Skocz do zawartości

E61 cyfrowa zmieniarka zamiast standardowej w schowku


orzel_man

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Cześć.

Do tej pory miałem do czynienia raczej z poprzednimi generacjami BMW i tam podpięcie cyfrowej zmieniarki było raczej banalne.

Jak jest w e60/61

Da sie to jakoś łatwo zrobić. Polecicie jakieś konkretne cyfrowe zmieniarki

Wejście aux gra zbyt cicho dla mnie i denerwuje mnie to.

Dzieki

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mialem radio android ale sprzedałem bo myślałem o zmianie auta. Krótko po tym zabrakło mi USB w aucie więc dołożyłem MULFA 2 high. Jeśli masz w aucie TCU lub zwykłego MULFA to bardzo łatwo jest go dołożyć.


Jeśli cyfrowa zmieniarka to polecam Densiona 500s (wymagany MOST).

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kurde.

Dzięki za info ale przyznaje ze nie za wiele skumałem. Co to jest TCU i MULF ?

Mam radio chyba profesional

W kabinie DVD i cd.

Zmieniarka na 6 płyt w schowku. Ale coś nie wszystko czyta.

Nie mogę mp3 odtwarzać.

Chciałbym mieć możliwość odtwarzania mp3 czy to z pen drive czy z sd. Cokolwiek byle nie przez aux ;)

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

O dzięki za wskazanie modelu.

Są pług and play ? Czy trzeba coś kombinować ?

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.


Wejście aux gra zbyt cicho dla mnie i denerwuje mnie to.

Dzieki

 

To sobie je podgłoś


https://forum.bmw5.co.uk/topic/143927-aux-volume-level/

 

ja również polecam Densiona 500s zastanawialem sie nad Android'em ale ostatecznie wygrał Dension 500s BT z mldulem DAB.

 

I nawet nie masz namiastki equalizera. Dalej siedzisz w XX wieku, a muzyka brzmi jak w kartonie. Dostałeś za 1500 magazyn mp3. Zwykły smartfon którego dawno nie używasz i leży w szufladzie zrobi 100 razy lepszą robotę i za darmo. Dla mnie totalna głupota takie coś kupować kiedy pełen andek za podobną kasę wynosi auto na współczesny poziom multimediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co!? Android zrobi lepsza robotę po AUX niż cyfrowa zmieniarka po światłowodzie? :lol:


Android ładnie wygląda i ma spoko funkcje ale audio po AUX to najgorsza jakość jakiej można się tutaj spodziewać spośród reszty rozwiązań. Btw... MULFA 2 dołożyłem za 90 zł :mrgreen:

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć.


Wejście aux gra zbyt cicho dla mnie i denerwuje mnie to.

Dzieki

 

To sobie je podgłoś


https://forum.bmw5.co.uk/topic/143927-aux-volume-level/

 

Dzięki za namiar. Nie bawiłem się do tej pory w kodowanie... ale chyba trzeba będzie zacząć.


Co do androida... no jakoś mega mi nie zależy, fajnie jak by było nowocześniej. Ale chyba wolę ciekawsze brzmienie, zwłaszcza że audio jest poprawione i Harman z tyłu siedzi.

tylko jak tak czytałem to nie do każdego modelu pasuje. Trzeba mieć MP3. nie wiem jak to u mnie jest. MP3 ze zmieniarki nie czyta. z płyty DVD działało, ale po jakimś czasie samo przełączało utwór.

wyczytałem w instrukcji że może to się pojawiać jak płyta jest zabezpieczona przed kopiowniem. więc nie wiem do końca co tam u mnie siedzi za radio.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co!? Android zrobi lepsza robotę po AUX niż cyfrowa zmieniarka po światłowodzie? :lol:


Android ładnie wygląda i ma spoko funkcje ale audio po AUX to najgorsza jakość jakiej można się tutaj spodziewać spośród reszty rozwiązań. Btw... MULFA 2 dołożyłem za 90 zł :mrgreen:

 

