Skocz do zawartości

Brak trzeciego światła stop


p_s88

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.


Czy X1 ma ledowy stop?

Jak można go zdemontować? Od wewnatrz czy po prostu wyciągnąć na siłę?

Mogę ewentualnie sprawdzić gdzie leży problem? Próbowałem rozszyfrować bezpieczniki ale nie mogę odnaleźć tego odpowiedzialnego za stop ( o ile taki występuje a nie jest jeden odpowiedzialny na wszystkie trzy żarówki stop)

Nie wyświetlił mi się też żaden komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdyby ktoś miał podobny problem.

Lampę musimy wyciągnąć od wewnątrz. W tym celu:

1. Otwieramy bagażnik i ściągamy środkowy plastik (mocno ciągniemy do siebie bez obaw o to że coś się zerwie)

2. Ukazuje nam się wzmacniacz antenowy. Wypinamy środkową kostkę (wkładamy cienki śrubokręt w zatrzask umieszczony centralnie i wyciągamy kostkę do góry). Wiązkę przewodów podłączonych po lewej i prawej zostawiamy w spokoju. Nie będzie przeszkadzać

3. Odkręcamy wzmacniacz (dwie śrubki torx) i wyciągamy go na zewnątrz.

4. Widzimy lampę stop. Niestety nie mamy wiele miejsca ale musimy sobie poradzić i wypiąć czarny element z lampy (zdjęcia podglądowe można zobaczyć nawet na Allegro). W tym momencie możemy ściągnąć cztery blaszane zatrzaski przez pociągnięcie ich w dół. Po ich wyciągnięciu możemy zamknąć bagażnik i wyciągnąć lampę od zewnętrznej strony. Musimy użyć trochę siły ponieważ jest ona przyklejona bezpośrednio do blachy.

5. Jeżeli kupujemy lampę używaną musimy zetrzeć resztki taśmy i nakleić nową wodoszczelna oraz pamiętać o porządnym odtłuszczeniu blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.