Skocz do zawartości

Zmiana wydechy na M Performance- 120i


mwrind132

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zmieniał ktoś z Was układ wydechowy w jedyneczce 120i b48 na ten wydech M Performance ?

Czy wystarczy sam układ wydechowy, nowy dyfuzor i wieszaki, czy jest tam więcej ukrytych kosztów ?

A może zmiana samego końcowego wydechu przyniesie oczekiwany rezultat ? Tzn. poprawi brzmienie auta.

Jeżeli ktoś z Was zmieniał na jakiś inny typu Eisenmann czy inny, podzielcie się jaki wynik osiągnęliście, czy warto ??



Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje ten wydech „M”?

Nic tak dźwięku nie poprawia, jak odetkanie wydechu... :wink:

Ja mam założony customowy down-pipe, do tego @ z popcornem. Przy spokojnej jeździe do ~2500rpm jest normalnie, po prostu „mruczy” jak głaskany kociak. Dopiero powyżej pokazuje pazur :twisted:

Ok czwartku mogę nagrać film jak to wygląda/słychać na zewnątrz i w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wydech na Allegro w dobrym stanie można dorwać dość tanio, do 2 tyś bez problemu może i taniej. Nowy około 7 tys w aso.

Samochód leasinguje i nie za bardzo chcę go „odtykać”, różnie to bywa z kochanymi bankami :)

Jeżeli możesz to nagraj filmik z chęcią zobaczę i posłucham co tam wymodziłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam masz silnik? 2.0 turbo-benzyna... 180-190KM... Żeby to lepiej brzmiało trzeba zacząć od początku, czyli pierwszej puchy, bo tu gubi się najwiecej dźwięków. Taki custom DP jak u mnie, w zeszłym roku kosztował ~1500zł. Do tego program, bo trzeba to wszystko wyregulować. Początkowo było 237KM/325Nm. DP dał 250KM/340Nm. Po @ wyszło 315KM/420Nm. Do tego dźwięk jak napisałem wyżej.

Sam program możesz zrobić w formie dedykowanego boxa, wystrojonego pod konkretne/Twoje auto, który możesz w każdej chwili odpiąć i nie ma śladu... :wink: Zmiany w wydechu to też nie jest technologia kosmiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Ja zmieniłem na tłumik mperformance z M140i i jestem bardzo zadowolony, a jeszcze na wiosnę lub latem chip tuning będzie...

Pomimo, że samochód mam z 10/2018 i posiada on filtr gpf / opf silnik nie wyświetla żadnego błędu.

Niestety w ASO nie zmienią tłumika, bo nie jest on dedykowany do tego modelu, ale nie martw się, wszystko jest możliwe, tylko kasa ogranicza :D

Do zmiany potrzebujesz: tłumik, dolna część zderzaka "dyfuzor" i redukcja łącząca nowy tłumik z układem wydechowym w samochodzie.

Tłumik mperformance z M140i ma średnicę 80mm a 120i ma 70mm.

Ja skorzystałem z usług montażu tłumika w firmie Kaliński i polecam, praca wykonana bardzo dobrze i szybko. Resztę części zamontowało ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.