MOST czyli Media Oriented System Transport jak sama nazwa mówi ma zadanie transportować dane. To swojego rodzaju sieć na światłowodzie. Poza szybkim transferem danych nie zmienia kompletnie niczego w jakości dźwięku. Średnio dobrej jakości pik MP3 ma około 10 MB. Każdy kabel jest w stanie to transportować w czasie rzeczywistym bezstratnie. MOST nie ma żadnego wpływu na jakość dźwięku. Kompletnie żadnego. Na jakość ma wpływ sam plik MP3 i jego wysterowanie przed wejściem do wzmacniacza. W BMW E60 jest dość dobry system audio HiFi tylko jak nie zapłaciłeś i nie założyli logic 7 z equalizerem, to wykastrowali wszystko co steruje dźwiękiem do minimum niskie / wysokie prawie jak w starym Safari 5 z Syrenki. Nie ma kompletnie nic i może być najlepszej jakości MP3, a gra jak w kartonie w porównaniu z tym co daje dobrze wysterowany i wpuszczony do wzmaka sygnał przez AUX.


Po Mulfie 2 masz dalej tylko magazyn MP3 nic nic poza tym. Wysterować muzycznie dalej nie masz kompletnie czym o ile nie masz Logic7.

 

Co do androida... no jakoś mega mi nie zależy, fajnie jak by było nowocześniej. Ale chyba wolę ciekawsze brzmienie, zwłaszcza że audio jest poprawione i Harman z tyłu siedzi.


wyczytałem w instrukcji że może to się pojawiać jak płyta jest zabezpieczona przed kopiowniem. więc nie wiem do końca co tam u mnie siedzi za radio.

 

Jaki nie był by wzmak to jak nie wysterujesz dźwięku będzie qpa. Weź sobie nawet starego dobrego Technicsa bez procesora dźwięku. Co tam jest na samy wzmaku ?. Karton i beznadzieja. Słuchałeś kiedyś ?. Najlepszy nawet wzmacniacz, ma za zadanie wzmacniać. Tylko tyle i aż tyle. A posłuchaj tego samego na tym samym wzmaku z procesorem dźwięku.


Zmieniarka nie czyta MP3. Tylko Audio CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No właśnie to wszystko jakoś tam gra... ale bez szału.

źródło nie najlepsze ale co zrobić.


to w którą stronę lepiej iść.

faktycznie cena tej zmieniarki cyfrowej w okolicach 1500 pln trochę sporo. za 2000 można mieć ciekawy system z w budowaną nawigacją w miejsce ekranu na kokpicie.


chyba najpierw spróbuje auxa podgłośnić. może coś z tego będzie.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


to w którą stronę lepiej iść.

 

W tej chwili tylko android. Nie ma innej lepszej alternatywy. W tej chwili na andku 10 4/64 jest po prostu mega. Auxa podłośnić pod standard, dostroić equalizer i tak dźwięk jak i obraz żyleta. Ja kupowałem tu z wysyłką z Czech. Trzy dni i był na miejscu.


https://pl.aliexpress.com/item/4001155625521.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.46335c0fn0yYCK


Instalacja banalna. Wszystko plug&play. Auto wróciło do obecnej epoki. Google play więc wszystko instalujesz co chcesz. Każda navi jaką chcesz. Całe oprogramowanie jakie chcesz. Z elm wifi btool śmiga aż miło więc na blacie cały system diagnostyczny auta. I wiele wiele innych pozytywnych rzeczy.


Jeszcze co do Aux. Aux to w skrócie Auxliary. Czyli tłumacząc na pl. wejście zewnętrzne sygnału audio. Nie różni się kompletnie niczym od wewnętrznego wejścia w przetwarzaniu dźwięku. Tyle, że jest przyciszone fabrycznie. Po dodaniu 7 db praktycznie dźwięk z wewnętrznym się wyrównuje. Wysterowane equalizerem daje do wzmaka takiego kopa, że to oryginalne sterowanie jest cienkie jak żeberko bakterii przy tym z andka. I tyle w tym temacie.


