Skocz do zawartości

Brak kilku bezpieczników


p_s88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.


Kupiłem adapter obd icar 4.0. Dziś chciałem połączyć się z autem i nie mam połączenia z ECU. Sprawdziłem bezpieczniki i okazało się że brakowało jednego od obd (15A). Niestety to nie poskutkowało i dalej mam problem z połączeniem ale zauważyłem że brakuje mi bezpieczników: 3,4,5, 47 i 49. Są to po kolei: nr. 3 coś od siedzeń,

nr 4 dotyczy ikony silnika i dde,

nr 5 i 49 ikona kierownicy.

nr 47 ikona grzania tylniej szyby.


Dodam że mam servotronic a nie czuję żeby zmieniała się siłą wspomagania.


Auto normalnie odpala, jeździ i boję się że jak dołożę bezpieczniki to narobię więcej szkód niż pożytku. Jest ktoś mądrzejszy idę mnie kto może się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VK12611. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć schematu od czego są odpowiedzialne konkretne bezpieczniki. W pole nr 2 wszedł na ścisk. Niestety w garażu podziemnym jest ciemno i jest tak niewygodny dostęp że nie miałem jak sprawdzić miernikiem czy przepływa przez niego prąd. Do odb dochodzi zasilanie ponieważ adapter reaguj i łączy się z telefonem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po kolei:

3. lusterko wewnętrzne fotochrom

4. brak schematu na newtis.info, w wolnej chwili sprawdzę w WDS

5. Manetki kierownicy(zasilanie przełącznika zespolonego)

47. Ogrzewanie tylnej szyby

49. Active steering lub zasilanie modułu fotela pasażera(jeśli masz fotele elektryczne z pamięcią)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. Lusterko wewnętrzne i boczne działają mimo braku bezpiecznika?

Manetki działają wszystkie.

Fotele mam manualne i w specyfikacji mam tylko servotronic a nie active steering.


Teoretycznie nie na nic co uniemożliwiałoby połączenie z ECU. Dziś sprawdzałem w służbowym passacie b8 tylko na car scanerze i szczytował dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Czy mógłby mi ktoś doradzić bo nie mam prądu w zapalniczkach ( i w gniazdku w bagażniku też) - czy to bezpieczniki i ewentualnie które ? ( X1,2014, 18d,xDrive)

Bezpiecznik nr 8 w schowku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.