak ciupkę dolewał jakiś kosmetyków do jedzenia. Może zrobisz taki test przez rok i opiszesz jak było.

PS. U nas wprowadzoną taki zakaz kilka lat temu na wyraźne życzenie mieszkańców - w tym nas


Natomiast w mieście jak mieszkam to tym bardziej nie wyobrażam sobie aby ktoś mył auto u nas na podwórku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Np w USA albo UK.

Nie wiem o czym Ty w ogóle piszesz z dziećmi, dajesz im wodę z kratki ściekowej czy jak?

A może uwierzyłeś że świat jest zakażony przez mycie samochodu na podwórku raz na miesiąc a nie przez fabryki, elektrociepłownie itp, jak tak to powodzenia i nie zapomnij donieść jak zobaczysz ze ktoś sobie ogarnia auto pod własnym domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie rozumiem, na osiedlu domków jednorodzinnych każdy myje swoje auto na podjeździe, przecież po to ma się taki dom między innymi, żebym mógł w gaciach o 17:00 umyć samochód 1-2x w tygodniu, a jak będę chciał to codziennie o 14:21 będę go mył i kosił trawnik Hondą 7 konną.

I ja i sąsiad i sąsiad sąsiada, co ma być nie tak z myciem na posesji? A jak deszcz pada w mieście i z 30 tys. aut leci syf na asfalt to co? :)

Na takim osiedlu każdy na myjnie jeździ rozumiem? :D Jak nie lubi pod domem to niech jedzie na myjnie, ale jak lubi to nie myje kostkę sobie codziennie, co mi do tego. Mieć takiego sąsiada jak ty...

cjewhzE.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
hmm , patrzę na wylewające się szamba dzień i noc dokoła mnie , i tak się zastanawiam .. chyba wolę się napić wodę z domieszką szamponu samochodowego marki Sonax :wink: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.