To taki sam jak z linku co podałem. Popatrz, pomyśl i decyduj czy trwać w antykach, czy iść w 2021 rok.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Akurat androidy z Chin to najbardziej g**niane źródło dźwięku jakie można mieć w aucie, niezależnie czy odtwarzamy MP3 czy Flac lub Wave. Jakość dekoderów w tych sprzętach jest tragiczna.

A tekst o equalizerze był zabawny. Jakby equalizer miał uratować jakość dźwięku.

W niejednej E65 i E60 zamontowałem głośńiki średniotonowe i wysokotonowe z logic7(dla urwania kosztów) oraz subwoofery pod zewnętrznym wzmacniaczem, biorąc sygnał do wzmacniacza hifi. Różnica w jakości dźwięku była znaczna, a nadal auto nie ma equalizera i zaawansowanego procesora DSP.


MOST to nie tylko dane. Dźwięk też jest przesyłany w postaci cyfrowej(podobnie jakby z TV po optyku podłączyć amplituner) i dopiero dekodowany w odpowiedniej do tego jednostce(czy to nawigacja, czy wzmacniacz logic7). Różnica jest taka, że optyk w domu to tylko dźwięk. MOST to także sterowanie. Aktualnie wyparte zostało przez samochodowy Ethernet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W sumie to mi się widzi takie coś ale z drugiej strony czy skorzystam...


nie znam się jakoś bardzo i sory za może głupie pytanie,

ale czy internet w tym systemie działa za pomocą telefonu ?

np Mapy? bo rozumiem że nie ma tam żadnego SIM wbudowanego czy GPS>

to wszystko działa za pomocą telefonu tak ?

sorry ale jestem totalnym laikiem w tych tematach.

potrafię ogarnąć solidne analogowe stereo w domu... ale e wifi i inne cuda to już słabiej ;)

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cursor


Tak, tak. Ten antyczny system sprzed 20 lat w e60 jest genialny. Audiofilem nie jestem, ale na ucho mi też nic nie nadepnęło. Jak dla Ciebie oryginał jest OK to nie ma o czym gadać dalej.

 

W sumie to mi się widzi takie coś ale z drugiej strony czy skorzystam...


nie znam się jakoś bardzo i sory za może głupie pytanie,

ale czy internet w tym systemie działa za pomocą telefonu ?

np Mapy? bo rozumiem że nie ma tam żadnego SIM wbudowanego czy GPS>

to wszystko działa za pomocą telefonu tak ?

sorry ale jestem totalnym laikiem w tych tematach.

potrafię ogarnąć solidne analogowe stereo w domu... ale e wifi i inne cuda to już słabiej ;)

 

Wszystko masz w tym. Antenę GPS, WiFi blutu etc. i działa to jako niezależna jednostka od fona. Ten który podałem ma dodatkowo wejście na kartę sim. Możesz tam włożyć kartę do rozmów albo na neta i korzystać. Jest zestaw głośnomówiący...... zresztą zapytaj czego tam nie ma bo tak łatwiej. Możesz też z fona hotspota odpalić i korzystać z netu przeglądarki czy co tam potrzebne. Jak jesteś w zasięgu domowego wifi możesz z domowego korzystać. Tyle. Działa to i ma wszelkie funkcje jak najnowszy smartfon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@cursor


Tak, tak. Ten antyczny system sprzed 20 lat w e60 jest genialny. Audiofilem nie jestem, ale na ucho mi też nic nie nadepnęło. Jak dla Ciebie oryginał jest OK to nie ma o czym gadać dalej.

 

Nie twierdzę, że oryginalny system jest ok, ale dużo robią same głośniki, gdzie zmiana na te z logic7 daje dużą poprawę.

