Skocz do zawartości

Zakup f10 (olej co 25tys)


Goovc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

A wiesz jak to auto było jeżdżone? Przebieg autostradowy czy miejski?

Zajrzyj w filtr oleju i sprawdź czy są jakieś ślady metalu.

Jeżeli masz możliwość podpięcia ISTY to sprawdź korekcje wtryskiwaczy - zobaczysz jak daleko/albo blisko są od momentu "lania".

Prz takich interwałach zawsze jest ryzyko, zwłaszcza kiedy auto było użytkowane tylko w mieście.

Trzeba sprawdzić co się da i podejmować decyzję.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To, że każdy jest tak serwisowany w czasie gwarancji to nic odkrywczego, ale nie zmieni to nic dla autora tematu.

Rozumiem też, że odpowiedź na takie pytanie to jak gra na loterii, co nie zmienia faktu, że bardziej doświadczeni użytkownicy mogą zwrócić uwagę na kilka szczegółów mogących podjąć decyzję.

Ja kupiłem swoje auto z przebiegiem coś 141kkm, po leasingu. Niektórzy mówią, że to najgorsza z możliwych opcji.

Olej zmieniany co 30kkm i auto i tak i tak będzie zwrócone dealerowi, więc użytkownik ma w pompce dbanie poza wyznaczonymi terminami.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do tego to napisałem, że każdy będzie miał podobny serwis i nie należy się tym zniechęcać. Ja również kupiłem kiedyś F10 po leasingu z przebiegiem 190 kkm, jeździłem 2 lata i żadnych problemów, następnie sprzedałem znajomemu, teraz ma ponad 250 kkm i nadal kompletnie nic się nie dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Cześć koledzy. Nie wiem czy dobry dział ale nie znalazłem nic bardziej podobnego. Ale proszę pomóżcie. Mam BMW 525d f10 2016 r. Xdrive 218 km. Kupiłem auto w zeszłym roku. Wczoraj wymieniłem olej. Potrzebowałem ba szybko wymianę bo przegapiłem 5 tys. Mechanik mówi kup szybko olej taki jak na kartkę poprzedniej i ci wymienię. Wiec kupiłem castrol Effective 5w40. Tak było na kartce. Jak przyjechałem trochę ze zdziwił ze to jednak nie 5w30. Ale wlał i mówi ze skoro wcześniej był taki to trzeba ten sam. Moje pytanie brzmi. Czy lepiej wylać go i wlać 5w30. Czy jeśli zostanie nic się nie powinno wydarzyć? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz w książce? Jakie lepkości i jaka specyfikacja?


Jak będzie się zgadzało to bym się nie martwił. Jakoś Castrol EDGE znam, MAGNATEC też, ale Effective to pierwszy raz słyszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się wiedziąć jak efka jest czuła na smarowanie i że robiła interwały po 25tys na castrolu że ten syf ktoś jeszcze zlewa. Chłopie zmień ten olej na jakiś pełny syntetyk np: amsoil, ravenol, pmo lub millers. Czy bedzie to 5w30 czy 5w40 akurat dla efki nie ma znaczenia. Ale na litość boską nie castrol który ma chyba najsłabsza bazę pao na rynku. To zwykły minerał z śladową ilością związków syntetycznych.

 

="F1le"A co masz w książce? Jakie lepkości i jaka specyfikacja?


Jak będzie się zgadzało to bym się nie martwił. Jakoś Castrol EDGE znam, MAGNATEC też, ale Effective to pierwszy raz słyszę...

 

Powiadasz jakoś castrola znasz hahahahahahahahahahahaha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Millersa premium 5w40 docierałem autko(wymiana pierścieni honowanie nowe panewki regeneracja turbin) na motulu x clean wymiana 2x pierwsza po 2 tys druga po 5 tys .obecnie zalany millersem 5w40 premium i jest różnica wyczuwalna łagodniejsza praca i nie przekracza 100st nawet po długiej trasie na sporcie . Dobry olej to podstawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.