Skocz do zawartości

reflektor H7 przedlift do polift


Fuser

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Mam już częściowo zużyte reflektory soczewkowe na żarówkę H7 i zastanawiam się czy zamiast płacić za regenerację nie lepiej kupić nowe zamienniki niesoczewkowe ? Cena wyjdzie taka sama, ale reflektor o zwykłym odbłyśniku będzie lepiej świecił niż ograniczany do połowy przesłoną soczewki. Czy taki reflektor pasuje do polifta pod względem mechanicznym i elektrycznym ? Wiem, że nie ma ringów, ale jakoś niespecjalnie mi na nich zależy.


Na przykład coś takiego ?

https://allegro.pl/oferta/20-0379-05-2-tyc-reflektor-bmw-5-e39-95-p-h7-hb3-10031729907

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddaj do regeneracji same odblysniki. Wyjdzie taniej. Jedynie sam musisz rozmontowac i zmontowac reflektory.

ja tak zrobilem.

zregenerowalem takie jak na linku (tyle ze z soczewka xenony), i aktualnie regeneruje poliftowe xenony ktore trafia do mojego przedlifta. moje oryginalne reflektory to wlasnie soczewki na H7.

Inne rozwiazanie to zakup zarowek ledowych na wtyczke do H7 (koszt okolo 50-80 pln) Ilosc swiatla w porownaniu do standarodwych H7 - znacznie wieksza i jasniej na drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

LED'y kupiłem,

https://pl.aliexpress.com/item/1005001287838150.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.17485c0fXejyYW

ale nie pasują, bo tam jest to durne mocowanie żarówki http://www.auto-truck3.pl/img/p/3097-4004-thickbox.jpg podobnie jak w oplu. Zamówiłem adapter za kilka złotych, zobaczę czy to da radę zamontować.

Wracając do reflektorów, to jakbym miał regenerować xenony to bym już kupił EVOX'y https://pl.aliexpress.com/item/32780186731.html?spm=a2g17.12010612.8148356.3.507f5c42RrTLFZ (był o tym temat). Co prawda do H7 też są dostępne soczewki https://pl.aliexpress.com/item/4000058519614.html?spm=a2g17.12010612.8148356.21.507f5c423wN23O , ale nie znalazłem nikogo kto by je montował do E39 więc nie wiadomo na ile pasują, ale przynajmniej jest standardowe gniazdo pod H7 więc LED'a można założyć bez problemu. Trochę gorzej z uszczelnieniem, bo nie ma wtedy zabezpieczenia przeciwkurzowego na gnieździe żarówki.

Do tego wszystkiego warto założyć nowe klosze https://pl.aliexpress.com/item/4001238900149.html?spm=a2g0o.detail.1000014.1.2c09690aNYHzzo&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.177756.0&scm_id=1007.13338.177756.0&scm-url=1007.13338.177756.0&pvid=65d6d1d9-756c-40ed-894e-0e45efd3e4ef&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreOtherSeller,scm-url:1007.13338.177756.0,pvid:65d6d1d9-756c-40ed-894e-0e45efd3e4ef,tpp_buckets:668%230%23131923%230_668%23888%233325%239_3338%230%23177756%230_3338%233142%239889%231_668%232846%238108%23126_668%232717%237562%23414_668%231000022185%231000066059%230_668%233422%2315392%23304


Wszystko fajnie tylko jest trochę roboty przy tym wszystkim, a jakbym kupił te zamienniki to stare reflektory soczewkowe można sprzedać więc wychodzi jednak taniej i bez rozklejania/sklejania. Nie wiem tylko czy te nowe lampy zamienniki mają takie same gniazda/wtyczki czy też coś trzeba sztukować, bo wersji było kilka choćby inne żarówki kierunków. I na koniec - reflektor H7 bez soczewki zawsze będzie dawał więcej światła, bo w soczewce linia odcięcia jest tworzona przez stratę strumienia świetlnego na przesłonie.

 

...poliftowe xenony ktore trafia do mojego przedlifta. moje oryginalne reflektory to wlasnie soczewki na H7.

Będziesz dorabiał spryskiwacze i poziomowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....bo tam jest to durne mocowanie żarówki

ja kupilem LEDy z wtyczka ktora sie wpina w oryginalne zlacze zarowki H7 w aucie. jedynie musialem dokupic mocowanie zarowki (przejsciowke ktora montuje sie do reflektora aby trzymala LEDa.

Do tego wszystkiego warto założyć nowe klosze

ja swoje spolerowalem i okleilem folia. Robie rownoczesnie dwa zestawy reflektorow. jeden przedliftowy z pomaranczowymi wielkimi kierunkowskazami- te byly w tragicznym stanie, teraz wszystko zregenerowalem i wygladaja jak nowe. I soczewki xenon ktore kupilem do swojej. Robilem dla siebie, wiec nie oszczedzalem. Regulatory, szkla (polerka), odblysniki-regeneracja. Brak i tylko kleju zeby skleic te dla mnie i zalozyc.

54ebe6294565.jpg

8767734bfb92.jpg

przed i po regeneracji

2477a5903a2d.jpg

odblysniki z moich xenonow przed regeneracja

Wszystko fajnie tylko jest trochę roboty przy tym wszystkim, a jakbym kupił te zamienniki to stare reflektory soczewkowe można sprzedać więc wychodzi jednak taniej i bez rozklejania/sklejania. Nie wiem tylko czy te nowe lampy zamienniki mają takie same gniazda/wtyczki czy też coś trzeba sztukować, bo wersji było kilka choćby inne żarówki kierunków.

tu Cie nie poratuje wiedza, niestety...