Prawda jest taka, że twierdzenie, że dzięki equalizerowi w androidzie zyskamy na jakości to brednie. Za androidem przemawiają inne argumenty, ale na pewno nie jakość dźwięku. Z niejednym sprzętem miałem do czynienia i jakość dźwięku z androida jest po prostu słaba, a equalizer nie poprawia jakości dźwięku, tylko sztucznie podkoloryzowuje dźwięk, z resztą podobnie jak to wygląda w logic7 i mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cursor


Ja wszystko rozumiem. Ale popatrz na to z innej strony. HiFi jakie załadowali do E60 nie jest wcale ostatnie. Sam wzmacniacz i głośnik dla normalnego użytkownika są w zupełności wystarczające do normalnego użytku codziennego. Brakuje w tym systemie choćby 5 zakresowego equalizera właśnie po to żeby ten kartonowy dźwięk podkoloryzować. Zupełnie inaczej to wtedy brzmi i zupełnie inaczej się tego słucha. Zależy co kto lubi ale, dla mnie lekkie podbicie sopranów i basów daje tyle, że akceptuję ten system jaki jest. Wzmak to napędza suby grają gwizdki też i zupełnie inaczej się tego słucha niż ten fabryczny niskie / wysokie. BMW się wysiliło na maxa dając niskie / wysokie i spadajta na drzewo. A jak nie to dopłacić do Logic7 i będzieta mieli trochę lepiej.


99% użytkowników wystarcza sprawny zestaw i nie będą zmieniali głośników i robili innych ceregieli żeby coś poprawić. Andek z equalizerem wnosi do fabrycznego audio korektę której fabrycznie zabrakło. Do tego dostajesz magazyn i całą resztę. Audiofil pojedzie do Car tuning czy innego takiego i sobie tam zamontuje 1000 wat na mega wypasie. Ale ilu takich jest ?. Chodzi o to żeby nie siedzieć w antycznym systemie, a na miarę XXI wieku móc korzystać z tego wszystkiego w antycznym już samochodzie. I tu andek robi robotę i nie ma co z tym dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak żeby było jasne.

mam całkiem porządne audio ogarnięte,

zabudowy w drzwiach średnio/niskotonowymi całkiem sporymi (chyba 16 nie mierzyłem jeszcze)

skrzynka w bagażniku

przód i sub zapięte pod wzmak harmana, z dodatkowym przełącznikiem którym można to odłączyć.

brakuje mi trochę tyłu - dla dzieciaków. ale jakoś pośrednio mogę to wysterowć.

więc skoro mam już niezłe audio zrobione to może warto pokusić się o androida.


20f826712e2df602med.jpg

f42852fcdd41b302med.jpg

4001677fdaf81481med.png

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.


Wejście aux gra zbyt cicho dla mnie i denerwuje mnie to.

Dzieki

 

To sobie je podgłoś


https://forum.bmw5.co.uk/topic/143927-aux-volume-level/

 

ja również polecam Densiona 500s zastanawialem sie nad Android'em ale ostatecznie wygrał Dension 500s BT z mldulem DAB.

 

I nawet nie masz namiastki equalizera. Dalej siedzisz w XX wieku, a muzyka brzmi jak w kartonie. Dostałeś za 1500 magazyn mp3. Zwykły smartfon którego dawno nie używasz i leży w szufladzie zrobi 100 razy lepszą robotę i za darmo. Dla mnie totalna głupota takie coś kupować kiedy pełen andek za podobną kasę wynosi auto na współczesny poziom multimediów.

Dobry android kosztuję grubo ponad dwójkę do tego cały dzień babrania lub kolejne kilka stów na montaż u specjalisty... problem w tym że android wysyla dźwięk po aux mozna to oczywiście obejść ale znów trzeba położyć kilka stów. Poprawnie grajacy android który zagra jak należy na (HiFi) to cirka 4ytyś przy samodzielnym montaż do L7 nie ma sensu bo nie podłączysz androiida i L7 cyfrowo. Słuchałem na dobrych i mocnych DAC L7 i Hi-Fi po AUX, czego byś nie podłączył to kibel do tego gra za cicho.

