Skocz do zawartości

F30 320d czujniki ciśnienia


Matty08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na dniach dojdą do mnie nowe felgi oraz opony nie wiem tylko czy muszę do nich dokupić jeszcze czujniki ciśnienia w oponach ( te czujniki z wentylkiem ).

Gdy wchodzę w idrive i w stan samochodu, mam tam pomiar ciśnienia w oponach (rpa) czyli z tego co się orientuję ciśnienie jest mierzone przez istniejące już czujniki abs poprzez prędkość obrotową. Czy jednak muszę dołożyć do tego te czujniki montowane w felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dziwne w Bimmercode opcje tego żeby w idrive pokazywało mi się ciśnienie i temperatura mam włączoną i na ekranie widac bar i °C ale bez wartości. Napisane jest że żeby się to pokazało to auto musi być wyposażone w czujniki, czyli wychodzi a to że tych czujników nie ma :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wydaje mi się że łatwo można sprawdzić czy w obecnych kołach masz czujniki. W jednym z kół wykręć zaworek i czymś miękkim, elastycznym delikatnie sprawdź słupek wentylka, czy jest przelotowy czyli (nie ma czujnika) czy nie jest przelotowy (jest czujnik).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czujniki przykrecane do zaworu śrubką z otworem na wylot (oryginał) a więc ta metoda się nie sprawdzi...występują różne zawory - metalowe i gumowe i tak na prawdę puki nie ściągnie się opony to nie można dać sobie ręki obciąć - bo juz bym nie miał ręki; )
Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gumowe z czujnikami ciśnienia? No chyba coś Ci się pomyliło.

Jeśli jest guma, to na pewno nie ma czujnika.


Matty08 który rok auta, ECE czy USA? Rozkoduj VIN i będzie wiadomo czy masz RDC czy RPA, a więc czy potrzebujesz czujników czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weraja ECE, rok 2012

No właśnie przy kupnie miałem rozkodowany ale zapomniałem, zrobić sobie zdjęć a teraz kolejne 50zł za rozkodowanie musiał bym dać :D :(

Jutro zadzwonie do ASO może będą tak mili i wyślą mi liste wyposażenia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumowe z czujnikami ciśnienia? No chyba coś Ci się pomyliło.

No właśnie ja mam gumowe i tez dawałem sobie rękę obciąć ze nie ma czujnika a tu niespodzianka; )

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na pewno nie OEM, bo takich nie było gumowych.

Potwierdzam.

Oryginalne BMW czujniki w F30 https://oponyfelgialu.pl/czujniki-cisnienia-bmw-mercedes/421-czujnik-cisnienia-bmw-f20-f21-f22-f30-f31-f33-f34-f49-e83-f86-f16-f15.html nie żadne gumowe i z przelotowym otworem zaworka, jak widać.Takie są w moim samochodzie kupionym w polskim salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.