Skocz do zawartości

Na mrozie spóźnia się zegarek. F20 Lci


Buleczkin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zegarkiem. Spóźnia się gdy występuje ujemna temperatura zewnętrzna.

Im jest zimniej tym spóźnia się bardziej.

Np. Temperatura -1, zegarek spóźnia się o 30 sekund na dobę.

Temperatura -15, zegarek spóźnia się o 4 minuty na dobę.

Podejrzewałem akumulator, lecz jest sprawny (był testowany w firmie zajmującej się akumulatorami) - ma dobre parametry.

Odłączyłem też akumulator na kilka godzin. Nic to nie dało. Zostawiłem auto na mrozie z akumulatorem podpiętym do ładowarki i nic to nie pomogło.


Kupiłem interfejs i oprogramowaniem bimmerlink sprawdziłem błędy. Nic ciekawego nie znalazłem.

Pod postem wklejam odczytane błędy. Po skasowaniu już się nie pojawiają.



Z lektury forów wynika, że ten problem występuje rzadko. Podobno, czasem pomaga “podniesienie wersji oprogramowania” a czasem wymiana instrument cluster. Takie czynności przekraczają moje możliwości.


Dodatkowo, kiedy jest mróz to po odpaleniu samochodu nie ma informacji o ilości kilometrów do następnego serwisu. Widnieje komunikat: Service niedostępne - czy jakoś tak..


Tak się zastanawiam, czy jeszcze samodzielnie mogę coś sprawdzić / zrobić?



Odczytane błędy :

Central Gateway Module

1 error

CD0487: SYNCHRONIZATION PROCESS FAILED, CC WAS NOT YET SYNCHRONIZED WHEN THE ERROR MEMORY LOCK WAS RELEASED


Roof Function Centre

1 error

801A55: THEFT ALARM SYSTEM: ALARM - DETAILS IN THE ALARM MEMORY


Hu-B

1 error

B7F85F: KISU CUSTOMER APPLICATION ERROR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.