Gateway 500 BT Dension ma swoje zalety np. od strzała zagra na Hi-Fi a do tego na L7

montaż 500 BT jest dziecinnie prosty max godzina

USB i Aux w schowku Spotify@Bluetooth i

opcjonalnie DAB i wszystko po MOST! plus sterowanie z kiery i integracja z CCC i iDrive

i cena fakt nowa powala ale można trafić używaną w śmiesznej cenie (moduly jest uniwersalny pasuje od audi mercedesa i bmw)

Edytowane przez Jack-Strong
Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co!? Android zrobi lepsza robotę po AUX niż cyfrowa zmieniarka po światłowodzie? :lol:


Android ładnie wygląda i ma spoko funkcje ale audio po AUX to najgorsza jakość jakiej można się tutaj spodziewać spośród reszty rozwiązań. Btw... MULFA 2 dołożyłem za 90 zł :mrgreen:

zgadzam sie w 100% jak komuś nie zależy na Bluetooth to Mulf 2 High jest najlepszym i najtańszym rozwiązaniem.

Android moim zdaniem tylko do Basic ma sens.

Mialem w e39 w i na standardowym audio grał poprawnie

kto słyszał audio w e39 to wie o co chodzi :wink:

w e60 temat odpuściłem ale nie twierdzę ze to złe rozwiązanie ma dużo zalet ale i swoje wady.

Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby było jasne.

mam całkiem porządne audio ogarnięte,

zabudowy w drzwiach średnio/niskotonowymi całkiem sporymi (chyba 16 nie mierzyłem jeszcze)

skrzynka w bagażniku

przód i sub zapięte pod wzmak harmana, z dodatkowym przełącznikiem którym można to odłączyć.

brakuje mi trochę tyłu - dla dzieciaków. ale jakoś pośrednio mogę to wysterowć.

więc skoro mam już niezłe audio zrobione to może warto pokusić się o androida.


20f826712e2df602med.jpg

f42852fcdd41b302med.jpg

4001677fdaf81481med.png

jak najbardziej mozna spróbować z Androida masz cztero kanałowe RCA idealnie pod wzmaka

postaraj sie kupić cos na najnowym SoC będzie pewnosc ze na pokładzie jest dobry DAC

Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jakieś sugestie... wiem że "na ucho" najlepiej ocenić.

ale nie spodziewam się mega cudów w tym aucie. ale żeby coś lepiej dało się wysterować.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry android kosztuję grubo ponad dwójkę

 

Proszę napisz co to znaczy dobry android. Rozwiń to. Wskaż jakiś link to poczytam i się odniosę dopiero do tego "dobrego androida".


Nie wiem też co by miało trwać dzień montażu. Odkręcenie paru wkrętów i wpięcie paru wytyczek ?. Swoje montowałem max godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że wcinam się w temat ale mam drobne pytanie. Chciałbym wywalić zmieniarkę cd i zastąpić ją modułem ipod. Jest tego od groma w internecie ale nigdzie nie mogę dojść jakiego ipoda potrzebuję by to zagrało. Podpowiecie coś? Jak wygląda sprawa kodowania? Mam zakodowane mp3. Jednostka CCC + L7.

Dzięki,

Im wolniej jadę, tym dłużej mnie widać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dobry android kosztuję grubo ponad dwójkę

 

Proszę napisz co to znaczy dobry android. Rozwiń to. Wskaż jakiś link to poczytam i się odniosę dopiero do tego "dobrego androida".


Nie wiem też co by miało trwać dzień montażu. Odkręcenie paru wkrętów i wpięcie paru wytyczek ?. Swoje montowałem max godzinę.

a ten android to działa przez aux czy jak standardowa jednostka sterująca jest głównym źródłem ?

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten android to działa przez aux czy jak standardowa jednostka sterująca jest głównym źródłem ?

 

Nie ma głównego źródła. Pod andlka dźwięk idzie przez aux. Przełączasz się przyciskiem menu pomiędzy oryginałem a andkiem. Nic nie ginie. Dalej zostaje radio, CD, zmieniarka i całe menu BMW z ustawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.