Roboty, faktycznie jest. Dodatkowo trzeba miec miejsce i sprzet. Ale potem- banan na twarzy.

I na koniec - reflektor H7 bez soczewki zawsze będzie dawał więcej światła, bo w soczewce linia odcięcia jest tworzona przez stratę strumienia świetlnego na przesłonie.

Pozwole sie nie zgodzic. nigdy zarowka nie da wiekszego i lepszego swiatla. Jest po prostu za slaba. ja w swoich oryginalach mialem zalozone H7 wzocnione i o temperaturze 6000 K. Jechalem noca przez Szwecje. Autostrada wyglada w Szwecji tak samo jak w PL. Ciemno jak w dupie. Jechalem caly czas na dlugich, zeby nie meczyc wzroku. Po przyjezdzie do P, zmienilem te zarowki na LEDy. Bylem ciekaw jak to swieci, wiec pojechalem po nocy w ciemne miejsce. Powiem tak: REWELA. To nie to samo co xenon (bo LEDy ktore kupilem nie sa z wysokiej polki (raptem 50 pln kosztowaly, kupione na probe)).

I na koniec - reflektor H7 bez soczewki zawsze będzie dawał więcej światła, bo w soczewce linia odcięcia jest tworzona przez stratę strumienia świetlnego na przesłonie.

 

Będziesz dorabiał spryskiwacze i poziomowanie ?

nie musze. mam to w swojej w standardzie.

Edytowane przez 520i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pozwole sie nie zgodzic. nigdt zarowka nie da wiekszego i lepszego swiatla. Jest po prostu za slaba.

Oczywiście, mnie chodziło o to, że H7 na soczewkach świeci gorzej niż ta sama H7 w klasycznym odbłyśniku.

 

Będziesz dorabiał spryskiwacze i poziomowanie ?


nie musze. mam to w swojej w standardzie.

W oryginale z H7 miałeś spryskiwacze i samopoziomowanie ? Dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Pozwole sie nie zgodzic. nigdy zarowka nie da wiekszego i lepszego swiatla. Jest po prostu za slaba. ja w swoich oryginalach mialem zalozone H7 wzocnione i o temperaturze 6000 K. Jechalem noca przez Szwecje. Autostrada wyglada w Szwecji tak samo jak w PL. Ciemno jak w dupie. Jechalem caly czas na dlugich, zeby nie meczyc wzroku. Po przyjezdzie do P, zmienilem te zarowki na LEDy. Bylem ciekaw jak to swieci, wiec pojechalem po nocy w ciemne miejsce. Powiem tak: REWELA. To nie to samo co xenon (bo LEDy ktore kupilem nie sa z wysokiej polki (raptem 50 pln kosztowaly, kupione na probe)).

 

Sam sie zastanawiam nad wymianą swoich lamp przedliftowych. Zaskoczyliście mnie tym ze ta stara lampa przedliftowa świeci lepiej niż polift na H7. Kusi mnie wymiana ponieważ auto sporo zyskuje, ale trochę klina mi zabiliście że to będzie gorzej świecić. Cholera marzyły mi się ringi :)


xZlJ1oj.png





Wymieniać, nie wymieniać? Wyglądałoby to zdecydowanie lepiej ale wygląd to jedno a bezpieczeństwo na drodze to drugie. A jak sprawa z tymi ledowymi zamiast H7? Ma to homologację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Każdy musi sam zdecydować co jest dla niego lepsze. Mnie tam za bardzo nie interesuje jak auto w szczegółach wygląda z zewnątrz skoro jak siedzę w środku i tak tego nie widzę, ale za to wolę widzieć dokąd jadę.

 

A jak sprawa z tymi ledowymi zamiast H7? Ma to homologację?

Oczywiście, że nie chociaż niby można kupić takie retrofity, np. philipsa za... 600 zł przy takim samym strumieniu świetlnym co H7. Absurd :duh:


Przy okazji - ma ktoś może rozmontowaną takową lampę H7 z soczewkami ? Chodzi o pomierzenie odległości między szpilkami mocującymi projektor. Może by się udało dobrać lepsze odbłyśniki od majfriendów z Chin. Przypuszczam, że wymiary są takie same jak w wersji xenon, ale głowy nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądałoby to zdecydowanie lepiej ale wygląd to jedno a bezpieczeństwo na drodze to drugie. A jak sprawa z tymi ledowymi zamiast H7? Ma to homologację?

wlasnie ze wzgledu na bezpieczenstwo zakupilem te LED'y. Homologacji toto nie ma (kupione w pl, zreszta tutaj tez LED'y sprzedawane nie maja homologacji), bo gdyby mialy homologacje- kosztowalyby znacznie wiecej.

Tu, nie czepiaja sie takich "dupereli" (prztynajmniej na takiego diagnoste nie trafilem - jest tu jeden polak, ktory prowadzi warsztat z turkiem i potrafi na przegladzie wpisac ze "za slabo na pomaranczowo swieci zarowka kierunku" i nie dac przegladu. Ale o nim wszyscy wiedza i nie jezdza do niego)

Oczywiscie, jadac na przeglad wymienie LED'y na zwykle zarowki ktore daja bardzo slabe swiatlo, ale maja homologacje. Z ciekawosci spytam diagnosty o LED'y- czy dalby przeglad takiemu autu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.