Skocz do zawartości

Awaria wspomagania F3


marshmallof

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!


Odśnieżyłem dziś rano samochód (BMW F30 320d ED, końcówka 2013 roku, sedan, 163 konie, manualna skrzynia biegów) odpalam silnik skręcam koła i chce cofać. Z tym, że po przekręceniu kierownicy zabrało wspomagania, a przy najmniejszym ruchu kierownicy spod maski wydobywały się okropne, mechaniczne dźwięki, które sąsiad usłyszał z kilku metrów. Gdy nie dotykam kierownicy to nic nie słuchać, jedynie przy próbie skręcenia kół. Co dziwne, na komputerze wyskoczył błąd „awaria wskaźnika uszkodzenia opony (RPA). Dodam, że wczoraj wieczorem zaparkowałem samochód i kompletnie nic się nie działo. Czym to może być spowodowane, co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy pod maglownicy nie leżą śruby mocujące silnik wspomagania... jest na to akcja serwisowa sprawdź czy Ciebie obejmuje bo wszystko wskazuje na to ze Tobie się one oberwaly

Dzięki za odpowiedź. Okazało się, że wszystkie śruby musiały mi się po drodze gdzieś pogubić. Luźny element po prostu. A z tego, co wyczytałem po VINie, będę musiał naprawić to sam. Pytanie tylko, czy mogę gdzieś na warsztat podjechać, czy tez muszę wzywać lawetę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez wspomagania za daleko nie pojedziesz wiec tylko laweta , zreszta szkoda kręcić bo może wystarczy wymiana paska od wspomagania i wstawienie normalnych śrub do silnika ... ewentualnie spróbuj do bmw uderzyć z prentsjami bo to wada której jako porducent są świadomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez wspomagania za daleko nie pojedziesz wiec tylko laweta , zreszta szkoda kręcić bo może wystarczy wymiana paska od wspomagania i wstawienie normalnych śrub do silnika ... ewentualnie spróbuj do bmw uderzyć z prentsjami bo to wada której jako porducent są świadomi

 

Godzinę temu odebrałem samochód z serwisu BMW. Wymieniona cała maglownica, a wszystkie koszty pokrył salon. Dzięki bardzo za pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.